Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Συντονιστής: University Editors

Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Mobious » Τετ, 15 Μάιος 2013 2:06 pm

Παιδιά εχει δωθεί η ύλη του Ιουνίου? Είμαι μεγαλύτερο εξάμηνο και προσπαθώ να προετοιμαστώ! :roll:
Mobious
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Δευτ, 24 Ιαν 2011 2:36 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Nikoletta » Τετ, 15 Μάιος 2013 9:32 pm

όχι, δεν έχουν αναφέρει κάτι ακόμη!
Nikoletta
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευτ, 20 Σεπ 2010 1:29 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό maria93 » Παρ, 17 Μάιος 2013 1:27 pm

ποια ειναι η υλη απο το βιβλιο του φελλουρη, η περσινη δηλαδη, ?
maria93
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ, 07 Δεκ 2011 2:58 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό apostolis » Παρ, 07 Ιουν 2013 9:59 am

Ειναι ευκολο απο οποιον/οποια παρακολουθησε το μαθημα φετος να δωσει μερικα στοιχεια στους μεγαλυτερους οσο αναφορα την υλη και που δινουν βαση οι καθηγητες;
apostolis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Πέμ, 05 Νοέμ 2009 1:16 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό epicas » Παρ, 07 Ιουν 2013 2:06 pm

apostolis έγραψε:Ειναι ευκολο απο οποιον/οποια παρακολουθησε το μαθημα φετος να δωσει μερικα στοιχεια στους μεγαλυτερους οσο αναφορα την υλη και που δινουν βαση οι καθηγητες;

Αμα κανει μαθημα ο τσινιας και ο φελλουρης ακομα μπορω να σε κατατοπισω τι τους αρεσει..
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό apostolis » Παρ, 07 Ιουν 2013 2:23 pm

ναι απ οτι ξερω αυτοι κανουν!κατατοπισε με σε παρακαλω!!
apostolis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Πέμ, 05 Νοέμ 2009 1:16 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό epicas » Παρ, 07 Ιουν 2013 8:43 pm

apostolis έγραψε:ναι απ οτι ξερω αυτοι κανουν!κατατοπισε με σε παρακαλω!!

Kοίτα ο φελλουρης θα βαλει σιγουρα οριο, αρα να ξερεις να βρισκεις ορια.Απο κει και περα του αρεσει παρα πολυ το τριεδρο frenet.. εκτος αυτου περιπου 1 βδομαδα πριν την εξεταση (κατα πασα πιθανοτητα) ανεβαζει 3-4 ασκησεις στο mycourses μια απο τις 4 πεφτει σιγουρα...απο κει και περα μπορει μπορει να βαλει και αλλα διαφορα με ρυθμους μεταβολης και ακροτατα ( για σιγουρια μαθε αυτα που σ ειπα πιο πανω και ασε τα αλλα :P) τωρα ο τσινιας θα βαλει οτι εχει κανει στην ταξη .. θα βαλει ενα θεωρημα για τα διπλα ολοκληρωματα και ενα για τα τριπλα ( τυπου : green-stokes - gauss ) σιγουρα ομως θα βαλει .. ε και θα σε βαλει να λυσεις ενα διπλο κ ενα τριπλο ολοκληρωμα.. βαζει οτι εχει κανει στην ταξη.. και σιγουρα θα βαλει 2 θεωρηματα.. (εγω το εδωσα περσι το μαθημα αλλα γενικα οτι λενε βαζουν , ας ρωτησεις και καποιου του ετους για σιγουρια )
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό apostolis » Σάβ, 08 Ιουν 2013 11:09 am

σε υπερευχαριστω!
apostolis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Πέμ, 05 Νοέμ 2009 1:16 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Mobious » Τρί, 18 Ιουν 2013 3:32 pm

Επαναφέρω το ζήτημα:/ Μπορει καποιος να μας ενημερώσει απο που διαβάζεται αυτό το μαθημα καλύτερα?και ποια ειναι η ακριβής ύλη? Προσπαθώ να διαβάσω απο τα βιβλία του Ρασσιά που λένε καποιοι οτι είναι καλογραμμένα αλλα οκ..δεν μου φαινεται και οτι πιο ευκολο να πω την αλήθεια..Ισως εχουν πραγματάκια επιπλέον που δεν χρειάζονται για την δική μας εξεταση...οποια/ος μπορεί ας βοηθήσει όσο εχουμε ακομα χρόνο!:D
Mobious
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Δευτ, 24 Ιαν 2011 2:36 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Μαθηματική Ανάλυση II (2012-13)

Δημοσίευσηαπό epicas » Τρί, 18 Ιουν 2013 4:00 pm

προσωπικα το μαθημα πέρσι το διαβασα καθαρα απο τις σημειωσεις τους .. και μερικα σημεια που ηθελα λιγη παραπανω επεξηγηση τα κοιταγα απο το βιβλιο του φελλουρη.. αν και οι σημειωσεις του φελλουρη ειναι το βιβλιο του .. :P
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Επόμενο

Επιστροφή στο 1ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες