Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Συντονιστής: University Editors

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Fategr » Κυρ, 27 Ιαν 2013 5:59 pm

Όπως, να στείλουμε κάποιο mail, να πάμε και στην προβολή γραπτών;

Ρε παιδιά ένα θέμα ήταν εκτός ύλης... δεν γίνεται να πουμε και "ευχαριστώ..."

Μας έλεγαν για 95+% ποσοστά επιτυχίας και ήταν μόνο 61% σε ένα μάθημα που ποντάρουν πολλοί και παρακολουθούσαν και παρέδωσαν όλες τις ασκήσεις...
Άβαταρ μέλους
Fategr
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευτ, 30 Αύγ 2010 7:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό dimi:)) » Κυρ, 27 Ιαν 2013 7:05 pm

Fategr έγραψε:Ρε παιδιά ένα θέμα ήταν εκτός ύλης... δεν γίνεται να πουμε και "ευχαριστώ..."


Ρε παιδιά το δεύτερο θέμα στις ασκήσεις δεν ήταν εκτός ύλης μη λέμε και ότι θέλουμε, μπορεί να ήταν ασυνήθιστο αλλά από τη στιγμή που υπήρχαν παιδιά που το έλυσαν (δεν είμαι ένα από αυτά) δε γίνεται να είναι εκτός ύλης εκτός και αν μερικοί δεν είχαν τι να κάνουν και διάβασαν όλο το βιβλίο μέσα σε 2 μέρες-πράγμα αδύνατον!
Ξεκίνα τη μέρα σου με ένα χαμόγελο και ξεπέρασέ το.
dimi:))
 
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ, 24 Ιουν 2010 6:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό smurf » Κυρ, 27 Ιαν 2013 7:29 pm

θα συμφωνησω με dimi:))
smurf
 
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Πέμ, 26 Ιαν 2012 5:47 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό pinkrose » Κυρ, 27 Ιαν 2013 7:31 pm

Δε στεκει αυτο που λες ο μεσος ορος στις ασκησεις ειναι γυρω στο 2,5που σημαινει οτι δεν ειναι δυνατον σε ενα τοσο ευκολο μαθημα να εχουν χαζεψει ολοι και να μην μπορουν να λυσουν
Κυκλοφοριακα κενα δεν τα χαμε διδαχτει με την εννοια που μπηκαν στην ασκηση
Και τα ατομα που κατι εκαναν ηταν 3και ενας απο μεγαλυτερο εξαμηνο (ενδεχομενως να ειχε ακουσει κατι σε αλλο μαθημα)
Και ειναι εντελως διαφορετικο να μπαινει δυσκολη ασκηση οπως συμβαινει στα αλλα μαθηματα
Και αλλο να μπαινει ασκηση με αγνωστες εννοιες..
pinkrose
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Κυρ, 20 Φεβ 2011 9:38 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό dimi:)) » Κυρ, 27 Ιαν 2013 9:49 pm

Eγώ μαζί σας είμαι, ούτε εγώ έχω λύσει το δεύτερο θέμα στις ασκήσεις, άλλωστε.
Απλά θεωρώ ότι είναι δύσκολο έως αδύνατον να κάνουμε κάτι τώρα (δεδομένου ότι έχουν βγει και οι βαθμολογίες) γιατί η απάντηση "Κάποιοι το έλυσαν-το προσπάθησαν" είναι δεδομένη από τους καθηγητές και είναι και λογική κατά τη γνώμη μου, αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα.

Τώρα οι ταμπέλες "εύκολα" - "δύσκολα" μαθήματα είναι κάπως υποκειμενικές.. προφανέστατα η ροή δεν είναι μπετό αλλά έχει και αυτή κάποια δυσκολία όπως αποδείχτηκε, μάθημα κατεύθυνσης είναι άλλωστε δεν θα ήταν και 'περίπατος'. ;)
Ξεκίνα τη μέρα σου με ένα χαμόγελο και ξεπέρασέ το.
dimi:))
 
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ, 24 Ιουν 2010 6:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Fategr » Κυρ, 27 Ιαν 2013 10:19 pm

dimi:)) έγραψε:
Fategr έγραψε:Ρε παιδιά ένα θέμα ήταν εκτός ύλης... δεν γίνεται να πουμε και "ευχαριστώ..."


Ρε παιδιά το δεύτερο θέμα στις ασκήσεις δεν ήταν εκτός ύλης μη λέμε και ότι θέλουμε, μπορεί να ήταν ασυνήθιστο αλλά από τη στιγμή που υπήρχαν παιδιά που το έλυσαν (δεν είμαι ένα από αυτά) δε γίνεται να είναι εκτός ύλης εκτός και αν μερικοί δεν είχαν τι να κάνουν και διάβασαν όλο το βιβλίο μέσα σε 2 μέρες-πράγμα αδύνατον!


Ημερομηνία που διδάχτηκαν τα κυκλοφοριακά κενά??Ακριβώς για να μη λέμε ότι θελουμε.
Άβαταρ μέλους
Fategr
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευτ, 30 Αύγ 2010 7:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό smurf » Κυρ, 27 Ιαν 2013 10:34 pm

το δευτερο θεμα ηταν πανω στην στατιστικη..προφανως και δεν μας ειχαν κανει κατι αυτουσιο (οπως ουτε και περσυ αλλωστε γιατι τα ιδια ειχαν κανει παλι) αλλα οποιος γνωριζε στατιστικη και ειχε και λιγο την σκεψη της ροης κατι μπορεσε και εβγαλε..υπηρχαν και ατομα που εγραψαν 3και-4 στις ασκησεις..(και δεν ειμαι σε αυτα!)
smurf
 
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Πέμ, 26 Ιαν 2012 5:47 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Fategr » Κυρ, 27 Ιαν 2013 10:40 pm

Αλλο ρωτησα,τα ΚΕΝΑ ποτε διδαχτηκαν??προφανως και η ασκηση ηταν γελοια αν είχες πληρη συνειδηση της εννοιας...
*5 ατομα πανω απο 2,5....και κανεις 5/5 βασικα κανεις πανω απο 4...
Άβαταρ μέλους
Fategr
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευτ, 30 Αύγ 2010 7:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό smurf » Κυρ, 27 Ιαν 2013 10:45 pm

καταρχας αλλαξε υφος...συζητηση κανουμε..το ποτε διδαχτηκαν δεν μπορω να στο απαντησω γιατι δεν ημουν σε ολα τα μαθηματα αλλα για να το εβαλαν κατι θα χουν πει στην ταξη εστω και το ελαχιστο..και μην ξεχνας τι μας ειχε πει ο Γιαννης στο τελευταιο μαθημα..ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ εισαστε να μαθετε να σκεφτεστε μην τα περιμενουμε ολα ετοιμα..
smurf
 
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Πέμ, 26 Ιαν 2012 5:47 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Κυκλοφοριακή Ροή (2012-13)

Δημοσίευσηαπό Fategr » Κυρ, 27 Ιαν 2013 10:54 pm

Kαταρχην δε θυμαμαι να ειπα κατι που να σε εθιξε ωστε να αλλαξω υφος.Εγω που ημουν σε ολα τα μαθηματα δεν ακουσα κατι τετοιο γι αυτο ρωτησα μηπως μου διεφυγε.Οσο για το πως πρεπει να αντιδρουν οι μηχανικοι πιστεψε με το εφαρμοζω(ο καθενας ας ψαχτει μονος του).Απλα αυτο που δε καταλαβαινω ειναι προς τι αυτη η υποστηριξη προς τα θεματα και το λεω εγω που εγραψα απ τους μεγαλυτερους βαθμους της ροης(οποτε δεν μιλαω για να κερδισει η παρτη μου) αλλα για το δικιο των φοιτητων!Και οτι τα σημερινα αποτελεσματα ηταν Απαραδεκτα και οτι πρεπει επιτελους να διεκδικουμε να μπαινουν θεματα σε κοντινο επιπεδο με εκεινο που διδασκονται!!!
Άβαταρ μέλους
Fategr
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευτ, 30 Αύγ 2010 7:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες