Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Συντονιστής: University Editors

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό bender » Σάβ, 28 Ιουν 2014 2:38 pm

Γνωριζει κανεις λογω των εξελιξεων στο ιδρυμα, αν ισχυει ακομα η προθεσμια της εργασιας για τις 30 ιουνιου;
Τελευταία επεξεργασία από elcv και Σάβ, 28 Ιουν 2014 6:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Πόνεσαν τα μάτια μου...
Άβαταρ μέλους
bender
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Τετ, 11 Ιαν 2012 7:20 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό ΧΡΙΣΤΙΝΑ » Κυρ, 29 Ιουν 2014 12:21 pm

Υπενθύμιση καταληκτικής ημερομηνίας
Το παρόν μήνυμα αποτελεί υπενθύμιση για την αυριανή καταληκτική ημερομηνία υποβολής της εργασίας σας (30/06/2014) στο μάθημα Παραστατική Γεωμετρία για την εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2014. Δεν θα δωθεί παράταση. Υποβάλετε την εργασία σας αποκλειστικώς ηλεκτρονικά (σκαναρισμένη, φωτογραφημένη κτλ). Οι τελευταίες ερωτήσεις σας σχετικά με την εργασία που θα απαντηθούν είναι όσες γίνουν έως και σήμερα. Δεδομένης της τρέχουσας κατάστασης στο Πολυτεχνείο, η απαραίτητη συνάντησή μας έως και την εξεταστική του Σεπτεμβρίου, θα μπορούσε να γίνει ακόμη και την ημέρα της εξέτασης. Καλή επιτυχία.

--

Δημητριος Κοντοκωστας
Παραστατική Γεωμετρία (Σχολή Πολιτικών Μηχανικών)
mycourses.ntua.gr
ΧΡΙΣΤΙΝΑ
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Τρί, 23 Ιουν 2009 10:43 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Aviator » Τρί, 09 Σεπ 2014 10:23 am

Ερώτηση σχετική με την εξέταση.
Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μας πει υπεύθυνα τι πρέπει να έχουμε μαζί μας στην εξέταση (διαβήτες, γεωμετρικά όργανα, χαρτί διαστάσεων??? κ.λπ.);
No sooner said than done.
Εικόνα
Aviator
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ, 13 Ιουν 2009 2:25 am
Τοποθεσία: Alpha Centurion
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό TEL9021 » Τρί, 09 Σεπ 2014 11:45 am

Aviator έγραψε:Ερώτηση σχετική με την εξέταση.
Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μας πει υπεύθυνα τι πρέπει να έχουμε μαζί μας στην εξέταση;


Σίγουρα πρέπει να έχεις διαβήτη και γεωμετρικά όργανα. Όταν έδωσα εγώ πέρσι, λύνονταν οι ασκήσεις πάνω στα θέματα, οπότε δε χρειαζόταν να φέρεις χαρτί.
Άβαταρ μέλους
TEL9021 Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ, 10 Οκτ 2012 6:32 pm
Τοποθεσία: Παιανία - Ganja
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Aviator » Τρί, 09 Σεπ 2014 12:07 pm

TEL9021 έγραψε:
Σίγουρα πρέπει να έχεις διαβήτη και γεωμετρικά όργανα. Όταν έδωσα εγώ πέρσι, λύνονταν οι ασκήσεις πάνω στα θέματα, οπότε δε χρειαζόταν να φέρεις χαρτί.



Επομένως το χαρτί 35x50 που φέρναμε παλιότερα μαζί μας έχει καταργηθεί και πλέον φέρνουμε μόνο διαβήτη, γεωμετρικά όργανα και τα μολύβια μας.
Ευχαριστώ.
No sooner said than done.
Εικόνα
Aviator
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ, 13 Ιουν 2009 2:25 am
Τοποθεσία: Alpha Centurion
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό m » Τρί, 09 Σεπ 2014 11:36 pm

Ειμαι μεγαλυτερο ετος και δε ξερω τι παιζει πλεον με το μαθημα.Μπορει καποιος να μου πει τι διαβαζουμε για την εξεταση; :)
m
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Σάβ, 21 Φεβ 2009 6:34 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό TheMaster » Τετ, 10 Σεπ 2014 2:09 am

m έγραψε:Ειμαι μεγαλυτερο ετος και δε ξερω τι παιζει πλεον με το μαθημα.Μπορει καποιος να μου πει τι διαβαζουμε για την εξεταση; :)

Διαβασε στεγες , χωματουργικα και παραστατικη σε δυο επιπεδα και λογικα θα μπορεις να γραψεις ενα 6 .... Δεν θελω να σε παρω και στο λαιμο μου ομως ... Ετσι ηταν η διαβαθμιση των θεματων αποτι καταλαβα επι Μαρκατη , κατι που κρατησε και στην χειμερινη ο Κοντοκωστας , αλλα δεν ξερω αν ηταν , επειδη ηταν μεταβατικη χρονια .... Τωρα αν θες και παραπανω διαβαζει και κωνικες τομες , στερεομετρια και κατι θεωρηματα απο την προβολικη που δεν θυμαμαι πως λεγονται ...
"The funny thing about choosing sides is that you don't have to be all the way one one side or the other . It's okay to be feeling like 'this is the one I align a little bit more , ant it's not perfect,but at least there's stuff I can appreciate a little bit more on this side.'"
Άβαταρ μέλους
TheMaster
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Δευτ, 30 Δεκ 2013 2:56 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Aviator » Πέμ, 11 Σεπ 2014 8:39 am

Μία ακόμα ερώτηση: Οι τομές (πυραμίδας, κώνου κ.λπ.) με τυχαίο (μη πρόσθιο) επίπεδο, είναι στην ύλη ή όχι?
No sooner said than done.
Εικόνα
Aviator
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ, 13 Ιουν 2009 2:25 am
Τοποθεσία: Alpha Centurion
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό TheMaster » Πέμ, 11 Σεπ 2014 10:07 am

Δεν νομιζω και δεν θυμαμαι να εχω δει παρομοια ασκηση (αν καταλαβα καλα την ερωτηση) ... Οι σημειωσεις του καθηγητη υπαρχουν στο Mycourses και μπορεις να δεις τι στο περιπου θα ζητησει στην παραστατικη στα δυο επιπεδα ...
"The funny thing about choosing sides is that you don't have to be all the way one one side or the other . It's okay to be feeling like 'this is the one I align a little bit more , ant it's not perfect,but at least there's stuff I can appreciate a little bit more on this side.'"
Άβαταρ μέλους
TheMaster
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Δευτ, 30 Δεκ 2013 2:56 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Παραστατική και Προβολική Γεωμετρία (2013-14)

Δημοσίευσηαπό Aviator » Πέμ, 11 Σεπ 2014 11:52 am

TheMaster έγραψε:Δεν νομιζω και δεν θυμαμαι να εχω δει παρομοια ασκηση (αν καταλαβα καλα την ερωτηση) ... Οι σημειωσεις του καθηγητη υπαρχουν στο Mycourses και μπορεις να δεις τι στο περιπου θα ζητησει στην παραστατικη στα δυο επιπεδα ...


Τα παραδείγματα στο mycurses αναφέρονται όλα σε πρόσθιο επίπεδο, άρα λογικά αυτό θα ζητήσει και στις εξετάσεις. ΟΚ, καλύφθηκα.
Επίσης, επιβεβαιώνεται ότι δε φέρνουμε πια μαζί μας χαρτί 50x70 αλλά απαντάμε στο φύλλο των θεμάτων;

Ευχαριστώ.
No sooner said than done.
Εικόνα
Aviator
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ, 13 Ιουν 2009 2:25 am
Τοποθεσία: Alpha Centurion
Έτος εισαγωγής: 0

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 1ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης