Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι (2013-14)

Συντονιστής: University Editors

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό πάστα φλώρα » Παρ, 28 Μαρ 2014 1:33 pm

Ωραία τα λέμε αλλά τελικα ανακοινωση για τη διαμαρτυρια δεν βλεπω.
καποια παιδια που ηταν ηδη στη σχολη πηγαν εξω απ το γραφειο του Καββαδα αλλα δεν βρηκαν κανενα εκει. ουτε φοιτητες ουτε και τον ιδιο.
εμαθαν οτι κατα τις 14.00 θα βρισκεται στο γραφειο του. τι κανονιστηκε τελικα και απο ποιους? δεν θα γινει τιποτα σημερα απ ο,τι φανταζομαι.
Άβαταρ μέλους
πάστα φλώρα
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ, 15 Φεβ 2012 2:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό elcv » Παρ, 28 Μαρ 2014 4:08 pm

Την Τρίτη 01/04 μετά την εξέταση της Στατικής ΙΙ στο κτίριο Γκίνη είναι μια καλή ευκαιρία για να συναντήσουμε τον κ.Καββαδά και να του εξηγήσουμε τα όποια προβλήματα/προτάσεις μας. Στις 15:00 θα γίνει η εξέταση των Θεμελιώσεων, οπότε ούτως ή άλλως θα είναι εκεί. Καλή συνέχεια σε όλους!
Μέρα τη μέρα ζω - πού ξέρεις αύριο τι ξημερώνει.
Το 'να μου χέρι τσαλακώνει τα λεφτά και τ' άλλο μου τα ισιώνει.
Άβαταρ μέλους
elcv
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 908
Εγγραφή: Κυρ, 17 Ιουν 2012 5:16 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό elcv » Παρ, 28 Μαρ 2014 4:13 pm

μόνος στο σπίτι έγραψε:
Οι απόλυτες απόψεις δεν βοηθάνε γενικά , ειδικά δε σε πιο ηλεκτρισμένες περιόδους , συμφωνώ οτι για πολλά πράγματα έχουν μερίδιο ευθύνης και οι παρατάξεις , αλλά σε καμία περίπτωση δεν φταίνε κάποιες συγκεκριμένα.
Και εγώ μπήκα στη σχολή με κάποια στερεότυπα στο μυαλό μου , όμως με τα μάτια μου είδα οτι δεν ιχσυαν αυτά που είχα ακούσει .
Αντίθετα παρατήρησα οτι καταστάσεις που υπήρχαν και υπάρχουν παρέμεναν γιατί λίγο πολύ μας/τους βόλευαν όλους καθώς είμασταν σε μια φούσκα ευημερίας και ηθελημένα παραβλέπαμε πολλά πράγματα , δεν μας ένοιζαν , δεν μας πείραζαν και τόσο.
Όμως , η κατάσταση αυτή δεν μπορεί να συνεχιστεί , αυτό είναι σίγουρο , όλο και περισσότεροι φοιτητές ταρακουνηθήκαμε και απαιτούμε καλύτερη αντιμετώπιση , αντάξιας του επιπέδου του ιδρύματος.
Πιστεύω στο φοιτητικό σύλλογο , αλλά όχι στις παρατάξεις , στο σχολέιο γιατί δεν είχαμε παρατάξεις και πρέπει να έχουμε στο πανεπιστήμιο?!?!?
Ο καθένας από εμάς πρέπει να κρίνεται από τα επιχειρήματά του , τις ιδέες του , τις προτάσεις του και τις ενέργειές του...σίγουρα όμως όχι από το χρώμα της παράταξής του.

Υ.Γ.: πιστεύω πως αν πρώτος κάποιος ευθύνεται , τότε είμαι εγώ ο ίδιος , που δεν διαμαρτύρομαι , δεν εκφράζω την διαφορετική μου άποψη... ακόμη ευτυχώς δημοκρατία έχουμε , μπορώ λοιπόν επιχειρηματολογώντας και σεβόμενος την διαφορετικότητα να εκφράσω ελεύθερα την όποια διαφωνία μου


+1 :thumbup:
Μέρα τη μέρα ζω - πού ξέρεις αύριο τι ξημερώνει.
Το 'να μου χέρι τσαλακώνει τα λεφτά και τ' άλλο μου τα ισιώνει.
Άβαταρ μέλους
elcv
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 908
Εγγραφή: Κυρ, 17 Ιουν 2012 5:16 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 28 Μαρ 2014 4:37 pm

Χρωματίζει κάποιος τη συζήτηση αν πει μια αλήθεια; Ότι κοιτάμε όλοι την πάρτυ μας, όσο περνάμε τα μαθήματά μας δεν μας νοιάζει τίποτα και ότι εξεγειρόμαστε και βγαίνουμε στα κάγκελα με το που κοπούμε, ενώ εμείς οι ίδιοι έχουμε στρώσει το έδαφος στην καθηγητική αυθαιρεσία;

Αν δεν σας άρεσε κάτι στο ποστ και σας ενόχλησε τότε μάλλον βρίσκεστε σε αυτή την κατηγορία.

Ξαναδιαβάστε το ποστ μου και μην πετάτε την μπάλα στην εξέδρα. Η απάντηση "δε φταίω εγώ που δεν έχω κουνήσει τον κώλο μου, οι παρατάξεις με ευνουχίζουνε" εκτός από γραφική που έχει καταντήσει, σας υποτιμά κιόλας.
Σταματήστε να τα έχετε καλά με τον εαυτό σας. Μπορεί να κάνετε και κάπου λάθος

Υ.Γ. Θέλω να μου ορίσετε το καπέλωμα, απαντώντας στην εξής ερώτηση: Ο Oxydo μπορεί να είναι στην παράσταση διαμαρτυρίας όποτε και αν γίνει; Στην περίπτωση που οι περισσότεροι που θα είναι στην παράσταση δε βγάζουν άχνα στον καθηγητή, γιατί έχουν συνηθίσει να τον γλείφουν όλο το χρόνο, αν ο Oxydo μιλήσει, θα θεωρηθεί ότι ο Εγκέλαδος καπελώνει την παράσταση διαμαρτυρίας;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό ScepticEngineer » Παρ, 28 Μαρ 2014 4:48 pm

OxYdO έγραψε:Υ.Γ. Θέλω να μου ορίσετε το καπέλωμα, απαντώντας στην εξής ερώτηση: Ο Oxydo μπορεί να είναι στην παράσταση διαμαρτυρίας όποτε και αν γίνει; Στην περίπτωση που οι περισσότεροι που θα είναι στην παράσταση δε βγάζουν άχνα στον καθηγητή, γιατί έχουν συνηθίσει να τον γλείφουν όλο το χρόνο, αν ο Oxydo μιλήσει, θα θεωρηθεί ότι ο Εγκέλαδος καπελώνει την παράσταση διαμαρτυρίας;


Φυσικα και θα πρεπει να ερθεις και φυσικα και θα πρεπει να μιλησεις. Καπελωμα θα ειναι να κουβαλησεις μαζι σου 5,6 10 νοματαιους της ΑρΕν ασχετους με το θεμα για να "υποστηριξεις" τη θεση σου, η αργοτερα να παρουσιασεις τη δραση (αναλογα και με το αποτελεσμα βεβαιως βεβαιως ;) ) σαν πρωτοβουλια του Εγκελαδου π.χ. Ο Oxydo σαν Oxydo και οχι σαν εκπροσωπος της χ,ψ παραταξης παντα θα χρειαζεται.
“I’m sowing the seeds,
I’m sowing the seeds I’ve taken,
I’m sowing the seeds I’ve taken for granted

This thorn in my side
This thorn in my side is from the tree
This thorn in my side is from the tree I’ve planted

Ohh it tears me and I bleed…”
Άβαταρ μέλους
ScepticEngineer
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Δευτ, 30 Ιαν 2012 11:31 pm
Τοποθεσία: Κάπου στα 80's
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 28 Μαρ 2014 4:55 pm

Δε διαφωνούμε σε αυτό.

Πάντως περιμένω και κάποιον να γράψει έστω και μία λέξη για τα υπόλοιπα, όχι μόνο για το ΥστερόΓραφο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαμαρτυρία Εξέτασης Εδαφομηχανικής Ι

Δημοσίευσηαπό elcv » Παρ, 28 Μαρ 2014 7:13 pm

Sceptic Engineer +1

OxYdO έγραψε: Ότι κοιτάμε όλοι την πάρτυ μας, όσο περνάμε τα μαθήματά μας δεν μας νοιάζει τίποτα και ότι εξεγειρόμαστε και βγαίνουμε στα κάγκελα με το που κοπούμε


Δυστυχώς πρέπει να φάμε τη σφαλιάρα για να κινητοποιηθούμε,ακόμα κ τότε όμως δεν το θεωρώ αργά.

OxYdO έγραψε: δε φταίω εγώ που δεν έχω κουνήσει τον κώλο μου, οι παρατάξεις με ευνουχίζουνε" εκτός από γραφική που έχει καταντήσει, σας υποτιμά κιόλας.
Σταματήστε να τα έχετε καλά με τον εαυτό σας. Μπορεί να κάνετε και κάπου λάθος


Όντως μπορεί να το θεωρούν πολλοί δικαιολογία, αλλά μην ξεχνάς ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια πυγμή να διεκδικήσουν αυτά που πιστεύουν. Ναι είμαστε 20+ χρονών, ναι θα έπρεπε να εκφράζουμε ανοιχτά αυτά που πιστεύουμε. Δεν μπορείς να το απαιτήσεις αυτό όμως από όλους (συμμετοχή εννοώ). Και σε ό,τι αφορά το ΥΓ φυσικά και μπορείς να έρθεις! Όπως ανέφερα κ σε προηγούμενη δημοσίευση προφανώς και θα υπάρχουν φοιτητές που ανήκουν κάπου, ωστόσο αυτό δεν μας πειράζει εφόσον δεν το βάζουν μπροστά. Πάμε ως φοιτητές,ως έτος και εφόσον αυτό τηρηθεί μπορεί να έρθει όποιος θέλει. :thumbup:
Μέρα τη μέρα ζω - πού ξέρεις αύριο τι ξημερώνει.
Το 'να μου χέρι τσαλακώνει τα λεφτά και τ' άλλο μου τα ισιώνει.
Άβαταρ μέλους
elcv
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 908
Εγγραφή: Κυρ, 17 Ιουν 2012 5:16 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 5ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες