Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Συντονιστής: University Editors

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Ολοκληρωμένος Τύπος » Σάβ, 23 Αύγ 2014 4:39 pm

οι λύσεις των ασκήσεων στους ισοπεδωτές έχουν όλες λάθη... αν θέλετε να μη μπερδεύεται ο κόσμος, κατεβάστε τις λύσεις.
Ολοκληρωμένος Τύπος
 
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: Πέμ, 12 Ιαν 2012 9:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Σάβ, 23 Αύγ 2014 7:04 pm

Ολοκληρωμένος Τύπος έγραψε:οι λύσεις των ασκήσεων στους ισοπεδωτές έχουν όλες λάθη... αν θέλετε να μη μπερδεύεται ο κόσμος, κατεβάστε τις λύσεις.

+1
Μιας και βρηκες και τα λάθη δεν μας λες και ποια ειναι ωστε να μην μπερδευτουμε?
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Σάβ, 23 Αύγ 2014 11:51 pm

Δεν είναι στη πολιτική του φορουμ να πετιούνται έτσι τα αρχεία που προσέφερε κάποιος, μπορεί να ανέβει μαζί ένα txt που να γράφει ποια είναι τα λάθη. Κάποιος που έχει προσφέρει μια λύση, έστω και λάθος, κατ' εμέ είναι πολύ καλύτερος από την πλειοψηφία των χρηστών που δεν έχει δώσει τίποτα. Πριν ανεβούν λυμένα θέματα στο mqn, οι περισσότεροι πέρνανε σε αυτό το γελοίο μάθημα 5. Οι λύσεις φοιτητών είναι ενδεικτικές και θέλουν πάντα προσοχή για λάθη, αλλά είναι χρήσιμες.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Ολοκληρωμένος Τύπος » Κυρ, 24 Αύγ 2014 4:09 pm

έτσι όπως το θέτεις συμφωνώ απόλυτα. αφήστε τες όλες. εγώ απλά πιστεύω ότι αν γράψεις τα ίδια, κόβεσαι.
Ολοκληρωμένος Τύπος
 
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: Πέμ, 12 Ιαν 2012 9:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Κυρ, 24 Αύγ 2014 4:27 pm

+2
τελικα θα μας πεις που βρίσκονται τα λάθη ωστε να μην μπερδευτούμε και εμεις οι υπολοιποι φοιτητες?
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Ολοκληρωμένος Τύπος » Κυρ, 24 Αύγ 2014 6:46 pm

αν είχα τις λύσεις, θα ήταν μεγάλη μου χαρά να τις ανεβάσω. εάν τις βρω από κάπου θα τις ανεβάσω.
Ολοκληρωμένος Τύπος
 
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: Πέμ, 12 Ιαν 2012 9:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό epicas » Κυρ, 24 Αύγ 2014 7:12 pm

δν ειναι αναγκη να μπεις σε τοσο μεγαλο κόπο .Απλα και μόνο επισημαίνοντας τα σημεία που περιέχουν λάθη θα ηταν πολυ καλη βοήθεια για τους φοιτητές αλλα και για να μην πάνε τσαμπα οι λύσεις των παιδιων.
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό elokarta » Δευτ, 25 Αύγ 2014 8:22 pm

μπορει κανεις να βοηθησει στο τι πρεπει να διαβασω απο λειτουργικη αναλυση και απο που ? :P
elokarta
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Τετ, 29 Ιαν 2014 10:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Δευτ, 25 Αύγ 2014 8:53 pm

elokarta έγραψε:μπορει κανεις να βοηθησει στο τι πρεπει να διαβασω απο λειτουργικη αναλυση και απο που ? :P

Αν και δεν εχω ασχοληθεί ακόμη με το μάθημα, για το συγκεκριμένο (πρακτικό) κομμάτι της λειτουργικής ανάλυσης,αρχικά κοίτα το αντίστοιχο κομμάτι από το βιβλίο όπου υπάρχουν τύποι και ορισμοί που χρειάζονται στους υπολογισμούς για τη λύση της αντίστοιχης άσκησης.Μετά,πρέπει να είσαι σε θέση να λύνεις την άσκηση-θέμα της λειτουργικής (εδώ ασυζητητί κοίτα το λυμένο θέμα του Dust που υπάρχει στο πάνελ. ;) )
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Δομικές Μηχανές & Κατασκευαστικές Μέθοδοι (2013-14)

Δημοσίευσηαπό elokarta » Δευτ, 25 Αύγ 2014 8:59 pm

τέλεια ευχαριστω πολυ :)
elokarta
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Τετ, 29 Ιαν 2014 10:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron