Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Συντονιστής: University Editors

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό xeirourgos » Τρί, 08 Σεπ 2020 2:43 pm

Ναι θα έπρεπε. Λογικά τις επόμενες μέρες
xeirourgos
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ, 10 Νοέμ 2012 2:06 pm
Έτος εισαγωγής: 1950

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό civilara » Δευτ, 14 Σεπ 2020 9:47 pm

Έμαθε τελικά κανείς την μορφή της εξέτασης;
civilara
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ, 14 Σεπ 2018 4:29 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό Kcr565 » Δευτ, 14 Σεπ 2020 9:53 pm

''Η εξέταση θα γίνει εξ αποστάσεως με χρήση των εργαλείων Microsoft Teams και Microsoft Forms''
Τα Forms από όσο ξέρω είναι πολλαπλής επιλογής...
“No one gets left behind, remember?”
Άβαταρ μέλους
Kcr565
 
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Σάβ, 19 Δεκ 2015 6:39 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό dman » Τρί, 15 Σεπ 2020 11:09 am

Αν όντως γίνει ως πολλαπλής επιλογής η εξέταση, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δτο τομέα των υδραυλικών, και πιο συγκεκριμένα στη μηχανική των ρευστών και σε αυτό διαλέγουν αυτή την μορφή εξέτασης. Μαθήματα με υπολογισμούς και ολόκληρη σκέψη για την λύση ακυρώνονται απλά με μια επιλογή. Δηλαδή είναι απίθανο στον καθένα μας στην μιάμιση ώρα στο σπίτι του να του ξεφύγει ένα αριθμητικό! Πρότασή μου, όπως γίνεται στου συγκοινωνιολογους, λύση σε χαρτί και σκαναρισμα.
dman
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ, 18 Δεκ 2017 2:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό Kcr565 » Τρί, 15 Σεπ 2020 12:53 pm

dman έγραψε:Αν όντως γίνει ως πολλαπλής επιλογής η εξέταση, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δτο τομέα των υδραυλικών, και πιο συγκεκριμένα στη μηχανική των ρευστών και σε αυτό διαλέγουν αυτή την μορφή εξέτασης. Μαθήματα με υπολογισμούς και ολόκληρη σκέψη για την λύση ακυρώνονται απλά με μια επιλογή. Δηλαδή είναι απίθανο στον καθένα μας στην μιάμιση ώρα στο σπίτι του να του ξεφύγει ένα αριθμητικό! Πρότασή μου, όπως γίνεται στου συγκοινωνιολογους, λύση σε χαρτί και σκαναρισμα.


Συμφωνώ απόλυτα, είναι άδικο θα έλεγα κάποια αριθμητικά να σου κάψουν την εξέταση, συν του ότι η αντιγραφή θα πάει σύννεφο.
“No one gets left behind, remember?”
Άβαταρ μέλους
Kcr565
 
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Σάβ, 19 Δεκ 2015 6:39 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό Darkiz » Τρί, 15 Σεπ 2020 1:47 pm

Πολλαπλής θα είναι τελικά?
Τη βάψαμε...
Darkiz
 
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Σάβ, 07 Οκτ 2017 2:16 am
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό AE » Τρί, 15 Σεπ 2020 3:29 pm

Επειδή παρατηρώ να διακινείται μια παραφιλολογία σχετικά με την εξέταση, η μορφή της δεν θα διαφέρει από την προηγούμενη κανονική περίοδο, μόνο που το μέγεθος των ασκήσεων θα είναι προσαρμοσμένο στον χρόνο που διατίθεται (1:30 ώρα). Οι απαντήσεις θα δοθούν σε ηλεκτρονική φόρμα.

Σχετικά με το σχόλιο περί αντιγραφών που θα πάνε σύννεφο, ας μην πετάτε στα σύννεφα.

Καλή συνέχεια διαβάσματος
AE
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευτ, 30 Σεπ 2013 5:53 pm
Έτος εισαγωγής: 1993

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό dman » Τρί, 15 Σεπ 2020 4:47 pm

AE έγραψε:Επειδή παρατηρώ να διακινείται μια παραφιλολογία σχετικά με την εξέταση, η μορφή της δεν θα διαφέρει από την προηγούμενη κανονική περίοδο, μόνο που το μέγεθος των ασκήσεων θα είναι προσαρμοσμένο στον χρόνο που διατίθεται (1:30 ώρα). Οι απαντήσεις θα δοθούν σε ηλεκτρονική φόρμα.

Σχετικά με το σχόλιο περί αντιγραφών που θα πάνε σύννεφο, ας μην πετάτε στα σύννεφα.

Καλή συνέχεια διαβάσματος

Συνήθως ,λόγω κορονοιού , κάθε φορά πριν δώσουμε ένα μάθημα από απόσταση κάναμε μια δοκιμή να δούμε πως πάει το όλο θέμα της εξέτασης και λύση όποιων αποριών των φοιτητών . Λέτε ότι το μάθημα θα γίνει μέσω microsoft forms, και αυτή ήταν η μόνη ενημέρωση που είχαμε .Την τελευταία φορά που το χρησιμοποιήσαμε ήταν για εξέταση πολλαπλής επιλογής . Οπότε δικαιολογημένη η παραφιλολογία σχετικά με την εξέταση . Σήμερα μαθαίνουμε ότι δεν θα είναι πολλαπλής επιλογής , αλλά μάλλον γραπτή σε ηλεκτρονική μορφή ??? εισάγεται ένα νέο τρόπο εξέτασης , τον οποίο εγώ δεν καταλαβαίνω ! δηλαδή , ότι πράξεις θα κάνουμε θα τις τυπώνουμε με το πληκτρολόγιο ??? ή απλά θα δίνουμε την απάντηση , άρα σαν πολλαπλής επιλογής ?? δεν θέλω να παρερμηνευτεί ο τρόπος που γράφω , από απλή απορία για την εξέταση ρωτάω !
dman
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευτ, 18 Δεκ 2017 2:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό karn » Τρί, 15 Σεπ 2020 9:19 pm

dgt έγραψε:Γνωρίζει κάποιος πως λύνεται το Α ερώτημα του 1ου Θέματος της φετινής κανονικής εξέτασης;


Το ελυσε ρε παιδια κανεις?
Οι δοκιμες μεταξυ ποιων μεγεθων πρεπει να γίνουν?
Το θεμα μου ειναι οτι ζηταει παροχη και γραμμικες απωλειες και εχω γνωστη μονο τη διαμετρο ανα τμημα. Κανονικα θα έπρεπε να δινει και κατι αλλο. Ειτε κλιση ειτε ταχύτητα... Οτιδηποτε.
karn
 
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Δευτ, 22 Ιαν 2018 2:05 am
Έτος εισαγωγής: 2016

Re: Υδραυλική και Υδραυλικά Έργα (2019-20)

Δημοσίευσηαπό steve7 » Πέμ, 17 Σεπ 2020 1:10 am

Νομίζω κάνεις δοκιμές με τις παροχές.ετσι είχε πει η κ Νάνου όταν τν ρώτησα .μέχρι ν ταυτιστουν.δν παίρνω κ όρκο
steve7
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Κυρ, 11 Ιαν 2015 7:51 pm
Τοποθεσία: παλιο φαληρο
Έτος εισαγωγής: 2014

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 5ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης