Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Συντονιστής: University Editors

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Τετ, 23 Ιαν 2013 10:48 pm

Αυριο το πρωι για mycourses από όσο ξέρω.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό sailor moon » Τετ, 23 Ιαν 2013 11:39 pm

nami έγραψε:Νομίζω οι περισσότεροι θέλουμε! Ποιος ξέρει που θα μπει αν αναβληθεί??


ΟΧΙ, δε θελουμε ολοι!
1) Ας σκεφτει καποιος επιτελους οτι υπαρχουν φοιτητες που μένουν πολυ μακρυά, δεν έχουν δικό τους μέσο και θα αναγκαστούν να έρθουν αεροπορικώς αυριο στ Γκίνη
2) Σιγα αφού διαβασμένο μάθημα είναι, μισή μέρα το πολύ, επαναληψη χρειάζεται, τί σας πειράζει τόσο πολυ το που θα μπει??
sailor moon
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Κυρ, 06 Ιουν 2010 10:20 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό jojo3 » Πέμ, 24 Ιαν 2013 12:01 am

Γιατι πρεπει να ειναι παντα τελευταια στιγμη? γιατι αυριο το πρωι κι οχι σημερα το απογευμα? τι θα αλλαξει μεχρι αυριο για να παρουν την αποφαση? μεσα δεν εχει εκεινη την ωρα, καποιοι μπορουν να κατεβουν αλλοι οχι ας μας ενημερωσουν εγκαιρα να ξερουμε τι να κανουμε..
jojo3
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ, 04 Σεπ 2009 7:48 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Πέμ, 24 Ιαν 2013 12:15 am

sailor moon, έχει λεωφορεία αύριο μέχρι τις 11, μπορείς να κατέβεις μέχρι τότε αν δεν έχεις άλλο μέσο. Εντάξει, ίσως να μην είναι η βέλτιστη επιλογή, αλλά για μια μέρα θα γίνει ανεκτή. Είναι σαφώς μικρότερη ταλαιπωρία από το να μπει κάποια άλλη στιγμή το μάθημα (ειδικά στο τέλος της εξεταστικής που έχουμε και το θέμα γέφυρες και θα χαλάσει όλη τη ροή του προγραμματισμού μας)

(εγώ φταίω που άνοιξα τη συζήτηση, αν δεν παρουσιαζόταν τέτοιο ενδεχόμενο αναβολής κανείς δεν θα γκρίνιαζε, όπως άλλωστε γίνεται με όλα τα υπόλοιπα μαθήματα μέχρι τώρα)
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό efelkuomenos » Πέμ, 24 Ιαν 2013 12:43 am

Δε μπορώ να καταλάβω γιατι επιμένετε τοσο πολύ στο να γίνει η εξέταση αυριο. Προτιμάτε να χασουμε καποιοι απο εμας όλη τη μέρα στους δρόμους απο το να ορίσουμε μια αλλη μέρα για την εξέταση; Δεν είναι μόνο τα λεωφορεία που κάνουν σταση εργασιας, αλλα και το μετρό που έχει 24ωρη. Θα ήταν πολυ πιο βολικό να προσπαθίσουμε να βρούμε μια αλλη ημερομηνία που θα βολεύει την πλειοψηφία!
Το θέμα έπρεπε να έχει λήξει εδώ και ωρα.
Εγώ δεν είμαι χριστιανός είμαι ειδωλολάτρης
efelkuomenos
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ, 04 Απρ 2012 6:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Πέμ, 24 Ιαν 2013 12:54 am

Δεν επιθυμώ να συνεχίσω άλλο αυτήν την κουβέντα, κακώς την άνοιξα και εδώ εξ αρχής, ξαναλέω ότι αν δεν είχε αναφερθεί κάτι για αναβολή κανείς δεν θα διαμαρτυρόταν. Εγώ με τη σειρά μου δεν καταλαβαίνω από την άλλη πώς άτομα που έχουν διαβάσει και προετοιμαστεί για ένα μάθημα δεν θέλουν να το δώσουν άμεσα να "ξεμπερδεύουν" για να μην μπλέξει μετά με άλλες υποχρεώσεις, ακόμα και αν αυτό σημαίνει να φύγεις από το σπίτι σου 3-4 ώρες νωρίτερα. Στο κάτω κάτω κατεβαίνεις από το πρωί και διαβάζεις κέντρο, δεν χάνεις χρόνο.
Εγώ πάντως έχω καλυφθεί από το γενονός ότι τα άτομα που ξέρω ποιοι είναι εδώ στο mqn και παρακολουθούν το μάθημα, θέλουν να δώσουν εξετάσεις αύριο.
Καληνύχτα
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Πέμ, 24 Ιαν 2013 11:06 am

Η εξέταση του μαθήματος ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΕΙΣΜΟΛΟΓΙΑ του 9ου Εξαμήνου αναβάλεται. Η ημερομηνία εξέτασης θα καθοριστεί και θα ενημερωθείτε έγκαιρα.
Mycourses
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Πέμ, 24 Ιαν 2013 6:57 pm

Για να οριστεί μια νέα εξέταση πρότεινα στον Κ Μουζάκη και αυτός δέχτηκε.
Την Δευτέρα 28/1 αμέσως μετά το προεντεταμένο (11 30) στο Γκίνη να μας συναντήσει για να συζητήσουμε την νέα ημερομηνία. Παρακαλείται πολύ όποιος δεν μπορεί να έρθει αλλά και οι υπόλοιποι να καταθέσουν τις απόψεις τους για το πότε μπορούμε να γράψουμε ώστε να τις έχουμε καταγεγραμμένες και να προσπαθήσουμε να βρούμε μια βέλτιστη μέρα.
ΥΓ Όσοι έχετε μπετό 1 και δυσκολεύεστε να προτείνετε μέρες τόσο πρίν την εξέταση (του μπετο 1) όσο και μετά για να μας βοηθήσετε σε επιλογές. Είναι πάρα πολύ δύσκολο να συμβιβάσουμε μαθήματα του εξαμήνου πόσο μάλλον να βάλουμε και άλλων εξαμήνων.
Ευχαριστώ για τη συνεργασία σας.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Πέμ, 24 Ιαν 2013 7:08 pm

Λοιπόν πάμε με τη σειρά: 5η βδομάδα έχει αρκετά μαθήματα (ειδικά για αυτούς που έχουν πάρει και εδαφοδυναμική ή και μη γραμμική συμπεριφορά) --> αποκλείεται
6η βδομάδα προσωπικά δεν θέλω να πάει και να το έχω έγνοια μέχρι τότε, άλλωστε υποτίθεται ότι η βδομάδα εκείνη θα είναι αφιερωμένη στις γέφυρες, εκτός του ότι μπορεί να δημιουργηθούν θέματα με τη γραμματεία και δεν ξέρω και γω τι
4η βδομάδα δίνω δευτέρα-τρίτη οπότε τετάρτη θα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα, αλλά αν δεν βρεθεί άλλη καλύτερη μέρα και αφού θα έχει απόσταση και με το μπετό 1 για αυτούς που δίνουν, συμβιβάζομαι.
3η βδομάδα: ίσως βολεύει την τρίτη και μάλλον είναι η καλύτερη λύση κατά τη γνώμη μου, μια μέρα μετά τη βραχομηχανική και δυο μέρες πριν την αντισεισμική 2. βέβαια έχει θεμελιώσεις, ελπίζω να μην χρωστάει κανείς.
2η βδομάδα: μάλλον δεν βολεύει λόγω άλλων μαθημάτων και κινδύνου πάλι να μην έχει ΜΜΜ

οπότε τελικά κλίνω προς 5/2 ή 13/2
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνική Σεισμολογία (2012-13)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Πέμ, 24 Ιαν 2013 7:13 pm

Εγω συμφωνω με lost... Και μια ερωτηση... Ποσοι δινετε βραχια? Οσοι δινετε βραχια θετε να το παμε σαββατο πριν την Δευτερα που γραφετε η σας ειναι πολυ βαρυ? 2/2 μιλαω.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 5ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης