Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Συντονιστής: University Editors

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό thev » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 1:58 pm

μπορει να το εκανε απλα για να διευκολυνθει στη διορθωση τ ν πω???? αν τ εγραφες οτι αν εχεις γραψει πανω απο 5 θελεις τ βαθμο σ και αν εχεις γραψει <5 θελεις το πενταρακι, τ θ σου κανει... θα γελασουμε παλι...δηλαδη κπ που εφαγε τις ωρες του και προσπαθησε να λυσει τα θεματα απ το να τα αφησει και να φυγει και δεν του βγηκαν θα παει το σεπτεμβρη??????
"Στόχευε για το φεγγάρι, ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στ΄αστέρια." (Πλατωνας) Άλλωστε η αστοχία είναι ευτυχία!!! (Εδαφ. ΙΙ)
thev
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Σάβ, 22 Οκτ 2011 2:19 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό mixalis » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:01 pm

thev το σκεφτηκα να το γραψω αλλα δε ξερω τι ειχε αποφασισει να κανει και δεν ηθελα να το ρισκαρω γτ απ οτι καταλαβα απο τα θεματα προσπαθει να το δυσκολεψει κιολας,οποτε καλλιο 5 και στο χερι,παρα 10 και καρτερι...ταιριαζει γαντι εδω!!!
mixalis
 
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Τετ, 19 Νοέμ 2008 9:16 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό amazing_happens » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:19 pm

Θα ηθελα να γραψω παρα πολλα για το σημερινο τραγελαφο... αλλα πραγματικα δεν θα το κανω γιατι θα δωσω αξια σε καποιον που απλα δεν την αξιζει... Θα "μιλησω" πολυ σκληρα για καποιον, που οχι μονο δεν σεβαστηκε τους φοιτητες του αλλα ουτε το ιδιο του, το μαθημα. Αποφασιζοντας λοιπον, οτι "μαζι με τα ξερα, καιγονται και τα χλωρα"... εβαλε θεματα για το "μαθηματικο ή τη ΣΕΜΦΕ".. σιγουρα οχι για πολιτικους μηχανικους... Θεματα που για να τα λυσεις επρεπε να ξερεις πολλα μαθηματικα! Η πρωτη φορα τα τελευταια 5-6-10 χρονια που ολες οι σ.π.π ηταν εκθετικες και οχι πολυωνυμα... Ναι ρε μαγκα οκ, οι φοιτητες που ειναι μεγαλυτερα εξαμηνα και απεχουν απο τον ολοκληρωτικο λογισμο μια 3ετια κοντα... δεν ηξεραν να διαβασουν και Αναλυση 2 πριν δωσουν πιθανοτητες... Τα θεματα δεν ηταν αγνωστα απο αποψη μεθοδολογιας στο συνολο τους, αλλα ηταν στοχευμενα ετσι ωστε με μαθηματικη βεβαιοτητα να γραψουν οι "καλοι μαθηματικοι" ενα βαθμο γυρω στο 7-8 max..
Μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση το γεγονος οτι δεν απαντουσε σε ερωτησεις και εθετε εκβιασμους σχετικα με το ποιοι θελουν να διορθωθουν προσεκτικα... και το γεγονος οτι τα θεματα τουλαχιστον στα ματια μου ειχαν "καθαρα εκδικητικο υφος! "

Επειδη ομως το καθε πραγμα εχει παντα 2 οψεις... να πω οτι η αλλη οψη ειναι οτι πιθανως να περασαν σημερα 30-40 ατομα που να μην ειχαν καμια απολυτως επαφη... Οκ, θα πω εγω υπαρχουν και πολυ περισσοτεροι απο τους "τουριστες" που ειχαν κανει μια προσπαθεια.. αλλοι μικροτερη και αλλοι μεγαλυτερη και τους την ακυρωσες ρε μαγκα... (για την ιστορια αναφερω οτι ενα ολοκληρωμα απο τα σημερινα δεν υπαρχει σε καμια ασκηση στου Γκαρουτσου και ουτε στου Spiegel)
Επειδη λοιπον, ο καθενας θα εχει την αποψη του για τη σημερινη ιστορια.. Η δικη μου ειναι οτι "ο καθηγητης εδωσε ενα ρεσιταλ εκδικησης επι των παντων, υποβαθμιζοντας, στα ματια μου τουλαχιστον, ακομα περισσοτερο τον ηθος και την αξιοπρεπεια του"... Αδιαφορια επι των παντων και μια κατασταση, που απεχει πολυ απο το ρολο του πανεπιστημιακου καθηγητη. Αν ηθελε θα μπορουσε να ειχε βρει μια πολυ καλυτερη προσεγγιση για τα σημερινα θεματα... Ομως, προφανως δεν ηθελε!
Κλεινοντας να πω οτι ''''Λυπαμαι πολυ για το γεγονος οτι σ αυτη τη χωρα το προβλημα, θεωρουν καποιοι οτι ειναι οι θεσμοι, και οχι οι εχοντες μια "τυπικη-ατυπη" εξουσια...''''
(εχω κ τα θεματα, θα τα ανεβασω σε λιγο)
Καλο καλοκαιρι σε ολους,
Τελευταία επεξεργασία από amazing_happens και Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:26 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
amazing_happens
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: Τρί, 10 Φεβ 2009 3:07 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό toumba4 » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:26 pm

Ρεσιτάλ εκδίκησης σήμερα. Αντί να περάσουμε όλοι με 10, περάσαμε όλοι με 5...
expose yourself before your peers...
toumba4
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 5:00 pm
Τοποθεσία: Αθήνα/Ζωγράφου
Έτος εισαγωγής: 2004

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό amazing_happens » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:27 pm

toumba4 έγραψε:Ρεσιτάλ εκδίκησης σήμερα. Αντί να περάσουμε όλοι με 10, περάσαμε όλοι με 5...

μαλλον δεν καταλαβες τι εγραψα....
amazing_happens
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: Τρί, 10 Φεβ 2009 3:07 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό amazing_happens » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:29 pm

mixalis έγραψε:thev το σκεφτηκα να το γραψω αλλα δε ξερω τι ειχε αποφασισει να κανει και δεν ηθελα να το ρισκαρω γτ απ οτι καταλαβα απο τα θεματα προσπαθει να το δυσκολεψει κιολας,οποτε καλλιο 5 και στο χερι,παρα 10 και καρτερι...ταιριαζει γαντι εδω!!!

τεραστια αληθεια... :thumbup:
amazing_happens
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: Τρί, 10 Φεβ 2009 3:07 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό amazing_happens » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:37 pm

..............

ας βαλει το χερακι του καποιος διαχειριστης...


Τα θέματα ανέβηκαν! Ευχαριστούμε πολύ και καλό καλοκαίρι! :D

amazing_happens
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: Τρί, 10 Φεβ 2009 3:07 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 2:54 pm

Spoiler: show
No offense στο παλικάρι από πάνω που τα ανέβασε πρώτος απλά μόλις τα σκάναρα κι εγώ και φαίνονται λίγο καλύτερα κι είναι και σε μια σελίδα, οπότε αν θέλετε πάρτε αυτό το αρχείο. :oops:




Τα θέματα ανέβηκαν! Ευχαριστούμε πολύ και καλό καλοκαίρι! :D

c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό amazing_happens » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 3:04 pm

eX-mc έγραψε:
Spoiler: show
No offense στο παλικάρι από πάνω που τα ανέβασε πρώτος απλά μόλις τα σκάναρα κι εγώ και φαίνονται λίγο καλύτερα κι είναι και σε μια σελίδα, οπότε αν θέλετε πάρτε αυτό το αρχείο. :oops:

σιγα ρε δεν παιζει θεμα... :D ασε που φαινονται παρα πολυ καλυτερα.. εσενα πως σου φανηκαν τα θεματα?
amazing_happens
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: Τρί, 10 Φεβ 2009 3:07 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Πιθανότητες-Στατιστική (2011-12)

Δημοσίευσηαπό kliu » Σάβ, 14 Ιούλ 2012 3:34 pm

amazing_happens έγραψε:Θα ηθελα να γραψω παρα πολλα για το σημερινο τραγελαφο... αλλα πραγματικα δεν θα το κανω γιατι θα δωσω αξια σε καποιον που απλα δεν την αξιζει... Θα "μιλησω" πολυ σκληρα για καποιον, που οχι μονο δεν σεβαστηκε τους φοιτητες του αλλα ουτε το ιδιο του, το μαθημα. Αποφασιζοντας λοιπον, οτι "μαζι με τα ξερα, καιγονται και τα χλωρα"... εβαλε θεματα για το "μαθηματικο ή τη ΣΕΜΦΕ".. σιγουρα οχι για πολιτικους μηχανικους... Θεματα που για να τα λυσεις επρεπε να ξερεις πολλα μαθηματικα! Η πρωτη φορα τα τελευταια 5-6-10 χρονια που ολες οι σ.π.π ηταν εκθετικες και οχι πολυωνυμα... Ναι ρε μαγκα οκ, οι φοιτητες που ειναι μεγαλυτερα εξαμηνα και απεχουν απο τον ολοκληρωτικο λογισμο μια 3ετια κοντα... δεν ηξεραν να διαβασουν και Αναλυση 2 πριν δωσουν πιθανοτητες... Τα θεματα δεν ηταν αγνωστα απο αποψη μεθοδολογιας στο συνολο τους, αλλα ηταν στοχευμενα ετσι ωστε με μαθηματικη βεβαιοτητα να γραψουν οι "καλοι μαθηματικοι" ενα βαθμο γυρω στο 7-8 max..
Μου εκανε πολυ ασχημη εντυπωση το γεγονος οτι δεν απαντουσε σε ερωτησεις και εθετε εκβιασμους σχετικα με το ποιοι θελουν να διορθωθουν προσεκτικα... και το γεγονος οτι τα θεματα τουλαχιστον στα ματια μου ειχαν "καθαρα εκδικητικο υφος! "

Επειδη ομως το καθε πραγμα εχει παντα 2 οψεις... να πω οτι η αλλη οψη ειναι οτι πιθανως να περασαν σημερα 30-40 ατομα που να μην ειχαν καμια απολυτως επαφη... Οκ, θα πω εγω υπαρχουν και πολυ περισσοτεροι απο τους "τουριστες" που ειχαν κανει μια προσπαθεια.. αλλοι μικροτερη και αλλοι μεγαλυτερη και τους την ακυρωσες ρε μαγκα... (για την ιστορια αναφερω οτι ενα ολοκληρωμα απο τα σημερινα δεν υπαρχει σε καμια ασκηση στου Γκαρουτσου και ουτε στου Spiegel)
Επειδη λοιπον, ο καθενας θα εχει την αποψη του για τη σημερινη ιστορια.. Η δικη μου ειναι οτι "ο καθηγητης εδωσε ενα ρεσιταλ εκδικησης επι των παντων, υποβαθμιζοντας, στα ματια μου τουλαχιστον, ακομα περισσοτερο τον ηθος και την αξιοπρεπεια του"... Αδιαφορια επι των παντων και μια κατασταση, που απεχει πολυ απο το ρολο του πανεπιστημιακου καθηγητη. Αν ηθελε θα μπορουσε να ειχε βρει μια πολυ καλυτερη προσεγγιση για τα σημερινα θεματα... Ομως, προφανως δεν ηθελε!
Κλεινοντας να πω οτι ''''Λυπαμαι πολυ για το γεγονος οτι σ αυτη τη χωρα το προβλημα, θεωρουν καποιοι οτι ειναι οι θεσμοι, και οχι οι εχοντες μια "τυπικη-ατυπη" εξουσια...''''
(εχω κ τα θεματα, θα τα ανεβασω σε λιγο)
Καλο καλοκαιρι σε ολους,




τελειο..
~happiness is a mood not a destination~
kliu
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τρί, 28 Σεπ 2010 9:28 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης