Στατική V (2012-13)

Συντονιστής: University Editors

Πότε προτιμάτε να γίνει η εξέταση του θέματος εξαμήνου;

Το δημοψήφισμα λήγει στις Τρί, 18 Ιουν 2013 1:40 pm

Την πρώτη εβδομάδα της εξεταστικής.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Την ημέρα της εξέτασης της Στατικής V.
5
18%
Μετά το τέλος της εξεταστικής.
18
64%
Έχω κλείσει ήδη εισιτήρια για να φύγω μετά το τέλος της εξεταστικής.
5
18%
 
Σύνολο ψήφων : 28

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Δευτ, 03 Ιουν 2013 9:04 pm

Εκτος από την ψηφοφορία πρέπει να υπάρξει συγκεκριμένη πρόταση.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό christos » Τετ, 05 Ιουν 2013 2:36 pm

καταλαβαίνω ότι μέσα στην εξεταστική είναι δύσκολο να ετοιμαστεί το θέμα της Στατικής απλά θα μπορούσαμε να ζητήσουμε τουλάχιστον για όσους φεύγουν να παραδοθεί μια άλλη μέρα νωρίτερα.
christos
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ, 21 Ιαν 2010 9:49 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Τετ, 05 Ιουν 2013 3:44 pm

Αυτό προτάθηκε στο μάθημα, αλλά ο κ. Λαγαρός είπε να βρούμε μια ημερομηνία. Αν δεν επικοινωνήσει πάντως κάποιος άμεσα μαζί του, όλο και περισσότεροι θα κανονίζουν να φύγουν μετά την εξεταστική, κι οι υπόλοιποι δεν μπορούμε να κάνουμε προγραμματισμό.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Seriff » Τετ, 05 Ιουν 2013 4:57 pm

Καλα αν καποιος που εχει παρακολουθησει την ολη φαση, παει και κλεισει εισητηρια, ξερει οτι μαλλον κατι δε θα εξελιχθει οπως θα ηθελε. Παντως συμφωνω οτι πρεπει να επικοινωνησουμε με τον κ. Λαγαρο συντομα. Την "προθεση ψηφου" την εχουμε, μιας και οσοι ηταν να δουν τη συζητηση μαλλον την εχουν ηδη δει.
Εγω προτεινω να ορισουμε την Παρασκευη 5 Ιουλιου (Τεταρτη 3 Ιουλιου ειναι η εξεταση του Μπετου 2) και να ζητησουμε, για τους 5-6 που εχουν κλεισει ηδη εισητηρια και δεν θελουν/μπορουν να τα αλλαξουν, αν μπορουν να πανε καποια νωριτερη ημερομηνια, πριν φυσικα οριστικοποιησουμε καποια αποφαση. Δε νομιζω οτι θα αρνηθει για 5 ατομα, αλλα βεβαια δεν εχω καταλαβει τους λογους που δε θελει να εξετασει το θεμα σε 2 μερες και εχει δημιουργηθει το ολο ζητημα.
Παντως δε θα ηθελα να αναγκασουμε καποιους να τρεχουν να αλλαζουν εισητηρια, οσο δε θελω να με αναγκασουν να τρεχω να τελειωσω το θεμα εν μεσω εξεταστικης, εις βαρος (και αλλων περαν της Στατικης) μαθηματων.
Οποιος συμφωνει/διαφωνει εχει καποια καλυτερη προταση, ας την εκθεσει, ωστε να αποφασισουμε συντομα τι (και ποιος) θα επικοινωνησει με τον κ. Λαγαρο.
Seriff
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ, 19 Σεπ 2011 12:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό civilanthony » Πέμ, 06 Ιουν 2013 7:08 pm

Αν μου επιτρέπεις πάντως συνάδελφε επειδή και εγώ δομοστατικός είμαι πιστεύω πως τις δύο πρώτες εβδομάδες τόσο οι γεωτεχνικοί όσο και οι δομοστατικοί ότι μαθήματα επιλόγης και αν έχουν νομίζω ότι μπορούν να αφιερώσουν λίγο χρόνο για να ολοκληρώσουν το θέμα. Και αν δεν κάνω λάθος εμεις οι δομοστατικοί ότι επιλογής και αν έχουμε δίνουμε δύο μαθήματα σε δυο βδομάδες άρα δεν μπορείς να επικαλείσαι ως δικαιολογία το φόρτο της εξεταστικής.Ελπίζω πάντως να βρεθεί σύντομα μια λύση έτσι ώστε και αυτοί που έχουν κλείσει εισητήρια να μην χρειαστεί να τα αλλάζουν!
''Η παιδεία είναι για τα παιδιά σωφροσύνη,για τους φτωχούς πλούτος και για τους πλούσιους στολίδι.''

Διογένης ο Κυνικός
civilanthony
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ, 04 Ιαν 2012 12:17 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό dimtsap » Πέμ, 06 Ιουν 2013 7:09 pm

civilanthony έγραψε:Αν μου επιτρέπεις πάντως συνάδελφε επειδή και εγώ δομοστατικός είμαι πιστεύω πως τις δύο πρώτες εβδομάδες τόσο οι γεωτεχνικοί όσο και οι δομοστατικοί ότι μαθήματα επιλόγης και αν έχουν νομίζω ότι μπορούν να αφιερώσουν λίγο χρόνο για να ολοκληρώσουν το θέμα. Και αν δεν κάνω λάθος εμεις οι δομοστατικοί ότι επιλογής και αν έχουμε δίνουμε δύο μαθήματα σε δυο βδομάδες άρα δεν μπορείς να επικαλείσαι ως δικαιολογία το φόρτο της εξεταστικής.Ελπίζω πάντως να βρεθεί σύντομα μια λύση έτσι ώστε και αυτοί που έχουν κλείσει εισητήρια να μην χρειαστεί να τα αλλάζουν!


+1 :thumbup:
Δεν μπορώ να πω πως τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα αν αλλάξουν. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι πως για να γίνουν καλύτερα πρέπει να αλλάξουν.
dimtsap Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Τρί, 06 Οκτ 2009 3:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Seriff » Τρί, 11 Ιουν 2013 12:15 am

Μετα απο επικοινωνια με τον κυριο Λαγαρο, μου ζητησε την ημερομηνια που εχουμε καταληξει (μετα την εξεταστικη που προτιμουν οι περισσοτεροι), για να δει αν μπορει και εκεινος. Επισης μου ειπε να μεταφερω στα παιδια, που εχουν κλεισει εισητηρια να φυγουν εκεινες τις ημερες και δεν μπορουν να εξεταστουν με τους υπολοιπους μετα την εξεταστικη, να επικοινωνησουν μαζι του.
Οποτε για οσους θα εξεταστουν κανονικα την επισημη ημερομηνια, συμφωνειτε αυτη να οριστει την Παρασκευη 5 Ιουλιου (δυο μερες μετα το μπετο 2) ? Παρακαλω αν καποιος διαφωνει ας το πει μεσα στις επομενες μερες, για να μπορεσουμε να καταληξουμε το συντομοτερο δυνατο.
Seriff
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευτ, 19 Σεπ 2011 12:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Τρί, 11 Ιουν 2013 12:47 am

Την Παρασκευή 5 ιουλίου εξετάζονται κάποια μαθήματα της έκτακτης εξεταστικής στο γκίνη. Αλλά, αν δεν αφορα άλλους εκτός από μένα και συμπίπτουν οι ώρες, μπορώ να επικοινωνήσω με τον κ. Λαγαρό για να εξεταστώ μαζί με αυτούς έχουν βγάλει εισιτήρια.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό nicklaou » Τρί, 11 Ιουν 2013 12:52 am

Παιδια ο κυριος Λαγαρος ειναι συννενοησιμος ανθρωπος και μπορειτε να τον βρειτε οποιος θελει και στο τηλεφωνο του γραφειου του. Ας οριστει λοιπον που βολευει ως ημερομηνια αυτη (5/7) και οποιος θελει τον βρισκει πανευκολα και παει τσακ μπαμ και δινει το θεμα του..
nicklaou Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Κυρ, 11 Οκτ 2009 5:53 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Στατική V (2012-13)

Δημοσίευσηαπό dimtsap » Τετ, 19 Ιουν 2013 3:41 pm

Παράδοση Θέματος Στατικής 5


Η παράδοση του θέματος Στατικής 5 θα γίνει την Παρασκευή 5 Ιουλίου 10:00-12:00.

Οι Διδάσκοντες
Δεν μπορώ να πω πως τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα αν αλλάξουν. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι πως για να γίνουν καλύτερα πρέπει να αλλάξουν.
dimtsap Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Τρί, 06 Οκτ 2009 3:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες