Εδαφομηχανική Ι (2013-14)

Συντονιστής: University Editors

Re: Εδαφομηχανική Ι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Δευτ, 15 Σεπ 2014 12:58 am

Το 4θεμα δεν λυθηκε μιας και δεν βρηκα καποια αξιοπιστη λυση :P
Οσο αφορα το 3ο.Η προσέγγιση με 1 ζωνη δεν ειναι λαθος , τουλαχιστον για το 2ο τμημα, μιας και αντίστοιχο θεμα του καββαδα λύνεται ετσι.
Και με ποιοτική προσεγγιση τα νουμερα ειναι σωστα αφου ταπεινωση του υδροφόρου => με αυξηση των ενεργων και συμπύκνωση του εδαφικού σκελετού , αρα αποκλείεται ανυψωση . Ακομη ζηταμε εναν 2ο δεικτη ef <eo αφου απο την στιγμη που συμπυκνώνεται το εδαφος τοτε μικραίνει και ο δείκτης.
Συνημμένα
εδάφηηηηη.pdf
(394.51 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 282 φορές
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εδαφομηχανική Ι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Δευτ, 15 Σεπ 2014 4:38 pm

Εντάξει ηταν κάπως πιο εύκολα .. Σαν να έβαλε κ καββαδας

Ευχαριστούμε πολύ epicas!Τα θέματα ανέβηκαν στο πάνελ :thumbup: :D

“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Εδαφομηχανική Ι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό albert » Τρί, 16 Σεπ 2014 2:34 am

@Epicas παίζεις σκληρή μπάλα όχι αστεία...
“Έχεις μια ιδέα νούμερο 1, ενθουσιάζεσαι , και αποτυγχάνει. Μετά έχεις μια ιδέα νούμερο 2, ενθουσιάζεσαι, και αποτυγχάνει. Έτσι φτάνεις στην ιδέα νούμερο 99, ενθουσιάζεσαι, μα και αυτή αποτυγχάνει. Μόνο ένας τρελός θα μπορούσε να ενθουσιαστεί με την 100η ιδέα, όμως ίσως να χρειάζονται 100 ιδέες μέχρι να βρεις την σωστή. Ο Θεός ανταμείβει τους τρελούς.” -Hellman
Άβαταρ μέλους
albert
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Πέμ, 29 Σεπ 2011 1:50 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης