Ποιο μάθημα επιλογής;...

Συντονιστής: University Editors

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό wilshere » Παρ, 19 Ιαν 2018 1:33 am

ομαδα 801: υδροηλεκτρικα έργα ή συστηματα γεωγραφικών πληροφοριών. και τα δύο έχουν κάποιες απτές/πρακτικές γνώσεις/εργαλεία αντίστοιχα να σου προσφέρουν, επίσης διδασκονται από πολύ καλό team, όπου και η διαδασκαλια ειναι κατανοητη/ευχαριστη και βαθμοι γενικά πολύ κομπλε χωρίς απειρη κουραση.

ομαδα 802: εξαρταται τί σου αρεσει...αν εισαι καμμενος στατικός/κομπιουτερακιας τοτε ίσως η αναλυση με πεπερασμενα να σου πάει, αλλιώς όυτε καν.ολα τα αλλα μαθηματα δε φαινονται συγκινητικα...θα επελεγα ενα μαθημα σχεδιασμου (ελαφρες μεταλλικες/ξυλινες/σιδερα 3 ) ωστε να μαθεις και τιποτα πρακτικο..απο αυτα οι ελαφρες μεταλλικες ειναι ευκολο μαθημα, το προτεινω.

ομαδα 803-5-6 υπάρχει ενα μονο μαθημα σε καθε ομαδα αρα ...
wilshere Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Σάβ, 18 Μάιος 2013 12:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό TheMaster » Παρ, 19 Ιαν 2018 1:53 am

Θα συμφωνησω για την ομαδα 801 και θα προσθεσω και την διασφαλιση ποιοτητας που ενεδεχεται να ναι χρησιμο και το κανει ο τρεζος που για πολλους ειναι συν .

Ομαδα 802 ξεκαθαρα ελαφρες μεταλλικες ή σιδερα 3 . Τα πεπερασμενα απο οτι εχω καταλαβει γινονται οπως να ναι ...
"The funny thing about choosing sides is that you don't have to be all the way one one side or the other . It's okay to be feeling like 'this is the one I align a little bit more , ant it's not perfect,but at least there's stuff I can appreciate a little bit more on this side.'"
Άβαταρ μέλους
TheMaster
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Δευτ, 30 Δεκ 2013 2:56 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό νεχεανές » Σάβ, 20 Ιαν 2018 1:48 pm

Να ρωτήσω για την υπολογιστική ρευστοδυναμική; Όσοι παλιοί είχαν το αντίστοιχο και ξέρουν, αξίζει; Διδάσκεται καλά;
«Τήν Ὀρθοδοξία μας σάν Ἕλληνες τήν ὀφείλουμε στόν Χριστό καί τούς Ἁγίους Μάρτυρες καί τούς Πατέρες τῆς Ἐκκλησίας μας. Καί τήν ἐλευθερία μας τήν ὀφείλουμε στούς ἥρωες τῆς Πατρίδας μας πού ἔχυσαν τό αἷμα τους γιά μᾶς. Αὐτήν τήν ἁγία κληρονομιά ὀφείλουμε νά τήν τιμήσουμε καί νά τήν διατηρήσουμε καί ὄχι νά τήν ἐξαφανίσουμε στίς ἡμέρες μας. Εἶναι κρῖμα νά χαθῆ ἕνα τέτοιο Ἔθνος.»
-Ὁσίου Παϊσίου, Λόγοι
Άβαταρ μέλους
νεχεανές
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ, 09 Οκτ 2014 10:36 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Σάβ, 20 Ιαν 2018 2:32 pm

Απ' όσο ξέρω εδώ και αρκετά χρόνια δεν γίνεται το μάθημα γιατί όλοι έπαιρναν υδροηλεκτρικά. Δεν νομίζω να μπορεί κάποιος να σου απαντήσει.
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Nestoras » Σάβ, 20 Ιαν 2018 2:50 pm

Εγώ GIS θα έπαιρνα είναι κάτι πραγματικά χρήσιμο
Άβαταρ μέλους
Nestoras
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Κυρ, 12 Ιαν 2014 7:31 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Anakin » Δευτ, 19 Φεβ 2018 9:30 pm

Τεχνικά Υλικά 2 ή μιγαδική ανάλυση; (Αποστρέφομαι τα νερουλοπεριβαλλοντικά και πολύ φοβάμαι ότι την πχοιότητα θα την κάνει ο καλιάνης που έκανε και τα πρότυπα στην ΔΤΕ #not #ανταέκανεοτρέζοςθαπήγαιναμετατσαρούχια)
Άβαταρ μέλους
Anakin
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ, 15 Φεβ 2017 6:17 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό curious_mind » Τρί, 20 Φεβ 2018 11:32 am

Μιγαδική ανάλυση δεν ξέρω αν θα διδαχθεί. Υποτίθεται την έχουμε κάνει ήδη με το παλιό μάθημα Μερικές Διαφορικές και Μιγαδικές συναρτήσεις.
curious_mind
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ, 12 Φεβ 2016 1:59 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Τρί, 20 Φεβ 2018 12:57 pm

Anakin έγραψε:Τεχνικά Υλικά 2 ή μιγαδική ανάλυση; (Αποστρέφομαι τα νερουλοπεριβαλλοντικά και πολύ φοβάμαι ότι την πχοιότητα θα την κάνει ο καλιάνης που έκανε και τα πρότυπα στην ΔΤΕ #not #ανταέκανεοτρέζοςθαπήγαιναμετατσαρούχια)

Αν είσαι δομοστατικός και σαρέσουν τα πλακάκια και τα τούβλα πάρε Τεχνικά Υλικά. Βέβαια τι θα τις κάνεις αυτές τις γνώσεις δεν ξέρω μιας και το μέλλον είναι στα νερουλοπεριβαλλοντικά. Πάντως έχω την αίσθηση ότι πχοιότητα κάνει και ο Τρέζος οπότε φόρα τα τσαρούχια σου και βουρ.
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό moke1626 » Τρί, 20 Φεβ 2018 9:39 pm

στην πρωτη ομαδα επιλογων βλεπω πως εχει και την τεχνικη γεωλογια (πρωην υποχρεωτικο μαθημα) που δεν εχω περασει. Σ' αυτη την περιπτωση θα πρεπει να επιλεξω 2 απο την πρωτη ομαδα επιλογων και ενα απο τη δευτερη;
Άβαταρ μέλους
moke1626
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Παρ, 13 Μάιος 2016 7:49 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό moonduo » Τετ, 21 Φεβ 2018 7:49 pm

Για τα μάθηματα ξύλινες κατασκευές και ελαφρες μεταλλικές τι άποψη υπάρχει??
moonduo
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τετ, 21 Σεπ 2016 2:48 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 8ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες