Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Πληροφορίες που αφορούν στο σύνολο της εκπαιδευτικής δραστηριότητας της σχολής και δεν εντάσσονται σε κάποιο έτος.

Συντονιστής: University Editors

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Πέμ, 28 Ιαν 2016 2:16 pm

dirematitis έγραψε:Και με ποια λογική αυξήθηκαν τα υποχρεωτικά μαθήματα φέτος, ενώ εδώ και ένα χρόνο υπάρχει η ΕΠΣ η οποία έχει ως στόχο τα 6 μαθηματα/εξάμηνο (btw ελπίζω ολόψυχα να εντείνουν τις προσπάθειες τους προς αυτή την κατεύθυνση);;


Έτσι είχα μπερδευτεί κι εγώ αρχικά, νομίζοντας πως έτσι που έχουν βγάλει το πρόγραμμα θα έπρεπε να πάρουμε ένα μάθημα από κάθε υποκατηγορία.
Έτσι και των υδραυλικών θα αυξάνονταν κατά ένα τα μαθήματα και θα καταλήγαμε με δομοστατικούς με 7, υδραυλικοί-συγκοινωνιολόγοι με 8 και γεωτεχνικοί με 9 μαθήματα, που φαινόταν εξαιρετικά παράλογο και άδικο.
Αν όμως μπεις στη σελίδα της σχολής, από όλες τις υποκατηγορίες διαλέγουμε ένα συνολικά. Άρα όλοι 7 μαθήματα.Δες εδώ

Τώρα τι τους ήρθε και τα έγραψαν έτσι στο πρόγραμμα σπέρνοντας τον πανικό δεν ξέρω! :lol:

υ.γ: Για το θέμα του Γκαζέτα,νομίζω ότι εκείνος θέλει τα μαθήματά του 4ωρα, όπως και η εδαφομηχανικη 2, άρα λογικά δεν αλλάζει ούτε αυτό.
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό dirematitis » Πέμ, 28 Ιαν 2016 2:35 pm

Jiggly έγραψε:
dirematitis έγραψε:Και με ποια λογική αυξήθηκαν τα υποχρεωτικά μαθήματα φέτος, ενώ εδώ και ένα χρόνο υπάρχει η ΕΠΣ η οποία έχει ως στόχο τα 6 μαθηματα/εξάμηνο (btw ελπίζω ολόψυχα να εντείνουν τις προσπάθειες τους προς αυτή την κατεύθυνση);;


Έτσι είχα μπερδευτεί κι εγώ αρχικά, νομίζοντας πως έτσι που έχουν βγάλει το πρόγραμμα θα έπρεπε να πάρουμε ένα μάθημα από κάθε υποκατηγορία.
Έτσι και των υδραυλικών θα αυξάνονταν κατά ένα τα μαθήματα και θα καταλήγαμε με δομοστατικούς με 7, υδραυλικοί-συγκοινωνιολόγοι με 8 και γεωτεχνικοί με 9 μαθήματα, που φαινόταν εξαιρετικά παράλογο και άδικο.
Αν όμως μπεις στη σελίδα της σχολής, από όλες τις υποκατηγορίες διαλέγουμε ένα συνολικά. Άρα όλοι 7 μαθήματα.Δες εδώ

Τώρα τι τους ήρθε και τα έγραψαν έτσι στο πρόγραμμα σπέρνοντας τον πανικό δεν ξέρω! :lol:

υ.γ: Για το θέμα του Γκαζέτα,νομίζω ότι εκείνος θέλει τα μαθήματά του 4ωρα, όπως και η εδαφομηχανικη 2, άρα λογικά δεν αλλάζει ούτε αυτό.


Σοβαρά τώρα;;; :P :P :P
Κάποιος να τους πει να το διορθώσουν γιατι σίγουρα θα έχει μπερδευτεί πολύς κόσμος...
Θενκς Jiggly!
dirematitis
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευτ, 24 Νοέμ 2014 1:33 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό nopg » Πέμ, 28 Ιαν 2016 4:59 pm

Το μπετο 0 , και Δευτερα και 8 45 ?? Ασ το βαλουν 8 45 , αλλα Τεταρτη ..
nopg
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί, 19 Νοέμ 2013 2:42 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Πέμ, 28 Ιαν 2016 6:20 pm

Η δική μου άποψη είναι ότι σίγουρα το 4ωρο (!!!!) κενό της Πέμπτης μεταξύ Μπετού 2 και Σιδηρών Κατασκευών 2 πρέπει να αλλάξει.

Όποιος δεν έχει στατική 5 ΚΑΙ οδοστρώματα , στην καλύτερη περίπτωση έχει ένα 2ωρο κενό (αν έχει το ένα από τα δύο) και στη χειρότερη περίπτωση έχει ένα τετράωρο κενό (αν δεν έχει κανένα από τα δύο).
Και να μην ξεχνάμε ότι υπάρχει/ουμε και αρκετός κόσμος από μεγαλύτερα εξάμηνα που χρωστάει μπετό2 και σίδερα2 (τα δύο πιο δύσκολα του εξαμήνου) και θέλει να τα παρακολουθεί και θα φορτωθεί ένα 4ωρο κενό χωρίς λόγο.

Πιστεύω ότι αυτό πρέπει να διορθωθεί.

Επίσης, η φετινή εμπειρία του Μπετό1 που τα μαθήματα ήταν back2back Τετάρτη-Πέμπτη, εμένα μου έδειξε ότι δεν μπορείς μέσα σε ένα απόγευμα (της Τετάρτης) να βρεις το χρόνο να προετοιμαστείς για το (δύσκολο) μάθημα. Οπότε θα πρότεινα να υπάρχει τουλάχιστον μια μέρα κενό μεταξύ τους.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό icepink » Πέμ, 28 Ιαν 2016 9:38 pm

nopg έγραψε:Το μπετο 0 , και Δευτερα και 8 45 ?? Ασ το βαλουν 8 45 , αλλα Τεταρτη ..


:thumbup:
Ποτέ μπετό πρωί-πρωί! (Δευτέρας ειδικά)
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό epicas » Πέμ, 28 Ιαν 2016 11:14 pm

προγραμματαρα ειναι παιδιά
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό GiannisRad » Παρ, 29 Ιαν 2016 1:01 am

Για το μπετο μηδεν, δηλαδη ειναι μαθημα δευτερα πρωι και τεταρτη, και εργαστηριο δευτερα απογευμα; δεν παιζει να ειναι μαθημα τα απογευματα και εργαστηριο το πρωι;;
Άβαταρ μέλους
GiannisRad
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Δευτ, 03 Ιουν 2013 9:14 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό nopg » Παρ, 29 Ιαν 2016 1:39 am

εμενα μου φαινεται οτι ειναι μαθημα δευτερα πρωι , και οι δυο ομαδες μια την δευτερα και μια την τεταρτη. Γτ οι ωες του μαθηματος ειναι 4. Αρα δεν κανουμε ολοι , ολες τις ωρες !! Το εργαστηριο της Δευτερας ( αν ειναι ετσι ) ας μεινει. Αλλα το μαθημα μου φαινεται πιο φυσιολογικο να γινει Τεταρτη :P
nopg
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τρί, 19 Νοέμ 2013 2:42 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό GiannisRad » Παρ, 29 Ιαν 2016 2:09 am

Εγω εχω την εντυπωση πως γινονται 2 δυωρα μαθημα, ομως το εργαστηριο ειναι εξτρα.. Δηλαδη μια στο τοσο θα γινεται. Το θεμα ειναι ποτε.. αν ειναι βεβαια οπως τα λεω
Άβαταρ μέλους
GiannisRad
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Δευτ, 03 Ιουν 2013 9:14 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σχέδιο προγράμματος εαρινών μαθημάτων ακαδ. έτους 2015-16

Δημοσίευσηαπό leo8 » Παρ, 29 Ιαν 2016 7:19 pm

απλά ένα σχόλιο να κάνω:
Μην νομίζετε ότι τζάμπα γίνεται η κουβέντα στο τόπικ αυτό. Στο τέλος της ημέρας θα σταλεί το link της συζήτησης που έχει γίνει και θα δείξει αν μπορεί να αλλάξει ή να βελτιωθεί κάτι.
Οπότε αν υπάρχουν και άλλες σοβαρές προτάσεις για αλλαγές - βελτιώσεις να ειπωθούν.
Ο καλύτερος τρόπος για να αξιολογείς μια ηγεσία είναι να διερωτάσαι τι σφάλματα είναι ικανοί να κάνουν.
Άβαταρ μέλους
leo8
 
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Δευτ, 14 Νοέμ 2011 11:07 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα-Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες