Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Συντονιστής: University Editors

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό civil123 » Τετ, 01 Φεβ 2017 2:29 pm

icepink έγραψε:Τι μειονεκτημα εχει το Ln
Διαφορά μεταξυ Leq & Ln

Προλαβε κανεις να σημειωσει τις απαντησεις σε αυτα τα δυο ερωτηματα όταν τα ειπε ο καθηγητης?


Λοιπόν, εγώ έχω σημειώσει ότι το Ln μας δίνει την πληροφορία για το πόσο χρόνο έγινε η υπέρβαση αλλά δεν μας δίνει την ενέργεια. Το Ln έχει να κάνει με τη χρονική διάρκεια, ενώ το Leg έχει να κάνει με την ενέργεια.
Άβαταρ μέλους
civil123
 
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευτ, 15 Φεβ 2016 9:34 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό icepink » Τετ, 01 Φεβ 2017 2:53 pm

riport έγραψε:από πού μπορώ να διαβάσω αν δεν έχω σημειώσεις μαθήματος; μου φτάνει ο χρόνος μέχρι την πέμπτη;


Κοιτα για το 1ο θέμα σε καλυπτει το κεφάλαιο 8 του βιβλίου
Για το 2ο θέμα σε προηγουμενη σελιδα αυτού του τοπικ ανεβηκαν καποια σος απο τα οποια ειπε ο καθηγητης οτι θα πεσουν καποια, τα οποια μπορεις να τα προετοιμασεις μεσω του κεφαλαιου 9 και του ίντερνετ
Για τα υπολοιπα θεματα δεν ξερω κατα ποσο μπορει μα σε προετοιμασει το βιβλίο.. εχει ανεβασει στο mycourses ενας καθηγητης τη λυση του 4ου περσινου θέματος, εχουν ανεβει και οι δυο τελευταιες ασκησεις λυμμενες σε αυτο το τοπικ αλλα δεν ξέρω (σου απανταω κι εγω σχετικα αργα)
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό icepink » Τετ, 01 Φεβ 2017 2:55 pm

civil123 έγραψε:
icepink έγραψε:Τι μειονεκτημα εχει το Ln
Διαφορά μεταξυ Leq & Ln

Προλαβε κανεις να σημειωσει τις απαντησεις σε αυτα τα δυο ερωτηματα όταν τα ειπε ο καθηγητης?


Λοιπόν, εγώ έχω σημειώσει ότι το Ln μας δίνει την πληροφορία για το πόσο χρόνο έγινε η υπέρβαση αλλά δεν μας δίνει την ενέργεια. Το Ln έχει να κάνει με τη χρονική διάρκεια, ενώ το Leg έχει να κάνει με την ενέργεια.


Ευχαριστώ :)
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό νεχεανές » Τετ, 01 Φεβ 2017 3:16 pm

Παιδιά, γνωρίζει κανείς γιατί στὰ θέματα τῶν προηγούμενων ἐτῶν στὶς ἀσκήσεις μὲ ΕΕΛ δίνει τὸν ἰσοδύναμο πληθυσμό;
π.χ. ἐπαναληπτική 2015-2016 Θέμα 4.
«Τήν Ὀρθοδοξία μας σάν Ἕλληνες τήν ὀφείλουμε στόν Χριστό καί τούς Ἁγίους Μάρτυρες καί τούς Πατέρες τῆς Ἐκκλησίας μας. Καί τήν ἐλευθερία μας τήν ὀφείλουμε στούς ἥρωες τῆς Πατρίδας μας πού ἔχυσαν τό αἷμα τους γιά μᾶς. Αὐτήν τήν ἁγία κληρονομιά ὀφείλουμε νά τήν τιμήσουμε καί νά τήν διατηρήσουμε καί ὄχι νά τήν ἐξαφανίσουμε στίς ἡμέρες μας. Εἶναι κρῖμα νά χαθῆ ἕνα τέτοιο Ἔθνος.»
-Ὁσίου Παϊσίου, Λόγοι
Άβαταρ μέλους
νεχεανές
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ, 09 Οκτ 2014 10:36 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό icepink » Τετ, 01 Φεβ 2017 3:43 pm

νεχεανές έγραψε:Παιδιά, γνωρίζει κανείς γιατί στὰ θέματα τῶν προηγούμενων ἐτῶν στὶς ἀσκήσεις μὲ ΕΕΛ δίνει τὸν ἰσοδύναμο πληθυσμό;
π.χ. ἐπαναληπτική 2015-2016 Θέμα 4.


Καπου στο βιβλιο ειχα βρει ποσα λιτρα ανα ημερα αντιστοιχουν στον καθε ισοδυναμο κατοικο αλλα δε θυμαμαι πού

Επισης στο mycourses στις λυμμενες ασκησεις εχει ανέβει η λυση του 4ου θεματος της περσινης κανονικής μπορείς να δεις εκει πώς το αξιοποιεί
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό νεχεανές » Τετ, 01 Φεβ 2017 4:13 pm

Εὐχαριστῶ!
«Τήν Ὀρθοδοξία μας σάν Ἕλληνες τήν ὀφείλουμε στόν Χριστό καί τούς Ἁγίους Μάρτυρες καί τούς Πατέρες τῆς Ἐκκλησίας μας. Καί τήν ἐλευθερία μας τήν ὀφείλουμε στούς ἥρωες τῆς Πατρίδας μας πού ἔχυσαν τό αἷμα τους γιά μᾶς. Αὐτήν τήν ἁγία κληρονομιά ὀφείλουμε νά τήν τιμήσουμε καί νά τήν διατηρήσουμε καί ὄχι νά τήν ἐξαφανίσουμε στίς ἡμέρες μας. Εἶναι κρῖμα νά χαθῆ ἕνα τέτοιο Ἔθνος.»
-Ὁσίου Παϊσίου, Λόγοι
Άβαταρ μέλους
νεχεανές
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Πέμ, 09 Οκτ 2014 10:36 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό epicas » Τετ, 01 Φεβ 2017 6:38 pm

Με ανοιχτό βιβλιο - σημειωσεις δινουμε ;
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό trauma » Τετ, 01 Φεβ 2017 6:41 pm

epicas έγραψε:Με ανοιχτό βιβλιο - σημειωσεις δινουμε ;


Ναι όλα ανοιχτά.
Άβαταρ μέλους
trauma
 
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: Παρ, 17 Οκτ 2014 2:42 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό epicas » Τετ, 01 Φεβ 2017 6:42 pm

ευχαριστώ κολλητουμπίνι
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Περιβαλλοντική Τεχνολογία (2016-17)

Δημοσίευσηαπό trauma » Τετ, 01 Φεβ 2017 6:42 pm

<3
Άβαταρ μέλους
trauma
 
Δημοσιεύσεις: 570
Εγγραφή: Παρ, 17 Οκτ 2014 2:42 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 5ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης