Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Συντονιστής: University Editors

Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό lybe33 » Παρ, 26 Μαρ 2010 7:50 pm

Αντιγράφω από το αντίστοιχο περσινό τόπικ:viewtopic.php?f=29&t=700
μιας και δεν παρακολουθώ το μάθημα αλλά μου έλαχε να ανεβάσω τις πληροφορίες για την εργασία :lol: .
Elendil έγραψε:Έγινε ενημέρωση για το θέμα της εργασίας. Η καθηγήτρια μοίρασε το επισυναπτόμενο φυλλάδιο και μας είπε λεπτομέρειες για το πως θα είναι το περιβάλλον που θα την κάνουμε. Την εργασία μπορούμε να την τελειώσουμε οποιαδήποτε στιγμή (όχι απαραίτητα όλη με μιας) και πρέπει να την έχουμε τελειώσει πριν τη γραπτή εξέταση του μαθήματος.
Επιπλέον:
  • η εργασία γίνεται μια φορά το χρόνο (δηλ. αν πας για βελτίωση βαθμού στην επαναληπτική δε μπορείς να ξανακάνεις εργασία).
  • αν κάποιος δεν κάνει και τα 2 σκέλη της εξέτασης τον Ιούνιο (εργασία + γραπτή εξέταση), το Σεπτέμβρη θα ασχοληθεί μόνο με αυτό που δεν έχει κάνει.
  • υπάρχει η δυνατότητα να κρατηθεί ο βαθμός του γραπτού για το επόμενο έτος, εάν ο φοιτητής επιθυμεί να ξανακάνει εργασία.
Για το τελευταίο πρέπει να υπάρξει οπωσδήποτε συνεννόηση με την καθηγήτρια (ώστε να μη στείλει στη γραμματεία τον τωρινό σας βαθμό, σε περίπτωση που περνάτε το μάθημα). Καλό θα ήταν να συνεννοηθείτε και να επιβεβαιώσετε το προτελευταίο.[/list]
Εργασία Αγγλικών
Παρακαλέιται όποιος συνάδελφος έχει περισσότερες πληροφορίες να τις καταθέσει πάραυτα στο παρόν τόπικ...(Lost για ποιόν χτυπάει η καμπάνα?)
Άβαταρ μέλους
lybe33
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: Τετ, 03 Δεκ 2008 11:55 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Παρ, 26 Μαρ 2010 7:59 pm

lybe αν και είσαι επιλεκτικός για τους καμπανάτους χεχε θα καταθέω την έξτρα πληροφορία ότι θα ειδοποιηθούμε μέσω ΕΜΠ email για να μπορέσουμε να κάνουμε την εργασία. Και ακόμα ότι μπορεί να γίνει τμηματικά αλλά αποθηκεύεται η επιμέρους πρόοδος. Να λάβουμε υπόψιν επίσης ότι λόγω σφαλμάτων προγράμματος να προσέχουμε τα fill in the blanks να μην πατάμε το space και γενικά να μαστε προσεκτικοί με τις εκφωνήσεις γιατί στα κουτάκια που επιλέγεις τα σωστά αν δεν βάλεις ακριβώς όσες απαντησεις ζητάει ως σωστές θα παίρνεις 0. Αυτά θυμάμαι τώρα όποιος έχει κάτι άλλο....
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Παρ, 26 Μαρ 2010 8:03 pm

Πήγα σήμερα, αλλά δεν έδωσε επιπλέον πληροφορίες... Απλά νομίζω ότι μας είχε πει παλιότερα ότι όποιος επιτύχει τουλάχιστον 75% στην ηλεκτρονική εργασία, θα πάρει και τους 3 βαθμούς από αυτήν...
Α και κάτι άκουσα να κάνουμε bookmark τις σελίδες με κείμενα κλπ πάνω στα οποία θα κληθούμε να απαντήσουμε, γιατί αν κατά τη διάρκεια των ερωτήσεων πατήσουμε πίσω για να ξαναδούμε το κείμενο, οι ερωτήσεις αλλάζουν.
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό akis » Σάβ, 17 Απρ 2010 3:45 pm

Μπορεί κάποιος συνάδελφος να μου πει από που παίρνουμε το σύγγραμμα για τα Αγγλικά;

Και έχει έρθει σε κανέναν το mail για την ηλεκτρονική εργασία; Α και πέρυσι ο τοπογράφος ξάδερφός μου είχε έρθει να κάνει την εργασία του σπίτι μου αλλά δεν μπόρεσε τελικά επειδή το προγραμματιστικό περιβάλλον της εργασίας έχει συγκεκριμένες απαιτήσεις. Μήπως κάποιος καλός συνάδελφος μπορεί να πληροφορήσει σχετικά;
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Σάβ, 17 Απρ 2010 3:47 pm

Κτήριο Β στα ΣΕΜΦΕ το βιβλίο. Ωρες δεν ξέρω ας πει άλλος
Θέλει τα βασικά προαπαιτούμενα που υπάρχουν στο φυλλάδιο που έχουν παρει όσοι έχουν παει στο μαθημα. Νομίζω ό λύμπε το πήρε φωτοτυπία απο μένα αν όχι δεν ξερω δυστυως να κανω pdf..... η ηλεκτρονικη εργασια απο δευτερα.....
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό akis » Σάβ, 17 Απρ 2010 3:54 pm

airetikos αναφέρονται στο αρχείο που έχει ανεβάσει ο lybe στην 1η δημοσίευση του τόπικ το οποίο ούτε κι εγώ είχα είχα δει. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Πάντως στις απαιτήσεις για λειτουργικό σύστημα λέει: Windows XP και 2000. Δηλαδή δεν θα κάνω τη δουλεία μου με Vista ή 07 ???
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό lybe33 » Σάβ, 17 Απρ 2010 3:55 pm

Θα την κάνεις γαμώ...
Άβαταρ μέλους
lybe33
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: Τετ, 03 Δεκ 2008 11:55 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό morisson » Σάβ, 17 Απρ 2010 3:59 pm

akis έγραψε:Πάντως στις απαιτήσεις για λειτουργικό σύστημα λέει: Windows XP και 2000. Δηλαδή δεν θα κάνω τη δουλεία μου με Vista ή 07 ???

Λέει και Ram να πάω για επέκταση αν είναι.?

Spoiler: show
Ελάχιστες απαιτήσεις σου λέει εκεί Akis :D
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό akis » Σάβ, 17 Απρ 2010 4:04 pm

Εντάξει είμαι λίγο αδαής περι τέτοιων θεμάτων και πέρυσι ο ξάδερφος τοπογράφος δεν είχε κάνει τίποτα παρότι έχω XP...

Spoiler: show
morisson και lybe ξέρετε που σας γράφω... :finger: :wave:
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αγγλική Γλώσσα (2009-10)

Δημοσίευσηαπό gv22 » Δευτ, 26 Απρ 2010 5:11 am

Μήπως έχουμε κανένα νεότερο για τα βιβλία;
gv22
 
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Δευτ, 18 Ιαν 2010 4:47 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Επόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες