Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14) - Ανακοινώσεις [ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ]

Συντονιστής: University Editors

Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14) - Ανακοινώσεις [ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ]

Δημοσίευσηαπό elcv » Τρί, 10 Δεκ 2013 11:24 pm

Ανοίγω αυτό το θέμα με αφορμή τη σημερινή ανακοίνωση της επιτροπής της εκδρομής του έτους 2012-13.Τα παιδιά τόνισαν πως πρέπει να οργανωθούμε σύντομα αν θέλουμε να πραγματοποιηθεί αυτή η εκδρομή και καλό είναι να γίνει μια συνέλευση έτους με αυτό το θέμα πριν από τα Χριστούγεννα.Αρχικά,πρέπει να προσδιορίσουμε τον αριθμό των φοιτητών που θα έρθουν στην εκδρομή πριν απευθυνθούμε στον κ.Τσιαμπάο. Αφήνω εσάς τώρα να σχολιάσετε και να προτείνετε πάνω σ'αυτό το θέμα :)
Μέρα τη μέρα ζω - πού ξέρεις αύριο τι ξημερώνει.
Το 'να μου χέρι τσαλακώνει τα λεφτά και τ' άλλο μου τα ισιώνει.
Άβαταρ μέλους
elcv
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 908
Εγγραφή: Κυρ, 17 Ιουν 2012 5:16 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ps179 » Τρί, 10 Δεκ 2013 11:59 pm

Παιδιά γίνεται σχετική συζήτηση και στη σελίδα του έτους στο φεισμπουκ... Δείτε το για να υπάρχει μία σχετική ταύτιση
Άβαταρ μέλους
ps179
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ, 05 Δεκ 2011 6:28 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό elcv » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:03 am

Είναι πολλοί όμως από το έτος μας που δεν έχουν facebook και πρέπει κι αυτοί κάπως να ενημερωθούν και να συμμετάσχουν,μιας και η ομόλογη ομάδα είναι κρυφή.
Μέρα τη μέρα ζω - πού ξέρεις αύριο τι ξημερώνει.
Το 'να μου χέρι τσαλακώνει τα λεφτά και τ' άλλο μου τα ισιώνει.
Άβαταρ μέλους
elcv
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 908
Εγγραφή: Κυρ, 17 Ιουν 2012 5:16 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ps179 » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:05 am

Συμφωνώ απολύτως γι αυτό το αναφέρω για να το δείτε οι συνονιστές μήπως μπορεί να γίνει κάποιου είδους "συγχρονισμός" σχολίων
Άβαταρ μέλους
ps179
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ, 05 Δεκ 2011 6:28 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:17 am

δεν λεει καποιος στα παιδια να αρχιζουν να γραφουν εδω περα γιατι ειμαστε και καποιοι που δεν ειναι στην ομαδα στο φβ.. και πρεπει νομιζω πρωτα απ'ολα να μπορουμε ολοι να εκφερουμε αποψη και περα απο αυτο με το να το συζητησουμε εδω περα θα μπορουμε να εχουμε και τις αποψεις των παιδιων απο τα μεγαλυτερα ετη που κατι παραπανω θα ξερουν αφου το εχουν περασει.
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό TrexoKaiDenFtano » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:27 am

Συμφωνώ με τη δημιουργία του τόπικ, άλλωστε το MQN ως χώρος σε τέτοια ζητήματα όπου απαιτείται συνολικότερη πείρα και εμπειρία έχει καλύτερη ανάδραση.

Γενικά θα πρότεινα να κάνετε μια συνέλευση έτους μέσα στη βδομάδα ώστε να πιέσετε προς όποια κατεύθυνση χρειαστεί και να αρχίσετε να έχετε μια επαφή συνολική με το θέμα, τα αρχικά αντανακλαστικά καθηγητών κτλ ποτέ δεν είναι ενθαρρυντικά και συναινετικά αλλά θα τα δείτε και όλα στην πράξη.
TrexoKaiDenFtano Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Κυρ, 10 Οκτ 2010 9:49 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό leo8 » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:30 am

οι μεγαλυτεροι θα παιξουν καθοριστικο ρολο..η πληροφορηση πρεπει να ειναι ανοιχτη σε ολους..!το θεμα αφορα ολο το ετος και δεν πρεπει σε καμια περιπτωση καποιος να αποκλειστει-περιθωριοποιηθει απο αυτην την συζητηση.. :!:
@trexo
καλο ειναι εσεις οι μεγαλυτεροι να καταγραψετε καποιες αρχικες δυσκολιες που θα κληθουμε να αντιμετωπισουμε..
Ο καλύτερος τρόπος για να αξιολογείς μια ηγεσία είναι να διερωτάσαι τι σφάλματα είναι ικανοί να κάνουν.
Άβαταρ μέλους
leo8
 
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Δευτ, 14 Νοέμ 2011 11:07 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό elcv » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:31 am

Αρχικά να συντονιστούμε και να πάρουμε κάποιες αποφάσεις ως φοιτητές και ύστερα απευθυνόμαστε στους καθηγητές.Παρασκευή ή Δευτέρα θα ήταν 2 καλές μέρες πιστεύω μετά τα μαθήματα στο αμφιθέατρο για να γίνει κάτι τέτοιο
Μέρα τη μέρα ζω - πού ξέρεις αύριο τι ξημερώνει.
Το 'να μου χέρι τσαλακώνει τα λεφτά και τ' άλλο μου τα ισιώνει.
Άβαταρ μέλους
elcv
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 908
Εγγραφή: Κυρ, 17 Ιουν 2012 5:16 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:34 am

Σήμερα αυτοί που ήρθαμε, ήρθαμε όχι για να σας πούμε τι κάναμε αλλά «συμβουλευτικά» να κάνετε μια συνέλευση ώστε να έρθουμε να σας μιλήσουμε διεξοδικότερα για τα πράγματα που κάναμε πέρυσι ή που έπρεπε να κάνουμε. Σκοπός πάντα είναι να μην πέσουν τα καπέλα από αυτούς που τους αρέσει να τα ρίχνουν για συγκεκριμένους σκοπούς αλλά να το κάνετε όσο καλύτερο μπορείτε για εσάς.
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Εκδρομή Τεχνικής Γεωλογίας 3ου έτους (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ksiv » Τετ, 11 Δεκ 2013 12:36 am

Καλά, δε γίνεται να πεις σε όσους έχουν facebook και είναι στην ομάδα ειδικότερα να μη γράφουν εκεί. Για τέτοια θέματα, το facebook είναι ομολογουμένως πιο εύκολο στη χρήση και κάπως πιο άμεσο. Είσαι μέσα και χαζεύεις, ρίχνεις κι ένα σχόλιο στην ομάδα. (χωρίς να το προωθώ έτσι, κι εγώ από εδώ πληροφορούμαι και συνδέομαι)

Στο θέμα τώρα, καθότι πιστεύω οτι είναι μια ιδιόμορφη χρονιά (πέρυσι ας πούμε, διάβασα πως η εκδρομή έγινε μέσα στον Απρίλη. Φέτος, μπορεί να έχει εξεταστική τότε) προτείνω να υπάρξει εντελώς "αυθαίρετα" μια ομάδα από 2-3-5 άτομα, η οποία θα πλησιάσει τον υπεύθυνο καθηγητή (τον κ. Τσιαμπάο στην προκειμένη) για να "σφυγμομετρήσει" αντιδράσεις ή προθέσεις. Αν δοθεί το πρώτο "οκ" στο στυλ "ναι, γιατί όχι αν οργανωθείτε να το κάνουμε" τότε να μπουν τα πράγματα στη σειρά τους. Διότι το να οργανωθεί όλο αυτό, φαντάζομαι είναι απαιτητικό και σε χρόνο και σε οργάνωση. Οπότε, το να περάσει ένας μήνας συζητήσεων και συνεννοήσεων λογαριάζοντας "χωρίς τον ξενοδόχο" ίσως να είναι ανώφελο σ'ένα βαθμό. Δηλαδή, διαφωνώ κατά κάποιον τρόπο στη σειρά των ενεργειών. Πιστεύω οτι κανά δυο τρεις πιο "μαγκιόροι" είναι καλύτερα να πάνε μέσα στην βδομάδα για μια διερευνητική επαφή και η μεγάλη μάζα οργανώνεται αργότερα.
ksiv
 
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί, 18 Οκτ 2011 10:10 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Επόμενο

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες