Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Συντονιστής: University Editors

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Πέμ, 19 Ιαν 2012 9:12 pm

Αποκλείεται κάποιος να μην έχει κανένα τρόπο να βοηθήσει, τόσα μαθήματα δίνουμε , εκφωνήσεις παίρνουμε από τα θέματα (ένα απλό παράδειγμα). Και το φορουμ δεν γινεται να λύσει απορίες γιατί δεν είναι σε αυτόματο πιλότο.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό shaman » Πέμ, 19 Ιαν 2012 11:42 pm

ingenieurin εχεις δικιο σ'αυτο αλλα ολοι ξερουμε οτι δεν ειναι ολοι οι φοιτητες ιδιοι. Καποιοι χανουν επαφη με τη σχολη για τους λογους τους-σοβαρους κ μη-κ περιμενουν να ενημερωθουν απο το φορουμ αυτο. Οι φοιτητες αυτοι πιο πολυ ρωτανε παρα απαντανε, λογικο νομιζω. Και εχεις δικιο επισης οτι το φορουμ δεν ειναι στον αυτοματο πιλοτο αλλα κανεις δεν απαιτησε να του απαντησουν αλλα ειναι επισης σιγουρο οτι κανεις δε θα κρινει αν "αξιζουν" η οχι! Και ειναι κριμα που συζηταω με παιδια που θελουν να ρωτησουν και ειτε φοβουνται τετοιου ειδους αντιδρασεις ειτε ξερουν οτι εσκεμμενα καποιοι δεν απαντουν. Εσεις που ξεκινησατε και στηριζετε το φορουμ αυτο πρωτοι απο ολους επρεπε να χαιρεστε που βοηθατε παιδια! Αλλωστε το ειπα και πριν αυτος που τρωει τις ωρες του στα εδρανα και στα βιβλια θα επιβραβευθει ετσι κ αλλιως, δεν κινδυνευει βοηθωντας καποιον που δεν το κανει..
shaman
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Πέμ, 23 Οκτ 2008 2:24 am

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Πέμ, 19 Ιαν 2012 11:51 pm

εμείς κάναμε μόνο την αρχή, εσείς με κάποιες εξαιρέσεις δεν το στηρίξατε, εμείς ξενερώσαμε. Το ότι "καποιοι δεν απαντούν επίτηδες" δείχνει προσδοκίες προς συντονιστές. Λυπάμαι για σας. Εγω τουλάχιστον μέσα από εδώ μέσα γνωρίσα κι άλλους σαν κι εμένα. :wave:

guess what χρωσταω διψηφιο αριθμο μαθηματων και μεχρι 3ο ετος παρακολουθουσα σπανια
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό shaman » Παρ, 20 Ιαν 2012 12:38 am

Ξερω οτι θα ακουστει κατινιστικο αλλα ειλικρινα δεν ειναι, γιατι πραγματικα κ εγω λυπαμαι.. Γιατι ειμαι μεγαλυτερο ετος κ θυμαμαι παλιοτερα που κ στο mqn και στη δαπ και στην πασπ υπηρχε διαθεση να βοηθησουν ολοι ολους, χωρις λογοκρισια. Δεν ειναι chat να μιλανε συγκεκριμενα ατομα κ οποιος δεν μας κανει τον πεταμε εκτος. Παιδια σκεφτειτε λιγο καλυτερα τι ακριβως ειναι το mqn γιατι ειναι κριμα..κ ειναι πιο πολυ κριμα αν σκεφτεις οτι βγαινει καποιος κ ρωταει σε ανοιχτο φορουμ σχολης "ποια ειναι η υλη" και ενα ιδρυτικο μελος απανταει "δεν αξιζεις απαντηση". Και οχι, δεν ειχα καμια απαιτηση απο συντονιστες οταν εκανα την ερωτηση η την καθε ερωτηση, πιστευα οτι καποιο παιδι του ετους που παρακολουθει θα απαντησει.

Εντελως ασχετα με Αντοχη υλικων ολα αυτα... Μη με λογοκρινετε κ γι'αυτο γιατι ερχεται κ εξεταστικη κ θα εχω κ αλλες ερωτησεις(ας ελπισουμε κ απαντησεις για να εχουμε κ happy end) δυστυχως γιατι προσπαθω να τελειωσω ενω δεν μπορω να παρακολουθω οπως καταλαβατε..
shaman
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Πέμ, 23 Οκτ 2008 2:24 am

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό thev » Παρ, 20 Ιαν 2012 1:23 am

δεν ξερω ποια κεφαλαια αντιστοιχουν στο γκαρουτσο αλλα εχει κανει διατμηση, λοξη καμψη, διατμηση λεπτοτοιχων διατομων, ελαστικη γραμμη και τελευταια ενεργειακα θεωρηματα castigliano κλπ παντως απο την μηχανικη παραμορφωσ.1 χρειαζονται οι ροπεσ αδρανειασ και λιγο τασεις-τροπεσ (κυκλοσ μορ) γτ εχουν γινει στην ταξη κπ συνδυαστικεσ ασκησεισ.. αυτα στο περιπου...
"Στόχευε για το φεγγάρι, ακόμη και αν αστοχήσεις θα βρεθείς κάπου ανάμεσα στ΄αστέρια." (Πλατωνας) Άλλωστε η αστοχία είναι ευτυχία!!! (Εδαφ. ΙΙ)
thev
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Σάβ, 22 Οκτ 2011 2:19 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό shaman » Παρ, 20 Ιαν 2012 1:33 am

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!!
shaman
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Πέμ, 23 Οκτ 2008 2:24 am

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό andi » Παρ, 20 Ιαν 2012 1:53 pm

κ εγω σ ευχαριστώ thev.
andi
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ, 16 Νοέμ 2011 3:54 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό ScAr » Σάβ, 21 Ιαν 2012 11:02 pm

Thanks thev αν και είσαι off topic αν κρίνεις από το γενικότερο κλίμα του topic (xD), dimos-, shaman με παντρεύεσαι; <3
Μαθητευόμενος Στυλίστας με όραμα απασχόλησης σε Reality Shows. . .
ScAr
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Κυρ, 19 Ιουν 2011 6:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό shaman » Κυρ, 22 Ιαν 2012 2:19 pm

:lol: :lol: :lol: ScAr!!! :oops: εχω δεχτει ηδη αλλη προταση...θα σ'εχω στο μυαλο μου αν κατι παει στραβα...οχι,οχι,δεν ειναι καβατζα αυτο :lol:

Τελος το off topic γιατι θα μας βριζουν οι υπολοιποι κ με το δικιο τους!! Για προτασεις γαμου κλπ μονο pm :P
shaman
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Πέμ, 23 Οκτ 2008 2:24 am

Re: Αντοχή των Υλικών (2011-12)

Δημοσίευσηαπό Jimmis » Τετ, 25 Ιαν 2012 8:22 pm

Απο περιεργια.Στις ασκησεις αν μας ζηταει την βυθιση ενος σημειο πως θα ξερουμε αν πρεπει να το κανουμε με ελαστικη γραμμη και οχι με ενεργειακες μεθοδους.Και κατι αλλο για να μην ξεχνιομαστε.Στην ελαστικη γραμμη στο μαθημα χρησιμοποιησαν μεθοδο καθετων η γενικευμενες συναρτησεις σε δοκο που χρειαζοταν πανω απο μια τομη.Thanks in advance.
Your gonna eat lightning, and your gonna crap thunder!
Mickey Goldmill
Rocky (1976)
Άβαταρ μέλους
Jimmis Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Τρί, 30 Νοέμ 2010 10:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης