01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ. [Ακυρώθηκε]

Συντονιστής: University Editors

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Δευτ, 24 Ιουν 2013 5:29 pm

Χμμ, τόσα χρόνια που είμαι στη σχολή δεν είδα κανέναν να παραπονιέται με τόσο ζήλο ώστε να ακυρωθεί η γραπτή εξέταση σε πολύ πιο σημαντικά μαθήματα όταν οι λύσεις βρίσκονταν μεταξύ αυτών που είχαν τα μέσα και τα λεφτά. Ο κύριος μάλλον έπρεπε να παραπονεθεί που αναγκάστηκε να υποστεί την άθλια παρακολούθηση του συγκεκριμένου μαθήματος και να κάνει καμία πρόταση ώστε να γίνει υποφερτη, αλλά μάλλον παρακολουθεί μόνο για να γλείφει τον καθηγητή.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό pakis » Δευτ, 24 Ιουν 2013 5:56 pm

Αγαπητή είμαι πτυχιούχος παιρνόντας 64 μαθήματα με τα αρχ.. μου χωρίς αντιγραφές, γλυψίματα κτλ αλλά με προσωπική δουλεια (χωρις να εχω παρακολουθησει όμως το συγκεκριμένο μαθημα) . Απλα θελω να πω οτι κακώς γινονται μαθηματα χωρις την παρουσια των φοιτητων, και αυτοι που παρακολουθουν και ασχολουνται πρεπει να ανταμοιβωνται λιγο παραπανω..
pakis
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί, 02 Φεβ 2010 8:28 pm
Έτος εισαγωγής: 1990

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό QSG » Δευτ, 24 Ιουν 2013 6:17 pm

κι εγώ συμφωνώ με αυτό που λες (για γλυψίματα και αντιγραφές), ποτέ ομως δεν κοίταξα να ανταμειφθώ για τον κόπο μου εις βάρος κάποιου άλλου πράγμα που έκανε αυτός που "γκρίνιαξε" οτι θα πάρει τον ίδιο βαθμό με τον κάθε άσχετο... Και γενικά αν είναι αλήθεια οτι όλο αυτό έχει γίνει επειδή του γκρίνιαξαν για τα παλιά θέματα κλπ κλπ τότε όποιος-όποιοι το έκαναν (δεν θέλω να τους χαρακτηρίσω) αλλά εύχομαι να παρουν και 10 και 20 και όσο γουστάρουν στην Μηχανική Συνεχούς και μετά να μπορούν να κάνουν τις διακοπές τους σαν ολοκληρωμένοι άνθρωποι πλέον! ;)
Can't change anyone but yourself....
Άβαταρ μέλους
QSG
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευτ, 25 Ιούλ 2011 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό betonarme2 » Δευτ, 24 Ιουν 2013 6:36 pm

το γραφειο του λαζοπουλου ειναι στο σεμφε η στο αντοχης υλικων??
betonarme2
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευτ, 20 Ιουν 2011 2:21 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό Nysta » Δευτ, 24 Ιουν 2013 6:37 pm

στο αντοχης, εκει που πηγαίναμε για μηχ.1,2 , στο ισόγειο αριστερά στο βάθος
Η πληρότητα του μπλε κάδου είναι ευθέως ανάλογη με το επίπεδο του διαλόγου στο forum..
Άβαταρ μέλους
Nysta
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Πέμ, 08 Οκτ 2009 3:49 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό betonarme2 » Δευτ, 24 Ιουν 2013 6:38 pm

ωραια ολοι εκει στις 11 δηλαδη..
betonarme2
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευτ, 20 Ιουν 2011 2:21 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Δευτ, 24 Ιουν 2013 8:36 pm

παιδιά υπάρχει διαθεσιμότητα για την παράσταση διαμαρτυρίας αύριο, από άτομα που έχουν όντως το μάθημα;
Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να είμαστε μόνο παραταξιακοί.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό mikeportnoy » Τρί, 25 Ιουν 2013 1:07 am

αφηστε οσους μπηκαν στο τοπικ για να βγαλουν την χολη τους. αυριο οσοι ενδιαφερονται για την εξελιξη του σιριαλ στις 11 στο Αντοχης Υλικων.
An eye for an eye makes the whole world blind.
Mahatma Gandhi
Άβαταρ μέλους
mikeportnoy
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: Τετ, 12 Ιαν 2011 6:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό Nysta » Τρί, 25 Ιουν 2013 1:56 pm

ο λαζόπουλος συμπεριφέρθηκε χυδαία, δεν άνοιγε το στόμα του να απαντήσει σε τίποτα, και οταν κατάλαβε οτι δε θα φεύγαμε από το γραφείο του κάλεσε τον πρόεδρο του τομέα, μετά τους αντιπρυτάνεις και μετά..τον πρύτανη. Ο πρόεδρος του τομέα που ήρθε εκεί μετά από ενα 20λεπτο κουβέντα, μάλλον συμφώνησε οτι ο λαζόπουλος ειναι παράλογος και μας είπε οτι μέσα στη βδομάδα θα βγεί ανακοίνωση για το θέμα. Του ξεκαθαρίστηκε οτι οποιοδήποτε το περιεχόμενο της ανακοίνωσης η προφορική εξέταση δε θα γίνει
Η πληρότητα του μπλε κάδου είναι ευθέως ανάλογη με το επίπεδο του διαλόγου στο forum..
Άβαταρ μέλους
Nysta
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Πέμ, 08 Οκτ 2009 3:49 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: 01/07: Προφορική εξέταση "Μηχανικής Συνεχούς Μέσου" 4ου εξ.

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Τρί, 25 Ιουν 2013 7:41 pm

Ύστερα από επικοινωνία με τον κύριο Σπαθή:


Το πρόβλημα του Λαζόπουλου βρίσκεται στο ότι το ένα από τα τρία θέματα ήταν λυμένο λάθος στο mqn και όσοι το είχαν μαζί τους και το αντέγραψαν αυτούσιο, έχουν το ίδιο λάθος. Άρα φαίνεται ότι έχει γίνει "αντιγραφή".

Ο Λαζόπουλος φαίνεται να υποχωρεί και μέχρι στιγμής έχει δεχθεί να γίνει το εξής:
Να διορθωθούν τα υπόλοιπα δύο θέματα και αν πιάνει ο εξεταζόμενος το 5, τότε να περνάει.
Αν δεν πιάνει το 5 και το αν θα περάσει, εξαρτάται και από το άλλο θέμα (προφανώς μόνο εαν σε αυτό υπάρχει το συγκεκριμένο λάθος), τότε ο εξεταζόμενος θα πηγαίνει στο γραφείο του Λαζόπουλου, όπου θα του εξηγεί πώς έλυσε τα θέματα, ώστε να "αποδείξει" ότι ξέρει.
Ίσως οι δύο αυτές περιπτώσεις να μην είναι εντελώς απόλυτες.

Σε γενικές γραμμές πάντως θα γίνει κάπως έτσι. Θα βγει δηλαδή κατάσταση με αυτούς που περνάνε και άλλη κατάσταση με εκείνους που πρέπει να περάσουν και από το γραφείο, όχι για προφορική εξέταση, απλά για να "αποδειξουν" ότι ήξεραν τι εγραφαν.

Πάντως σύμφωνα με τον κ. Σπαθή, είναι πολύ πιθανό και να μη γίνει τίποτα και απλά να βαθμολογηθούμε με βάση το γραπτό.

Προς το παρόν μένουμε σε αυτό. Τα πράγματα φαίνεται να βαίνουν καλώς. Σε περίπτωση που υπάρξει κάτι νεότερο θα ξαναποστάρω.

Spoiler: show
Θόδωρος Ανδρεάδης Συγγελάκης, για το MQN
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες