Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Συντονιστής: University Editors

Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό smari » Παρ, 10 Οκτ 2014 9:45 pm

Οι σημειώσεις του μαθήματος έχουν εκτυπωθεί και μπορούμε να τις πάρουμε Τρίτη με Πέμπτη, 9:00- 14:30, από το εργαστήριο ωπλισμένου σκυροδέματος.
Όλοι οι μηχανισμοί έχουν τριβές. Το θέμα είναι να μην αποκτούν οι τριβές, μηχανισμό.
Άβαταρ μέλους
smari Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Πέμ, 05 Ιαν 2012 2:26 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό cv » Δευτ, 13 Οκτ 2014 7:47 pm

Καλησπέρα! Το email του κου Τρέζου ειναι ctrezos@central.ntua.gr ? έχει δωσει κάποιο αλλο στην ταξη? Ευχαριστω πολυ!
cv
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Σάβ, 30 Ιαν 2010 6:30 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Κοκός » Δευτ, 13 Οκτ 2014 7:52 pm

cv έγραψε:Καλησπέρα! Το email του κου Τρέζου ειναι ctrezos@central.ntua.gr ? έχει δωσει κάποιο αλλο στην ταξη? Ευχαριστω πολυ!


Αυτό είναι.
"Ο κόσμος είναι επικίνδυνος, όχι εξαιτίας αυτών που κάνουν το κακό, αλλά εξαιτίας αυτών που τους κοιτάζουν χωρίς να κάνουν τίποτα"
Albert Einstein
Κοκός
 
Δημοσιεύσεις: 1058
Εγγραφή: Τρί, 11 Οκτ 2011 2:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό cv » Δευτ, 13 Οκτ 2014 7:54 pm

Κοκός έγραψε:
cv έγραψε:Καλησπέρα! Το email του κου Τρέζου ειναι ctrezos@central.ntua.gr ? έχει δωσει κάποιο αλλο στην ταξη? Ευχαριστω πολυ!


Αυτό είναι.


:thumbup: ευχαριστω!!
cv
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Σάβ, 30 Ιαν 2010 6:30 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό albert » Τρί, 14 Οκτ 2014 4:02 am

Ερώτηση κυρίως προς μεγαλύτερους.

Κανονικά είμαι τμήμα Χρονόπουλου, αλλά έχω παρακολουθήσει 2 φορές Τρέζο και μου φαίνεται πολύ καλός ο τρόπος που έχει οργανώσει το μάθημα. Ως εκ τούτου λέω να παρακολουθώ εκεί. Έλα όμως που ο Χρονόπουλος βάζει Ασκήσεις (διαφορετικές από του Τρέζου), ενώ και την εξέταση Θέματος λογικά θα μου την κάνει εκείνος. Είναι αυτοκτονία να παρακολουθώ λοιπόν υπό αυτές τις συνθήκες στο άλλο τμήμα?
“Έχεις μια ιδέα νούμερο 1, ενθουσιάζεσαι , και αποτυγχάνει. Μετά έχεις μια ιδέα νούμερο 2, ενθουσιάζεσαι, και αποτυγχάνει. Έτσι φτάνεις στην ιδέα νούμερο 99, ενθουσιάζεσαι, μα και αυτή αποτυγχάνει. Μόνο ένας τρελός θα μπορούσε να ενθουσιαστεί με την 100η ιδέα, όμως ίσως να χρειάζονται 100 ιδέες μέχρι να βρεις την σωστή. Ο Θεός ανταμείβει τους τρελούς.” -Hellman
Άβαταρ μέλους
albert
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ, 29 Σεπ 2011 1:50 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό av » Τρί, 14 Οκτ 2014 12:24 pm

Στο θέμα εξετάζεσαι απ όποιον θες εσύ. Και στον Χρονόπουλο να παρακολουθούσες θα έχανες όσα γίνονται στο μάθημα του Τρέζου και απ'όσο ξέρω και ο Τρέζος βάζει ασκήσεις...
av
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Κυρ, 20 Σεπ 2009 7:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό ScepticEngineer » Τρί, 14 Οκτ 2014 3:43 pm

albert έγραψε:Ερώτηση κυρίως προς μεγαλύτερους.

Κανονικά είμαι τμήμα Χρονόπουλου, αλλά έχω παρακολουθήσει 2 φορές Τρέζο και μου φαίνεται πολύ καλός ο τρόπος που έχει οργανώσει το μάθημα. Ως εκ τούτου λέω να παρακολουθώ εκεί. Έλα όμως που ο Χρονόπουλος βάζει Ασκήσεις (διαφορετικές από του Τρέζου), ενώ και την εξέταση Θέματος λογικά θα μου την κάνει εκείνος. Είναι αυτοκτονία να παρακολουθώ λοιπόν υπό αυτές τις συνθήκες στο άλλο τμήμα?


Παιδια ο καθενας στο τμημα του, γιατι φτανουμε εμεις που ειμαστε του 2ου, να ψαχνουμε στις διπλανες αιθουσες για καρεκλες μπας και βρουμε χωρο πισω πισω να κατσουμε :evil:
“I’m sowing the seeds,
I’m sowing the seeds I’ve taken,
I’m sowing the seeds I’ve taken for granted

This thorn in my side
This thorn in my side is from the tree
This thorn in my side is from the tree I’ve planted

Ohh it tears me and I bleed…”
Άβαταρ μέλους
ScepticEngineer
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Δευτ, 30 Ιαν 2012 11:31 pm
Τοποθεσία: Κάπου στα 80's
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Becoming_I » Τρί, 14 Οκτ 2014 3:58 pm

ScepticEngineer έγραψε:
albert έγραψε:Ερώτηση κυρίως προς μεγαλύτερους.

Κανονικά είμαι τμήμα Χρονόπουλου, αλλά έχω παρακολουθήσει 2 φορές Τρέζο και μου φαίνεται πολύ καλός ο τρόπος που έχει οργανώσει το μάθημα. Ως εκ τούτου λέω να παρακολουθώ εκεί. Έλα όμως που ο Χρονόπουλος βάζει Ασκήσεις (διαφορετικές από του Τρέζου), ενώ και την εξέταση Θέματος λογικά θα μου την κάνει εκείνος. Είναι αυτοκτονία να παρακολουθώ λοιπόν υπό αυτές τις συνθήκες στο άλλο τμήμα?


Παιδιά ο καθενας στο τμημα του, γιατι φτανουμε εμεις που ειμαστε του 2ου, να ψαχνουμε στις διπλανες αιθουσες για καρεκλες μπας και βρουμε χωρο πίσω πίσω να κάτσουμε :evil:


Κλασσική περίπτωση παρακολούθησης τμήματος Τρέζου , όταν παρακολουθούσα εγώ (δεν ξέρω αν το κάνει ακόμη) πήγαινα ένα τέταρτο νωρίτερα να πιάσω θέση και όταν έμπαινε ο Τρέζος μας έλεγε "μέχρι να πάει 8.45 όσοι είστε εδώ γράψτε ένα τεστάκι". Πλάκα πλάκα μέχρι πριν τα Χριστούγεννα δεν πέφτει καρφίτσα στο 2ο τμήμα.
Άβαταρ μέλους
Becoming_I Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Σάβ, 19 Ιουν 2010 9:40 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό mikeportnoy » Τρί, 14 Οκτ 2014 4:05 pm

albert έγραψε:Ερώτηση κυρίως προς μεγαλύτερους.

Κανονικά είμαι τμήμα Χρονόπουλου, αλλά έχω παρακολουθήσει 2 φορές Τρέζο και μου φαίνεται πολύ καλός ο τρόπος που έχει οργανώσει το μάθημα. Ως εκ τούτου λέω να παρακολουθώ εκεί. Έλα όμως που ο Χρονόπουλος βάζει Ασκήσεις (διαφορετικές από του Τρέζου), ενώ και την εξέταση Θέματος λογικά θα μου την κάνει εκείνος. Είναι αυτοκτονία να παρακολουθώ λοιπόν υπό αυτές τις συνθήκες στο άλλο τμήμα?


Περυσι κ γω παρακολουθούσα Τρέζο γιατί (η αλήθεια είναι ) το μάθημα που κάνει είναι πιο φροντιστηριακό, τα εξηγει δηλαδη σιγα-σιγα.

Ο Χρονοπουλος ειναι διαφορετικης λογικης.Προσπαθει να περάσει την υλη οσες περισσοτερες φορες μπορει και μεσω της επαναληψης οι φοιτητες να αποκτησουν οικειοτητα με το μπετο και να χωνεψουν καποιες απο τις καινουριες εννοιες που εχει.

Για οσους δεν εχουν παρακολουθησει ουτε το Μπετο 0, ο Τρεζος ειναι ιδανικοτερος νομιζω.Για τους υπολοιπους ο Χρονοπουλος ειναι εξισου καλος.
Οταν με το καλο πατε στο μπετο 2 και εχετε αποκτησει μια εξοικιωση με το μπετο γενικοτερα θα δειτε ποσο πιο πολυ θα σας αρεσει το μαθημα του Χρονοπουλου. (τουλαχιστον εγω αυτο εκανα και δεν το μετανιωσα)
An eye for an eye makes the whole world blind.
Mahatma Gandhi
Άβαταρ μέλους
mikeportnoy
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: Τετ, 12 Ιαν 2011 6:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Σιδηροπαγές Σκυρόδεμα (2014-15)

Δημοσίευσηαπό cv » Τρί, 14 Οκτ 2014 11:06 pm

Η εκφωνηση του 2ου τεστ που εγινε σημερα στο 2ο τμημα που υπαρχει? :think:
cv
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Σάβ, 30 Ιαν 2010 6:30 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Επόμενο

Επιστροφή στο 7ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

cron