Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου/4ου έτους (2014-15)

Πληροφορίες που αφορούν στο σύνολο της εκπαιδευτικής δραστηριότητας της σχολής και δεν εντάσσονται σε κάποιο έτος.

Συντονιστής: University Editors

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου/4ου έτους (2014-15)

Δημοσίευσηαπό icepink » Τετ, 27 Ιαν 2016 1:10 pm

Καλημέρα!
Στα πλαίσια της διοργάνωσης της φετινής αντίστοιχης εκδρομής, θα θέλαμε αν γίνεται να μας αναφέρετε οι περσινοί συμμετέχοντες (όχι μόνο η επιτροπή, όλοι) τι δε σας άφησε ικανοποιημένους/δε σας άρεσε, τι θα αλλάζατε αν είχατε την ευκαιρία, για να οργανωθούμε -αν γίνεται - φέτος καλύτερα (ακόμη και σχολιασμός του πρακτορείου με το οποίο συνεργαστήκατε, αν γίνεται)
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Off topic:
το δημοσίευσα στο περσινό topic γιατί υποθέτω ότι οι περσινοί συμμετέχοντες στο σύνολό τους δε θα τσεκάρουν τι γράφεται στο αντίστοιχο φετινό.. παρ'όλα αυτά αν οι admin θέλουν να το μετακινήσουν αλλού, πάσο
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου/4ου έτους (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Τετ, 27 Ιαν 2016 4:31 pm

Νομίζω ότι όλοι θα θέλαμε παραπάνω ελεύθερο χρόνο,γιατί ήταν πολύ πιεσμένη εκδρομή.
Μεγάλες αποστάσεις,αρκετές ώρες σε λεωφορείο κτλ. Αυτό όμως νομίζω πως είναι αδύνατο να αλλάξει,χωρίς να κόψεις κάτι από το εκπαιδευτικό κομμάτι (που δεν έχει καμία λογική,μιας και η εκδρομή είναι εκπαιδευτική). Άρα απλά το δέχεσαι.

Συνεργασία με πρακτορείο αρκετά καλή.
Ξενοδοχεία όλα μπόμπα (αγαπημένο μου αυτό της Νίκαιας!)...εκτός από το τελευταίο στην Imola,που δεν ήταν τόσο της προκοπής.
Φαγητό καλό σε γενικές γραμμές -ειδικά στη Νίκαια υπέροχο- .Θα πρότεινα να ζητήσετε από το γραφείο να κανονίσει και ένα γεύμα με πίτσα.Έτσι για τη φάση...Από μόνοι τους δεν βάζουν πίτσα στα γκρουπ,γιατί υπάρχουν δυσκολίες στο σερβίρισμα.Οπότε καλύτερα να ζητήσετε από πριν αν θέλετε κάτι τέτοιο,μήπως μπορεί να κανονιστεί.Εμάς δεν μας το είχε πει κανείς αυτό...οπότε,όλες σχεδόν τις μέρες τρώγαμε κοτόπουλο.Νοστιμότατο μεν,αλλά κοτόπουλο! :lol:

Τελευταίο...οι οδηγοί! Ξέρω ότι τα ''εδικού τύπου'' λεωφορεία που υπάρχουν στις απαιτήσεις είναι πολύ λίγα στην Ελλάδα γενικά, οπότε ειδικά αν συνεργαστείτε με το ίδιο πρακτορείο με εμάς,πιθανότατα θα έχετε τους ίδιους οδηγούς.Πολύ καλοί άνθρωποι,κρητικοί,με τις ρακές τους,τις μαντινάδες τους...και όλα καλά στην οδήγηση, σε ελληνικό έδαφος! Στα ιταλικά όμως,είχαμε θεματάκια.
Εμείς τη ζήσαμε τη φασούλα μας και όλα αυτά τα ευτράπελα που συνέβησαν τα θυμόμαστε και γελάμε...δεν ήταν ότι έτρεχαν κτλ,αλλά το να χάνεσαι νυχτιάτικα και να ακολουθείς ταξί για να βρεις το ξενοδοχείο,να κάνεις αναστροφή στην εθνική του Μονακό, να τρως λίγο το φτερό από κάτι αυτοκίνητα στο Μιλάνο,να πας ανάποδα στο μονόδρομο και να σηκώνεις αμάξια για να χωρέσεις να πάρεις στροφή στη Φλωρεντία, να χάνεις την έξοδο για το λιμάνι και να κάνεις 50km παραπάνω μέχρι να το συνειδητοποιήσεις κι ύστερα να μην ξέρεις αν θα προλάβεις το πλοίο της επιστροφής...αν το δεις στην πραγματική του βάση εντάξει δεν το λες και τόσο ασφαλές! Οπότε, αν δεν μπορείτε να τους αποφύγετε κάπως,ζητήστε έστω από το γραφείο να τους πάρει ένα GPS...:P :P :P


Off topic:
Δεν κατάλαβα κάπως τη λογική,που το έγραψες εδώ,κι όχι στο δικό σας τόπικ. Αλλά δεν πειράζει. :P :lol:
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου/4ου έτους (2014-15)

Δημοσίευσηαπό icepink » Τετ, 27 Ιαν 2016 5:02 pm

Ευχαριστούμε για 875η φορα την αγαπημενη Jiggly !!!
(δεν πέτυχα το χρώμα :P )
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μαθήματα-Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες