Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Συντονιστής: University Editors

Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό andskia » Τετ, 27 Νοέμ 2013 11:09 pm

Παιδιά, καλή αρχή για αύριο :thumbup:
Προσωπικά ήταν το αγαπημένο μου μάθημα στο πρώτο εξάμηνο, κυρίως λόγω του κ.Φελλούρη.
  • Εύκολο μάθημα συγκριτικά με τα υπόλοιπα
  • Χρήσιμο για μετέπειτα εξάμηνα
  • Δεν χρειάζονται περισσότερες σημειώσεις πέρα απο αυτές του μαθήματος
  • Για ό,τι χρειαστεί εδώ είμαστε
Άβαταρ μέλους
andskia
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Κυρ, 23 Οκτ 2011 9:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Τετ, 27 Νοέμ 2013 11:56 pm

Προσωπικα λογο του κ.Φελλουρη σταματησα να το παρακολουθω... ξερεις andskia στην ζωη μου δεν μ'αρεσει η μονοτονια .. θελω πλουραλισμο...
-Ισχυει
-Παρα ισχυει..Σου παρεχει τα πια χρησιμα μαθηματικα εργαλεια για τις σπουδες σου
-ε, οπως το βλεπει ο καθενας
-ετσι μου ελεγε και εμενα..
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ice92 » Παρ, 29 Νοέμ 2013 7:31 pm

Πάντως το πρώτο μάθημα με την κυρία Λαμπροπούλου φάνηκε να μπερδεύει πολύ κόσμο και επικρατούσε και μια χάβρα στο αμφιθέατρο σε σημείο αηδίας :crazy: . Το καταλαβαίνω να έχεις μπερδευτεί και να σχολιάζεις με το διπλανό σου αλλά όχι και να ακούω ειρωνείες και γέλια. Έλεος... :tired:
Αλήθεια, κάποιος μου είπε πως έχει βρει στο facebook το βιβλίο του μαθήματος σε pdf. . Αν κάποιος το ξέρει/το έχει βρει, ας παραθέσει το link.
Άβαταρ μέλους
ice92
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί, 01 Οκτ 2013 11:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 29 Νοέμ 2013 7:35 pm

ice92 έγραψε:Πάντως το πρώτο μάθημα με την κυρία Λαμπροπούλου φάνηκε να μπερδεύει πολύ κόσμο και επικρατούσε και μια χάβρα στο αμφιθέατρο σε σημείο αηδίας :crazy: . Το καταλαβαίνω να έχεις μπερδευτεί και να σχολιάζεις με το διπλανό σου αλλά όχι και να ακούω ειρωνείες και γέλια. Έλεος... :tired:

Είναι νωρίς ακόμη. Σε κανά μήνα, που οι περισσότεροι θα απεμπλακούν από τη λυκειακή λογική και θα συνειδητοποιήσουν ότι δεν έχει νόημα να μπαίνουν στο μάθημα αν βαριούνται και ότι δε θα το μάθει η μαμά τους με κάποιον τρόπο, τότε θα στρώσει η φάση :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ice92 » Παρ, 29 Νοέμ 2013 7:39 pm

OxYdO έγραψε: Σε κανά μήνα, που οι περισσότεροι θα απεμπλακούν από τη λυκειακή λογική και θα συνειδητοποιήσουν ότι δεν έχει νόημα να μπαίνουν στο μάθημα αν βαριούνται και ότι δε θα το μάθει η μαμά τους με κάποιον τρόπο, τότε θα στρώσει η φάση :lol:

:lol: :lol: :lol: θα περιμένει απ' έξω με το ρολόι και την παντόφλα :P
Άβαταρ μέλους
ice92
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί, 01 Οκτ 2013 11:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Dust » Σάβ, 30 Νοέμ 2013 2:48 am

ice92 έγραψε:Αλήθεια, κάποιος μου είπε πως έχει βρει στο facebook το βιβλίο του μαθήματος σε pdf. . Αν κάποιος το ξέρει/το έχει βρει, ας παραθέσει το link.


Αν μιλάς για το βιβλίο του Φελλούρη ο ίδιος έχει ελεύθερα τα πρώτα κεφάλαια στην ιστοσελίδα του http://www.math.ntua.gr/~afellou/ ώστε να μπορείτε να διαβάσετε μέχρι να πάρετε τα βιβλία απ' τον Εύδοξο.
What if I fall?
But imagine, what if you fly?
Άβαταρ μέλους
Dust
 
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: Σάβ, 31 Οκτ 2009 2:29 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ice92 » Σάβ, 30 Νοέμ 2013 6:39 pm

Τέλεια!!!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!
Άβαταρ μέλους
ice92
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί, 01 Οκτ 2013 11:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

για την γραμικη αλγεβρα

Δημοσίευσηαπό geom4k » Τρί, 28 Ιαν 2014 3:08 pm

παιδία μπορεί καποιός να μου πει την ύλη της γραμμικής άλγεβρας απο τον γκαρούτσο την β εκδοση?
geom4k
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ, 18 Νοέμ 2011 4:45 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Γραμμική Άλγεβρα (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ice92 » Κυρ, 02 Φεβ 2014 9:34 pm

Αυτός ο Γκαρούτσος έχει γράψει φροντιστηριακά βοηθήματα για κάθε μάθημα που υπάρχει στο πρόγραμμά μας;...
Γιατί να μη διαβάσεις από το βιβλίο του Φελλούρη που κάνει και το μάθημα, και στην ουσία κάνει ακριβώς αυτά που λεπτομερέστατα και σαφέστατα γράφει στο βιβλίο του; Αν θέλεις μπορώ να σου πω από το βιβλίο του ποια σημεία έχει πει μέχρι τώρα.
Άβαταρ μέλους
ice92
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί, 01 Οκτ 2013 11:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: για την γραμικη αλγεβρα

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Κυρ, 02 Φεβ 2014 10:56 pm

geom4k έγραψε:παιδία μπορεί καποιός να μου πει την ύλη της γραμμικής άλγεβρας απο τον γκαρούτσο την β εκδοση?

Αν θυμάμαι καλά,είναι όλα τα κεφάλαια εκτός του 6ου,αν και σε κάποια κεφάλαια υπάρχουν υποενότητες εκτός ύλης. Σύγκρινέ τα λίγο με αυτά που κάνει στο μάθημα και θα το βρεις.
Spoiler: show
Ναι ο Γκαρούτσος έχει γράψει βοηθήματα για πολλά μαθήματα των πρώτων ετών.Από εκεί και πέρα είναι θέμα καθαρά προσωπικό το πως κι αν θα τον χρησιμοποιήσεις.Πολλοί χρειάζονται περαιτέρω λυμένα παραδείγματα/μεθοδολογίες κτλ,από αυτά που υπάρχουν στα κανονικά βιβλία.Άλλοι πάλι,έχοντας ίσως κι ένα παραπάνω ενδιαφέρον/ικανότητα κτλ, όχι.Δηλαδή οκ,σίγουρα το επιστημονικό βιβλίο δεν αντικαθίσταται από ένα φροντιστηριακό,αλλά μη δαιμονοποιούμε και τα τελευταία.
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Επόμενο

Επιστροφή στο 1ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες