01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ. [Ακυρώθηκε]

Συντονιστής: University Editors

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό betonarme2 » Σάβ, 22 Ιουν 2013 5:13 pm

εγω ειμαι απολυτα συμφωνος με την παρασταση διαμαρτυριας παιδια....απλα επειδη του ειχα στειλει το ονομα μου στο μειλ λεω μηπως αν δε παω το θυμαται και με κοψει...
betonarme2
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευτ, 20 Ιουν 2011 2:21 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό Audrey Tautou » Σάβ, 22 Ιουν 2013 7:00 pm

Cocos έγραψε:Να ρωτήσω κάτι,γνωρίζοντας πάνω κάτω τι άνθρωπος είναι ο Λαζόπουλος,και σχεδόν σίγουρα θα αγνοήσει την παράσταση διαμαρτυρίας,γιατί δεν πάμε στον Γκόλια να του εξηγήσουμε την κατάσταση?

Σωστός ,προτείνω να κάνουμε και τα δυο την ίδια μέρα,αν και είναι δύσκολο να τους πετύχουμε..
Το ψέμα δε ζει τόσο ώστε να γεράσει.Σοφοκλής
Audrey Tautou
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Τετ, 11 Μαρ 2009 6:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό Nysta » Σάβ, 22 Ιουν 2013 7:11 pm

τι ώρα σας είπε ο λαζόπουλος να τον βρείτε;
Η πληρότητα του μπλε κάδου είναι ευθέως ανάλογη με το επίπεδο του διαλόγου στο forum..
Άβαταρ μέλους
Nysta
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Πέμ, 08 Οκτ 2009 3:49 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό betonarme2 » Σάβ, 22 Ιουν 2013 7:17 pm

τριτη 25/6 στις 11μιση μου ειπε εμενα
betonarme2
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευτ, 20 Ιουν 2011 2:21 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό twinkle » Σάβ, 22 Ιουν 2013 7:34 pm

εμαθα οτι ο καθηγητης ειναι πανω απο καθε διοικηση για το μαθημα του και δεν μπορει να κανει κατι ο πρυτανης ! οσο αναρμοστη και αν ειναι η απαιτηση του καθηγητη , δεν εχει δικαιωμα πανω σε αυτο δυστυχως!
Άβαταρ μέλους
twinkle
 
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Παρ, 09 Σεπ 2011 5:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό ze » Κυρ, 23 Ιουν 2013 5:50 pm

Η κίνηση του καθηγητή της Μηχανικής Συνεχούς να ορίσει επιπλέον προφορική εξέταση είναι μια κίνηση απαράδεκτη, κίνηση που αντιβαίνει τους κανονισμούς καθώς το μάθημα έχει ήδη εξεταστεί σε θέματα που όρισε ο καθηγητής. Είναι τουλάχιστον απαξιωτικό για τους φοιτητές να αποφασίζει εκ των υστέρων ότι αυτή η εξέταση δεν του ήταν αρκετή φορτώνοντας επι της ουσίας την “απροσεξία” του με τα θέματα σε εμάς. Είναι όμως ακόμα μια κίνηση που φανερώνει την υπάρχουσα αντίληψη στη συντριπτική πλειοψηφία των καθηγητών που όλοι έχουμε βιώσει που θέλει ένα μάθημα να έχει κύρος και να υπολογίζεται απ'τους φοιτητές μόνο εάν κόβεται πάνω απ'το 50%. Έτσι η προφορική εξέταση έρχεται να διορθώσει το “λάθος” του μεγάλου ποσοστού επιτυχίας. Δεν είναι τυχαίο που τα τελευταία χρόνια τα θέματα είναι τέτοιας φύσεως που με δυσκολία ένας μέσος φοιτητής μπορεί να γράψει, όχι 7, αλλά 5. Η άνευ λόγου δυσκολία θεμάτων, τα ολοένα και περισσότερα υποχρεωτικά θέματα, η αλλαγή του τρόπου εξέτασης, τα αυξανόμενα προαπαιτούμενα για την απόκτηση πτυχίου, με μία λέξη η εντατικοποίηση των ρυθμών σπουδών έιναι απαραίτητο συστατικό ενός πανεπιστημίου που παράγει αντιλήψεις και ιδεολογίες της αγοράς. Δεν μας εκπλήσσουν, επομένως σε αυτές τις συνθήκες οι ατομικίστικες εώς κανιβαλικές συμπεριφορές από “συμφοιτητές” μας. Μπορούμε ωστόσο να τις καταδικάσουμε και να τις απομονώσουμε όπως και να εμποδίσουμε την άδικη επιπλέον προφορική εξέταση. Είναι χρέος των φοιτητών που διαφωνούν με αυτήν την κατεύθυνση να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους!
Καλούμε σε παράσταση διαμαρτυρίας στον καθηγητή και στον πρόεδρο της σχολής άμεσα, με καλύτερη ημερομηνία της Τρίτη 25/6 και ώρα 11!

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ- ε.α.α.κ
ze
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Δευτ, 11 Μαρ 2013 8:50 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό Aionios » Κυρ, 23 Ιουν 2013 8:17 pm

Σημερα εμαθα οτι γνωστος μου παραπονεθηκε στον καθηγητη επειδη "ολοι οι ασχετοι θα παρουν τον ιδιο βαθμο με μενα που διαβαζω ολο το εξαμηνο". Ντροπη και μονο μπορω να νιωσω για μια μεριδα των συμφοιτητων μου.
Aionios
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ, 17 Ιουν 2013 11:23 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό Nysta » Δευτ, 24 Ιουν 2013 4:51 pm

Να είμαστε κόσμος αύριο παιδιά, αν μη τι άλλο, να τον πιέσουμε να μην ανεβαίνουμε πάλι την δευτέρα..
Τελευταία επεξεργασία από Nysta και Δευτ, 24 Ιουν 2013 5:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Η πληρότητα του μπλε κάδου είναι ευθέως ανάλογη με το επίπεδο του διαλόγου στο forum..
Άβαταρ μέλους
Nysta
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Πέμ, 08 Οκτ 2009 3:49 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό QSG » Δευτ, 24 Ιουν 2013 4:53 pm

Aionios έγραψε:Σημερα εμαθα οτι γνωστος μου παραπονεθηκε στον καθηγητη επειδη "ολοι οι ασχετοι θα παρουν τον ιδιο βαθμο με μενα που διαβαζω ολο το εξαμηνο". Ντροπη και μονο μπορω να νιωσω για μια μεριδα των συμφοιτητων μου.


Γιατί να ντραπείς;;; Είναι τοοοοοόσο αστειο!!! :lol: Λες και είμαστε ακόμα Δημοτικό νιώθω κάποιες φορες
Can't change anyone but yourself....
Άβαταρ μέλους
QSG
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευτ, 25 Ιούλ 2011 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό pakis » Δευτ, 24 Ιουν 2013 5:12 pm

Aionios έγραψε:Σημερα εμαθα οτι γνωστος μου παραπονεθηκε στον καθηγητη επειδη "ολοι οι ασχετοι θα παρουν τον ιδιο βαθμο με μενα που διαβαζω ολο το εξαμηνο". Ντροπη και μονο μπορω να νιωσω για μια μεριδα των συμφοιτητων μου.


Δεν έχει άδικο ο γνωστός σου.. Βλ@κες είναι αυτοί που παρακολουθούσαν το μάθημα..Χαρούμενοι να είστε που δεν παίρνονται παρουσίες στα μαθήματα..Τέλος πάντων, άμα έχεις διαβάσει θα περάσεις και την προφορική εξέταση αλλά ξέχασα οι ελληναράδες τα καταφέρνουν μόνο με την αντιγραφή, την πουστι@, την κομπίνα, τα κόμματα, τα βύσματα, τα γλυψίματα και λιγότερο με διάβασμα και δουλειά..
pakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί, 02 Φεβ 2010 8:28 pm
Έτος εισαγωγής: 1990

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης