Πανελλαδικό Συνέδριο Πολιτικών Μηχανικών

Συζητήστε θέματα παντός ενδιαφέροντος.

Πανελλαδικό Συνέδριο Πολιτικών Μηχανικών

Δημοσίευσηαπό vee » Τετ, 15 Φεβ 2017 6:14 pm

Ειδα οτι οργανώνεται ενα πανελλαδικό συνέδριο πολιτικών μηχανικων μαζι με κάποιες αλλες σχολές . Γνωρίζετε αν εχει σχέσεις με την Δ.Α.Π ; ή γενικά περί τίνος πρόκειται ;;
Άβαταρ μέλους
vee
 
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: Τετ, 17 Ιουν 2015 1:29 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό xvantsik » Τετ, 15 Φεβ 2017 6:25 pm

Δεν ξέρω αλλά κάτι μου θυμίζει ο κύριος (αυτόκλητος?) πρόεδρος. Και τα άλλα παιδιά. Φοβερή διοργάνωση πάντως, συνέδριο φοιτητών με χορηγό το φροντιστήριο που σε προετοιμάζει για έξω μπας και σωθείς από την ανεργία. Good job :clap: :clap: :clap: :finger:

Screenshot_35.png

Screenshot_36.png

Screenshot_37.png
Άβαταρ μέλους
xvantsik Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Σάβ, 29 Μαρ 2014 11:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό mike13 » Τετ, 15 Φεβ 2017 8:09 pm

Παντως η πλακα ειναι και ταυτοχρονα και το γελοιο του ολου "συνεδριου για πολιτικους μηχανικους" οτι τα συγκεκριμενα ατομα που μαρκαρε με βελακι ο xvantsik περα του προφανους, δηλαδη οτι ειναι στο γνωστο γαλαζιο ψηφοδελτιο εχουν παραλληλα και τοση σχεση με την σχολη οσο εχω εγω με το πλεξιμο.
Ιδιαιτερα η συγκεκριμενη με την πλουσια της προυπηρεσια ως γλαστρα στα τραπεζακια της ΔΑΠ κοβοντας μεροκαματο απο το πρωι για τοσα χρονια ειμαι σιγουρος θα καταφερει να συντονισει το επιστημονικο εργο με μεγαλη επιτυχια.
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό dirtyharry » Τετ, 15 Φεβ 2017 9:18 pm

mike13 έγραψε:Παντως η πλακα ειναι και ταυτοχρονα και το γελοιο του ολου "συνεδριου για πολιτικους μηχανικους" οτι τα συγκεκριμενα ατομα που μαρκαρε με βελακι ο xvantsik περα του προφανους, δηλαδη οτι ειναι στο γνωστο γαλαζιο ψηφοδελτιο εχουν παραλληλα και τοση σχεση με την σχολη οσο εχω εγω με το πλεξιμο.
Ιδιαιτερα η συγκεκριμενη με την πλουσια της προυπηρεσια ως γλαστρα στα τραπεζακια της ΔΑΠ κοβοντας μεροκαματο απο το πρωι για τοσα χρονια ειμαι σιγουρος θα καταφερει να συντονισει το επιστημονικο εργο με μεγαλη επιτυχια.


Χωρις να ξερω την κοπελα θεωρω οτι ειναι μεγαλο foul για μην χρησιμοποιησω αλλη λεξη να την κραζεις με ασπιδα την ανωνυμια που σου προσφερει το site για την επιστημονική της επάρκεια.Επισης δεν πιστευω οτι εχεις προσβαση στα Στοιχεια φοιτητη της ή οτι θα σου αρεσε να αμφισβητει τις ικανοτητες δημοσια καποιος αλλος .Καλο ειναι οι οποιες αντιπαραθεσεις να περιοριζονται στο ιδεολογικό-πολιτικο-κοινωνικο ή και παραταξιακο κομματι και να μην συμπεριφερομαστε σαν γλειφτοαπουσιολογοι γυμνασιου.
Ελπιζω οι συντονιστες να κανουν αυτο που πρεπει.
Φιλικά.
dirtyharry
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί, 29 Μαρ 2016 2:10 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό Tzo » Τετ, 15 Φεβ 2017 9:40 pm

άρες μάρες κουκουνάρες ...αυτό
Tzo
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Δευτ, 29 Δεκ 2008 8:39 pm

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό dirtyharry » Τετ, 15 Φεβ 2017 9:47 pm

Tzo έγραψε:άρες μάρες κουκουνάρες ...αυτό

Βαθύ το σχολιο σας.Μου θυμίζει αντιδραση θείας μου ενω βλεπει Μενιο στο Ε.
dirtyharry
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί, 29 Μαρ 2016 2:10 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό scriptame » Τετ, 15 Φεβ 2017 10:02 pm

Το ότι το συνέδριο είναι δαπίτικο κάνει μπαμ από μακριά.Είναι γνώριμο στυλ των δράσεων τους όπως και το lifestyle τους.Όμως πιστεύω ότι τέτοιος χαρακτηρισμός είναι λίγο φάουλ γιατί είναι επί προσωπικού και επώνυμος.
Άβαταρ μέλους
scriptame
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Δευτ, 24 Νοέμ 2014 9:34 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό mike13 » Τετ, 15 Φεβ 2017 10:17 pm

Χωρις να ξερω την κοπελα θεωρω οτι ειναι μεγαλο foul για μην χρησιμοποιησω αλλη λεξη να την κραζεις με ασπιδα την ανωνυμια που σου προσφερει το site για την επιστημονική της επάρκεια.Επισης δεν πιστευω οτι εχεις προσβαση στα Στοιχεια φοιτητη της ή οτι θα σου αρεσε να αμφισβητει τις ικανοτητες δημοσια καποιος αλλος .Καλο ειναι οι οποιες αντιπαραθεσεις να περιοριζονται στο ιδεολογικό-πολιτικο-κοινωνικο ή και παραταξιακο κομματι και να μην συμπεριφερομαστε σαν γλειφτοαπουσιολογοι γυμνασιου.
Ελπιζω οι συντονιστες να κανουν αυτο που πρεπει.
Φιλικά.

Δεν εχω κατι προσωπικο με κανεναν γενικα απλα γνωριζω καλυτερα διοτι τυγχανει να ειναι στο ετος μ και ολοι γνωριζουμε τι γινεται με τα ατομα της γαλαζιας παραταξης δεν ειναι κανεις χθεσινος τα ματια να ανοιξει να δει χρειαζεται, πχ ο ενας απο τους αλλους 2 εβγαινε στη γυρα προσφερωντας(και προσωπικα σε μενα) γκαρουτσους ματινες δεξια και αριστερα και αντιγραμμενες εργασιες ενω συμμετασχει και στο γνωστο και μη εξαιρεταιο κυκλωμα με αντιγραφες απο κινητα.Εκτος αυτου εφοσον εχουν τα ονοματα τους δημοσια και εχουν βγει μπροστα τους καθιστα υπολογους και στον καθε σχολιασμο.Και ποια ακριβως ανωνυμια? μηπως να παραθεσω παραλληλα πιστοποιητικο γεννησης,ΑΦΜ,ΑΜΚΑ για να κανω καθε σχολιο?
Ειναι και λιγο υποκριτικο και δεν κρατιεμαι να μην σχολιασω το ασυμβιβαστο μεταξυ των γραφομενων της εκδηλωσης στο fb "Εχέγγυα μας είναι η γνώση του αντικειμένου σε βάθος,η συνεχής δραστηριοποίηση και ενημέρωση και το μακροχρόνιο όραμα μας για την διεύρυνση και την αναβάθμιση του κλάδου" (ενω παραλληλα πλασαρονται ως ανεξαρτητοι) με τις πραγματικες δραστηριοτητες της παραταξης που ανηκουν στην σχολη.
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό dirtyharry » Τετ, 15 Φεβ 2017 10:35 pm

Αυτο που λεω ειναι οτι μπορεις να σχολιασεις οποιαδηποτε συνδικαλιστικη παραταξιακη θεμιτη ή αθεμιτη "δραση" θες.Κριτικαρα την συνδεση του fair σχολιασμου σου πανω στο και καλα απολιτικ event με τις ακαδημαικες επιδοσεις "επωνυμων" συμφοιτητων σου οπως θα εκανα εξισου αν εβλεπα για παραδειγμα μια τοποθετηση του τυπου ο Y γνωστος παραταξιακος θελει να κανει καταληψη ενω δεν παταει σε μαθημα.(Χρησιμοποιησα αυτη την προταση ταμπου επειδη την ακουω συχνα)
dirtyharry
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί, 29 Μαρ 2016 2:10 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πανελλαδικο συνέδριο πολιτικών μηχανικων

Δημοσίευσηαπό ReC » Πέμ, 16 Φεβ 2017 12:00 am

Πάντως η ουσία είναι πως η διοργάνωση τέτοιας εκδήλωσης από τους δαπίτες είναι τουλάχιστον αστεία. Θα μιλήσουν αυτοί για επιστήμη? Μιλάνε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου? Χθες έδινα γεωλογία και τα κινητά γύρω μου είχαν πάρει φωτιά. Το να είσαι δαπίτης σημαίνει ξεφτίλα σε πολλά επίπεδα. Ένα από αυτά είναι και το επιστημονικό. Το να περνάς μαθήματα με αυτόν τον τρόπο, πέρα από βρωμιά και γλοιωδίλα σημαίνει και επιστημονική ανεπάρκεια. Και καλά μέχρι εδώ, το έχουν δεχτεί ότι δεν μπορούν να ζοριστούν και να πετύχουν κάτι στη ζωή τους με την αξία τους. Αλλά μετά μην έχουν και την απαίτηση να λένε ότι εχέγγυο τους είναι η γνώση του αντικειμένου σε βάθος, και να μη γελάμε.
Άβαταρ μέλους
ReC
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Κυρ, 27 Σεπ 2015 4:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης