02/04: Party 3ου Έτους

Συντονιστής: University Editors

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό mpourda » Τρί, 05 Απρ 2011 1:25 am

χαίρετε παιδιά θα θελα να δώσω μια ευχάριστη νότα στη συζήτηση αυτή! :D
gregoire έγραψε:
georgette έγραψε:
Υ.Γ. Σε κάποιον χάριζαν ένα γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια...Αυτό μου θύμισε όλη αυτή η παραφιλολογία περί ''προστασίας''...

Μιας λοιπόν και λέμε για παροιμίες εμένα μου θυμίζει την παροιμία βγάζω από τη μύγα ξύγγι... :D πιθανότατα είναι άσχετο αλλα δε βαριέσαι!!!!!!
Υ.Γ το ξύγγι πως γράφεται? :?:
mpourda
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ, 14 Ιουν 2009 3:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό +blueoystercult+ » Τρί, 05 Απρ 2011 1:28 am

Δεν καταλαβαινω τον λογο για τον οποιο αυτη τη στιγμη εχουμε φτασει να συζηταμε πως κανει η ΔΑΣΠ τα παρτυ της και πως οι υπολοιποι,και ουτε κανενα νοημα εχει,καθενας εχει δικο του τροπο,δικο του κοσμο,δικια του λογικη το τι σημαινει κανω παρτυ με ποιυς ορους κτλ. Το παρτυ ηταν ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ,οσο και αν καποιους τους (μας,και εμενα) ξενιζει το γεγονος των μπραβων ,δεν ειναι τιποτα αλλο παρα ενα κενο σχολιο χαμενο σε ενα φορουμ απ την στιγμη που το θεμα δεν εχει κανεναν πολιτικο προσανατολισμο,και ουτε φυσικα ειχε σκοπο να αποκτησει ποτε. Ας μην γκρινιαζουμε ασυδοτα .
+blueoystercult+
 
Δημοσιεύσεις: 192
Εγγραφή: Δευτ, 15 Δεκ 2008 2:01 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό morisson » Τρί, 05 Απρ 2011 1:34 am

2) ο μπράβος και όποιοι συμφοιτητές μας αποδέχτηκαν την θέση του, πιστεύουν ότι όσοι δεν ήθελαν να δώσουν πολλά χρήματα στο πάρτυ, δεν έχουν χρήματα για πολλά έξοδα, δεν θέλουν(ακραία περίπτωση) να υποστηρίξουν το πάρτυ, είναι αυτομάτως εν δυνάμει ένοχοι για την καταστροφή των μηχανημάτων.!!


Νysta δεν σε βαζε ο τύπος να πιείς αν δεν ήθελες.Όποιος δεν ήθελε να στηρίξει δεν βλέπω τον λόγο να έρθει...

Και γενικά για να μην μακρηγορούμε, γιατί έχουν ειπωθεί πολλά παραπάνω...του χρόνου είναι η σειρά σας.Εύχομαι να καταφέρετε μια ανοιχτή επιτροπή, με πλήρη ενασχόληση όλων, και να κάνετε και ένα πάρτυ με τόσο και περισσότερο κόσμο.

Απλώς να ξέρεις μια ανοιχτή επιτροπή, και γενικά παρόμοιες προτάσεις, δεν είναι νεφελώματα που κατοικούν στα κεφάλια κάποιων, οι οποίοι προτείνουν "πως θα έπρεπε να είναι", και κριτικάρουν κόσμο και καταστάσεις, μεσα σε συνελεύσεις.Είναι δράσεις που επιβάλλουν την ανάληψη σοβαρών ευθυνών, συγκρότηση ενός διαύλου επικοινωνίας με πολλούς (αν όχι όλους) και κυρίως τρέξιμο.Η κριτική απ έξω είναι πολύ πιο εύκολη απο τα παραπάνω...
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό matty » Τρί, 05 Απρ 2011 2:23 am

Φίλε νυστα και λοιποί διαμαρτύροντες, αν δεν πείθεσθε από τα επιχειρήματα περί κόστους, φύλαξης των χρημάτων(γιατί πραγματικά διακινήθηκαν πολλά λεφτά) και των μηχανημάτων και των καλύτερων προθέσεων εκ μέρους των συνεβαλλομένων, διερωτηθείτε παρακαλώ: βρισκόσασταν στο πάρτυ και γίνατε δέκτες μη αποδεκτής συμπεριφοράς από τα εν λόγω 2 άτομα ;; Προσωπικά βρισκόμουν στο πάρτυ από τότε που ξεκίνησε μέχρι και το καθάρισμα στο τέλος (ναι ναι, κάποιοι συμβάλλαμε και ουσιαστικά στην διοργάνωση αυτή, και ούτε ανήκουμε σε κάποια παράταξη, ούτε έχουμε όρεξη δεχόμαστε κριτική για ένα πάρτυ που στο κάτω κάτω και πετυχημένο ήταν και το στόχο που είχε εξυπηρέτησε με το παραπάνω!) και δεν αντιλήφθηκα την παρουσία τους… Όπως και τα 1200+ άτομα που ηρθαν για να διασκεδάσουν και πέρασαν καλα.
Τώρα αν κάποιοι πήδηξαν τα κάγκελα, και ρωτήθηκαν αν έχουν σφραγιδούλα, θα μπορούσαν πολύ ευγενικά να την επιδείξουν, όπως με τόση ευκολία (και χαμόγελο μη σου πω!) έδειχναν τα παιδία στην είσοδο όταν πηγαινοέρχονταν. (no big deal!)
Και στην τελική, κανείς από την επιτροπή δεν είναι πλέον υποχρεωμένος να λογοδοτεί (ιντερνετικά μάλιστα) για ένα πάρτυ που οργανώθηκε με άριστο τρόπο(και πιστέψτε με, υπήρχαν πάρα πολλές παράμετροι να ρυθμιστούν), και αφορούσε σε τόσο μεγάλη κλίμακα ατόμων για πρώτη φορά(φυσικά με την συνδρομή όλων) Γιατί πάντα σε μια συνολική προσπάθεια θα υπάρχουν διαφωνίες και συμβιβασμοί, αλλά κυρίως απαιτείται ενεργός συμμετοχή και πολύ τρέξιμο…(κι εσείς αναλώνεστε μέχρι στιγμής μόνο στο 1ο)
Και την επόμενη φορά(που ελπίζουμε και ευχόμαστε να υπάρχει!), ας προτείνετε μια δική σας κάβα, ας δανειστείτε από αλλού μηχανήματα και όργανα, και ας βρείτε μια προσφορά που θα συμφέρει περισσότερο! Μέχρι τότε, ας μην επισκιάζουμε ένα τόσο όμορφο γεγονός!
Και αφορμώμενη από τον +blueoystercult+ θα κλείσω λέγοντας: Το πάρτυ δεν είχε πολιτικό χαρακτήρα σε καμία περίπτωση! Ας μην του προσδώσουμε λοιπόν...

Καλή εκδρομή!!

Spoiler: show
Παρακαλείσθε να λήξει το ζήτημα εδω και τυχόν λοιπές διαφωνίες να συζητηθουν κατ ιδιαν με μέλη της επιτροπής..
Εικόνα
matty
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευτ, 12 Ιαν 2009 11:04 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό kavourdista-amugdala » Τρί, 05 Απρ 2011 2:24 am

Το πάρτυ αποδείχθηκε πολύ σωστή κίνηση και αξίζει ένα μπράβο στην ιδέα και στο τρέξιμο των συντελεστών. Το θέμα με τους μπράβους είναι πραγματικά ένα μελανό σημείο στο όλο εγχείρημα, που δεν επισκιάζει, πάντως, την επιτυχία του πάρτυ. Νομίζω ότι εκ των πραγμάτων αποδείχθηκε η μη αναγκαιότητα ύπαρξης μπράβων και αυτό είναι ένα παράδειγμα για τα μελλοντικά ''τρίτα έτη'', ώστε να μην πέσουν στην ίδια παγίδα. Επίσης, για να τελειώνουμε με την τρομολαγνία που πυροδοτεί πάντα συντηρητικά αντανακλαστικά:
1)Αν ερχονταν 20 μπάχαλοι, ποιός θα τους πτωούσε περισσότερο? 2 μπράβοι ή 600+ άτομα που βρίσκονταν στο πάρτυ?
2) Οι αναρχομπάχαλοι που λέτε, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να την πέσουν σε μη παραταξιακό πάρτυ. ίσα ίσα...
Να λείπουν λοιπόν οι μπράβοι απο τα πάρτυ των φοιτητών, δεν έχουμε να φοβόμαστε τπτ παρά μόνο τις φοβίες μας. Άντε να πούμε.. θα έρθει να με τσεκάρει ο κάθε μλκς στη σχολή μου αν έχω σφραγιδούλα..
Ήμουν αντάμης, δε θα πεθάνω κιότης κι αναδρομάρης χορτασμένος και προδότης
kavourdista-amugdala
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: Δευτ, 09 Μαρ 2009 5:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό PAINTER » Τρί, 05 Απρ 2011 12:02 pm

ποιος είπε για αναρχομπάχαλους;3 ρωσοπόντιοι να έσκαγαν με όπλα, δεν τους φτάνουν οι αναρχικοί όλης της πολυτεχνειούπολης...και μη μου πείτε ότι δεν γίνεται...είχε βουήξει ο τόπος με επιθέσεις σε εστιατορια και σκυλάδικα ...θα μου πείτε χτυπούσαν υψηλόμισθες περιοχές.αδιάφορο και πάλι. Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν, παραγγέλνουν απ'έξω.

και νύστα, επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, μακάρι να σε δού(ν/μ)ε του χρόνου στην αντίστοιχη επιτροπή, για να το κάνετε ακόμα καλύτερο.μέχρι τότε, φιλάκια. :twisted:
αυτό το ίδρυμα,εσείς οι ίδιοι το απαξιώνετε κάθε μέρα...με τον να μπαίνετε το πρωί και το να βγαίνετε το βράδυ χωρίς να προσφέρετε τίποτα σ'αυτό,χωρίς να γυρνάτε κάτι σ'αυτό.Εάν κατανοήσετε τη σημασία του να είσαι μέλος του πολυτεχνείου ίσως ανακαλύψετε ότι ο άνθρωπος δεν έχει μόνο έναν ρόλο.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΚΙΟΥΝΙΤΕΣ

http://www.youtube.com/watch?v=W3XZqb50SfI
Άβαταρ μέλους
PAINTER
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: Κυρ, 01 Ιουν 2008 3:40 pm
Τοποθεσία: 109.74.3.51
Έτος εισαγωγής: 2002

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό 3 » Τρί, 05 Απρ 2011 4:57 pm

Ρε Painter, μη λεμε μπουρδες, αυτες οι επιδρομες απο ρωσοποντιους που λες, συμβαινουν σε κατι ταβερνες ψιλα στον Υμητο που ειναι ερημια θεου, σε κεντρα πολυτελων δεξιωσεων, σε κατι πολυχωρους που κλεινονται γαμοι και βαφτησια, και που μονο η δεξιωση σου κοστιζει 5000+! Εχει ο καθενας πανω του τα 100σταευρα να βαλει στο γοβακι της νυφης, μπαινει ο τυπους με το γκανι, κανει μπαζα ενα 10.000αρο, ασημικα, ιστοριες κλπ.. Μονο την ορχηστρα αφηνει.

Τωρα ολα αυτα τι σχεση εχουν με το φοιτητικο παρτυ; Θα μπει ο αλλος για να βρει μπορει και πχ 500ευρω κερδος; Ουτε καν. Κι αν ηταν ετσι θα ειχε τεθει θεμα επιδρομων στο ασυλο προπολλου..
Εικόνα
3
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευτ, 22 Σεπ 2008 5:53 pm
Τοποθεσία: Στο βαθος του οριζοντα
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό kavourdista-amugdala » Τρί, 05 Απρ 2011 5:07 pm

Ναι ζωγράφε σόρρυ κιόλας αλλά πέταξες τιτανοτεράστια κοτσάνα.. η τρομολαγνία σε΄ολο της το μεγαλείο.. επίσης μπορεί να έσκαγε κανας παρανοϊκός με χειροβομβίδα και να μας ανατίναζε όλους :lol: :lol:
Σε κάθε περίπτωση, οι ρωσοπόντιοι με τα όπλα θα καταστέλονταν απο 2 πορτιέρηδες?? μιλάς σοβαρά??? χαχ!είναι αστείο πραγματικά. Μην ψάχνεις επιχειρήματα, λοιπόν, για τους μπράβους.. ήταν αχρείαστοι και αυτό αποδείχθηκε περίτρανα! παραδέξου το δεν είναι κακό..
Ήμουν αντάμης, δε θα πεθάνω κιότης κι αναδρομάρης χορτασμένος και προδότης
kavourdista-amugdala
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: Δευτ, 09 Μαρ 2009 5:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό alkar » Τρί, 05 Απρ 2011 5:13 pm

Πραγματικα πιστευω πως το θεμα θα πρεπει να κλειδωθει! Δεν προσφερει πια τιποτα ,μιας και ειστε ολοι(σχεδον) εξω απο το χορό και λετε πραγματα ανυποστατα , τα οποια δημιουργουν λανθασμενες εντυπωσεις. Να σας αναφερω απλα οτι τα ατομα αυτα καμια σχεση δεν ειχαν με μπραβους( με την εννοια που τους αναφερετε οι περισσοτεροι).Ετσι λειτουργουν οι διοργανωτες παρτι(Πανε πακετο και αυτοι)!!Τωρα, τον συγκεκριμενο ελεγχο για σφραγιδα τους ζητησαμε εμεις (ειμαι ανεξαρτητος να αναφερω εδω) να τον κανουν μιας και ηταν ολα καλα και δεν χρειαστηκε να επεμβουν καπου. Τι σας εχει πειραξει αυτο το θεμα πια δεν μπορω να καταλαβω..ενοχλει κανεναν που τον ρωτησαν αν εχει σφραγιδα???...αν ναι τοτε τον ενοχλω και εγω που εκανα σχεδον ολο το βραδυ το ιδιο! οποτε μαλλον δεν θα επρεπε να ερθω ουτε εγω :roll:
Μου φαινεται πατε να υπερασπιστειτε τους τζαμπατζηδες :)
alkar
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ, 11 Φεβ 2009 6:08 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό paktomenos » Τρί, 05 Απρ 2011 5:19 pm

Ακόμα και τα επιχοιρήματα περί αξιολόγησης και περαιτέρω (υπ)ανάπτυξης του Πανεπιστημίου με την είσοδο σε αυτό επιχοιρηματικών ομίλων (όπου Η Αόρατος Χειρ θα κάνει την δουλειά της) φαντάζουν πιο πειστικά μπροστά σε αυτά που ακούσαμε για την αναγκαιότητα των μπράβων.
Καλησπερίζω τις ανήσυχες μάζες του mqn!!(ξεκολλάτε με τους μπράβους.Ότι έγινε έγινε.Μήν προσπαθείτε να κάνετε σπέκουλα στις γνωστές παρατάξεις μέσω αυτού του σχετικά ασήμαντου γεγονότος.Τους αδικείται :twisted: )

Υ.Γ-τα όποια ορθογραφικά λάθη έγιναν σκόπιμα.
Όταν δίνω τροφή στους φτωχούς, με λένε άγιο. Όταν ρωτάω γιατί οι φτωχοί δεν έχουν τροφή, με λένε κομμουνιστή.
Έλντερ Πεσσόα Κάμαρα, αρχιεπίσκοπος Ολίντα-Ρετσίφε Βραζιλίας
(καλά σου κάνουν! οι φτωχοί είναι χαζοί! Αξιοκρατία ΡΕ!!!!)
paktomenos
 
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Παρ, 05 Μαρ 2010 11:14 pm
Τοποθεσία: Ανάμεσα σε Σκύλλα και Χάρυβδη.
Έτος εισαγωγής: 2008

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης