02/04: Party 3ου Έτους

Συντονιστής: University Editors

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό 3 » Δευτ, 04 Απρ 2011 6:12 pm

Εν πρωτοις, πολλα συγχαρητηρια στο 3ο ετος και το επιτυχημενο παρτυ! Νομιζω οτι μια πραγματικα μη παραταξιακη προσπαθεια οπως αυτη ανοιγει συνολικα νεες δυνατοτητες να δουμε τους φοιτητες να δρουν ενοποιημενα περα και εξω απο την πατρωνια παραταξεων (οσο και αν ανηκω σε σχημα). Εμενα κατι μου λεει πως τετοιες ενεργειες θα πρεπει να πληθυνουν, γενικοτερα.

Τωρα οσον αφορα το θεμα με τους "μπραβους", κατα τη γνωμη μου πρωτο πραγμα που πρεπει να ειπωθει ειναι για τη διαφημηση. Εγω καταλαβαινω την αναγκη να μειωθει το κοστος, ειδικα σε μια τετοια προσπαθεια να συγκεντρωθουν τοσα χρηματα, και δεχομαι να γινονται και οριακοι συμβιβασμοι σε περιπτωσεις που το κερδος πρεπει επι της ουσιας να ξεπερασει τα 1000+ ευρω. Ομως αυτο που γραφτηκε παραπανω πως πχ οι καβες δεν επιστρεφουν, ρε παιδια δεν ξερω που ψαχτηκατε αλλα .. γενικα δεν ισχυει! Εμεις τουλαχιστον τοσα χρονια ετσι τη βγαζουμε - αν δεν τα πιουμε ολα μονοι μας :D. Για αυτο παιρνεις και κατι παραπανω απο το αναμενομενο (εγω τα περιμενα τα 1000 ατομα, δεν ξερω τι εκτιμηση κανατε εσεις), και το επιστρεφεις. Τωρα αμα ο τυπος εκανε πιο καλη τιμη με πιο συνολικο πακετο απο οτιδηποτε αλλο..παω πασο. Αλλα να ξερετε πως υπαρχουν παιδια στη σχολη που γενικοτερα σαν ατομα, δεν συνηθιζουν να βλεπουν διαφημηση εντος των φοιτητικων παρτυ και ξενιζονται.. Αλλοι ισως το εχετε καπως πιο ευκολο, οκ δικαιωμα σας, εμενα με ξενιζει η διαφημηση ενος ποτου σαν φαρος στο μπαρ. Πως μερικοι ξενιζεστε με τις παραταξιακες αφισες - ε, κατι αναλογο. Δεν το λεω για γκρινια, εγω γαματα περασα, απλα μιας που ανοιγει και η κουβεντα, ειπα να τα πω. Γιατι αν ας πουμε ειναι πχ να ξαναγινει παρτυ ετους, και να βλεπουμε καθε φορα διαφημηση, στο τελος θα το δειτε, δεν θα ερχονται και τοσος κοσμος.

Τωρα για αυτο για τους "μπραβους", εμενα οι τυποι ψιλοχλεχλεδες μου φανηκαν και γενικα για οσους πιστευουν οτι αμα ερχοταν τιποτα περιεργοι αυτοι θα μας εσωζαν, αυταπατασθε. Οι τυποι ηταν μονο 2! Εμεις θα τους βγαζαμε κατα πασα πιθανοτητα.. Μαλλον τυπικη ηταν η δουλεια τους, οντως, να προσεχουν τα μηχανηματα, να τα φιλανε απο κανεναν μεθυσμενο κλπ. Γιατι κι εγω σε καποια φαση βγηκα εξω, ηταν 100 ατομα στην εισοδο, ειπα να πηδηξω τα καγκελα (ειχα πληρωσει εισοδο αλλωστε), με βρισκει ο ενας, του δειχνω απο μακρια τη σταμπα, και βασικα μεσα στο σκοταδι ουτε που κοιταξε το χερι μου, απλα μου εγνευσε οκ... Ομως το ξαναλεω, η παρουσια τους ξενιζει εναν κοσμο. Αμα ξαναερχοντουσαν σε αλλο παρτυ, θα ξενερωνε και κοσμος παραεξω. Αυτο σκεφτειτε μονο.

Ελα καλες εκδρομες!
Εικόνα
3
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευτ, 22 Σεπ 2008 5:53 pm
Τοποθεσία: Στο βαθος του οριζοντα
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό Void » Δευτ, 04 Απρ 2011 6:59 pm

georgette έγραψε:καλησπερα και απο μενα.λιγο καθυστερημενα βεβαια αλλα θα ηθελα και γω να καταδικασω το γεγονος της παρουσιας μπραβων στο παρτυ πραγμα που με εκανε να φυγω νωριτερα απο οτι θα ηθελα!ξενερωσα αφανταστα οταν ειδα ενα φουσκωτο 40ρη να καθεται στο μπαλκονι διπλα στα καγκελα και να σταματαει 3 κοριτσια που ηθελαν εκεινη τη στιγμη να μπουνε μεσα!πηγα και του μιλησα και μου ειπε οτι προφανως δεν ειναι απο τη σχολη και οτι τον βαλαν για να μην αφηνει κοσμο να μπαινει μεσα, τα ατομα που οργανωνουν το παρτυ!αυτο το γεγονος εμενα με εξοργισε αφανταστα καθως φετος δωσαμε μαχη στην συνελευση ετους για να μην εχει κομματικο χαρακτηρα η επιτροπη ετους και δυστυχως για μενα το παρτυ πηρε τετοιο χαρακτηρα!αν ολα τα μελη της επιτροπης το γνωριζαν πραγματικα κριμα...



Πραγματικά κρίμα είναι που λες ό,τι λες georgette.Έχεις πρόβλημα που δεν ρισκάραμε τα λεφτά σου και όλων των άλλων συμφοιτητών μας χωρίς καμία απολύτως δικλείδα ασφαλείας(ώστε να έχουμε κέρδος και όχι ζημία)?Άν είχες το ρίσκο αυτού του παρτυ και δεν έκρινες εκ των υστέρων,όπως πολύ άστοχα κάνεις, θα ήθελες να διαφυλάξεις το έτος από ενδεχόμενη απώλεια χρημάτων.Και αν δεν σε ικανοποιεί το ποσό των 30ευρώ που κερδίσαμε κατ' άτομο μόνο από το πάρτυ, μπορείς κάλλιστα να μην το εισπράξεις.Επίσης..οι ''μπράβοι'' όπως λές από πού κι ως πού προσδίδουν παραταξιακό χαρακτήρα στο παρτυ??Μήπως ήθελες να μπαίνουν όλοι απ τα κάγκελα?Αν είχες κάποιες πιο πρόσφωρες ιδέες και με το τόσο έντονο αισθήμα κοινωνικής προσφοράς θα μπορούσες έστω και εθελοντικά να βοηθήσεις στη διοργάνωση του πάρτυ.Τέλος θα σε παρακαλούσα να λείπουν οι κρίσεις περί παραταξιακής επιτροπής, γιατί υπάρχουν και ανεξάρτητα άτομα τα οποία αγωνίζονται και χάνουν μαθήματα και χρόνο για να πας εσύ και το υπόλοιπο έτος μία άψογη οργανωτικά εκδρομή και όσο το δυνατόν φθηνότερα.Θα έπρεπε στοιχειωδώς να σέβεσαι τα άτομα αυτά.Πραγματικά κρίμα είναι που εισπράτουμε τέτοια κριτική από άτομα του έτους μας.
Provehito in Altum
Void
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ, 09 Δεκ 2010 3:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό Gerber » Δευτ, 04 Απρ 2011 7:01 pm

Παιδιά για μένα ένα πράγμα ήταν απαράδεκτο .... το cutty sark :roll: χάθηκε ο κόσμος να πάρετε ένα Jameson :lol:

Εύχομαι να περάσετε καλά στην εκδρομή!
η ζωή είναι ταξίδι και όχι προορισμός...
Άβαταρ μέλους
Gerber Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 5:47 pm
Τοποθεσία: χαμένος μέσα σε κάποιον ευρωκώδικα....
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό gregoire » Δευτ, 04 Απρ 2011 7:37 pm

georgette έγραψε:πες μου μια φορα που εχουν γινει μπαχαλα σε παρτυ στο πολυτεχνειο,γιατι εγω πραγματικα δεν εχω ακουσει 3 χρονια τωρα που ειμαι στη σχολη!και στο κατω κατω ειμαστε σε δυσκολους καιρους και μπορει καποιοι να μην εχουν τα 5 ευρω για να πληρωσουν ,δλδ ειναι προτιμοτερο να φευγαν απο το να μπουνε και να πιουνε εστω και μια μπυρα με 2 ευρω?!επισης η παρουσια μπραβων μπορει ν απωθησε μερικους!και για να το ξεκαθαρισουμε ναι δινει παραταξιακο χαρακτηρα και μαλιστα δαπιτικο και πασπιτικο,σε κανενα παρτυ εαακ ή αρεν δεν εχω δει ποτε μπραβους...


Mε την ίδια λογική, θα έπρεπε να παρατηρηθούν κύματα αναβατών πάνω σε κάγκελα ώστε να αποφευχθεί το εισιτήριο από πολλούς και να υπάρξει έλλειμμα στον προυπολογισμό του πάρτυ...Ομολογώ, πως η ερμηνεία εξαγωγής κέρδους μέσω εισφοροδιαφυγής είναι πρωτότυπη...Επίσης, η σημείωση σου πέρι διαφοροποίησης πάρτυ αρεν/εαακ και δαπ/πασπ κρύβει μια βαθύτατη παραταξιακή εγκόλπωση....Εν τέλει, πολλά μπράβο και συγχαρητήρια σε όλους όσους συντέλεσαν και κόπιασαν για το άψογο αυτό πάρτυ.Τα υπόλοιπα περί μπράβων και λοιπών αγγίζουν τα όρια της παρακμής...

Υ.Γ. Σε κάποιον χάριζαν ένα γάιδαρο και αυτός τον κοίταγε στα δόντια...Αυτό μου θύμισε όλη αυτή η παραφιλολογία περί ''προστασίας''...
gregoire
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί, 16 Σεπ 2008 3:23 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Δευτ, 04 Απρ 2011 8:21 pm

georgette έχεις προσπαθήσει ποτέ να οργανώσεις πάρτυ; Επειδή αναφέρθηκε παραπάνω και το πάρτυ του MQN κι εμάς μας ζήτησαν όταν προσπαθήσαμε να κάνουμε 2ο πάρτυ ως όρο για να μας δώσουν ηχεία να είναι κάποιος δικός τους εκεί να τα φυλάει. Τώρα αν η ΑΡΕΝ και τα ΕΑΑΚ δεν έχουν τέτοια θέματα μάλλον θα είναι επειδή θέλετε δεν θέλετε είναι πολιτικές οργανώσεις με γνωριμίες που κάνουν συχνά πάρτυ και μπορούν να επιβάλλουν τους δικούς τους όρους ή να βρουν κάποιον να τους δώσει ηχεία σχεδόν τσάμπα. Ας κατέβουμε λίγο από το ροζ συννεφάκι.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό lybe33 » Δευτ, 04 Απρ 2011 8:30 pm

Εντάξει παιδιά,τη γνώμη της έγραψε.Όσο κι αν διαφωνούμε(είτε) δια της επαναλήψεως δεν πείθεται κανείς...Μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.
Άβαταρ μέλους
lybe33
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: Τετ, 03 Δεκ 2008 11:55 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό neaoktana » Δευτ, 04 Απρ 2011 9:04 pm

Gerber έγραψε:Παιδιά για μένα ένα πράγμα ήταν απαράδεκτο .... το cutty sark :roll: χάθηκε ο κόσμος να πάρετε ένα Jameson :lol:



Εμ, "είχα δει το κακό τό όνειρο" = no Jameson και δεν ήρθα :)
"Le meteque" - G. Moustaki (- 23/05/2013) & Zazie: https://www.youtube.com/watch?v=O51zyf83mfk
"Et nous ferons de chaque jour toute une eternite d' amour, que nous vivrons a en mourir..."
neaoktana
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Πέμ, 05 Ιουν 2008 3:24 pm
Έτος εισαγωγής: 1969

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό paktomenos » Δευτ, 04 Απρ 2011 9:07 pm

Xaxa!Καλύτερα να είχε και Jack.Αλλά δεν βαριέσαι.Μια χαρά ήταν.Μέχρι να αρχίσουν τα On the floor και ο Καράς τουλάχιστον :twisted:
Όταν δίνω τροφή στους φτωχούς, με λένε άγιο. Όταν ρωτάω γιατί οι φτωχοί δεν έχουν τροφή, με λένε κομμουνιστή.
Έλντερ Πεσσόα Κάμαρα, αρχιεπίσκοπος Ολίντα-Ρετσίφε Βραζιλίας
(καλά σου κάνουν! οι φτωχοί είναι χαζοί! Αξιοκρατία ΡΕ!!!!)
paktomenos
 
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Παρ, 05 Μαρ 2010 11:14 pm
Τοποθεσία: Ανάμεσα σε Σκύλλα και Χάρυβδη.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό morisson » Δευτ, 04 Απρ 2011 9:13 pm

On the floor, ουίσκι, και του Καρρά οι δίσκοι...υπήρχε και μπουκάλι Glenfiddich για εκλεκτούς καλεσμένους που δεν ανοίχτηκε ποτέ :P
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό Nysta » Τρί, 05 Απρ 2011 1:11 am

Peace088 έγραψε:παιδιά δεδομένου του ασύλου ασυδοσίας- εγκληματικότητας, θα θλιβόμουν βαθύτατα αν τα λεφτά που μαζεύονταν όλο το βράδυ γίνονταν αντικείμενο πραξικοπήματος!


PAINTER έγραψε:Το θέμα είναι ότι αν σκάγαν μύτη τίποτα καλοπαλίκαρα και "απαλλωτριώναν" τα λεφτά ή εκαναν τσαμπουκάδες και εσπαγαν τη σχολή ή τον εξοπλισμό, τότε θα ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ "ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ".Γι'αυτο γαργάρα τώρα, και αφήστε τα παιδιά να ευχαριστηθούν την εκδρομή.


BullsEye έγραψε:Στα δικά σου πάρτυ με τα δικά σου λεφτά να ρισκάρεις ό,τι θέλεις.


Void έγραψε:Πραγματικά κρίμα είναι που λες ό,τι λες georgette.Έχεις πρόβλημα που δεν ρισκάραμε τα λεφτά σου και όλων των άλλων συμφοιτητών μας χωρίς καμία απολύτως δικλείδα ασφαλείας(ώστε να έχουμε κέρδος και όχι ζημία)


ωραία όλα αυτά. Μόνο μια μικρή παρατήρηση. Ο ΜΠΡΑΒΟΣ δεν προσεχε τα μηχανήματα, έλεγχε τις ''παράπλευρες εισόδους''. Τώρα, τι συμπέρασματα μπορεί να βγάλει κάποιος από αυτό;
1) ο μπραβος που βρέθηκε εκεί δεν προσεχε τα μηχανήματα αλλά έλεγχε την κατάσταση ώστε το πάρτυ να έχει τη δυνατότερο δυνατό κέρδος. Άρα κάπως παράλογο η cutty shark να θέλει να πάει εκδρομή το έτος 08-09 του ΕΜΠ.
2) ο μπράβος και όποιοι συμφοιτητές μας αποδέχτηκαν την θέση του, πιστεύουν ότι όσοι δεν ήθελαν να δώσουν πολλά χρήματα στο πάρτυ, δεν έχουν χρήματα για πολλά έξοδα, δεν θέλουν(ακραία περίπτωση) να υποστηρίξουν το πάρτυ, είναι αυτομάτως εν δυνάμει ένοχοι για την καταστροφή των μηχανημάτων.!! :lolno:
3) σε πάρτυ που δε γίνεται από παράταξη με 1250 άτομα θα μπορούσε να γίνει επίθεση από αναρχικούς ΜΕΣΑ στην πολυτεχνειούπολη( :lol: :lol: :lol: )..και το καλύτερο; θα μας έσωζαν 2 ντουλάπες :lol: :lol: :lol: :sick:


ingenieurin26 έγραψε: Τώρα αν η ΑΡΕΝ και τα ΕΑΑΚ δεν έχουν τέτοια θέματα μάλλον θα είναι επειδή θέλετε δεν θέλετε είναι πολιτικές οργανώσεις με γνωριμίες που κάνουν συχνά πάρτυ και μπορούν να επιβάλλουν τους δικούς τους όρους ή να βρουν κάποιον να τους δώσει ηχεία σχεδόν τσάμπα. Ας κατέβουμε λίγο από το ροζ συννεφάκι.

:sick: :sick: :sick: , είναι γνωστό ότι αν είσαι αριστερή οργάνωση έχεις πολλά κονέ(κανουν και κάτι εκτός από πάρτυ αυτοι άλλωστε;) αλλά και τον μοναδικό τρόπο που έχουν οι αριστεροι να μπορούν να επιβάλλουν τους δικούς τους όρους στα πάρτυ τους, ενώ μια επιτροπή απο 20 άτομα δεν μπορεί καθότι δεν ήρθε από κανένα ροζ συννεφάκι.

gregoire έγραψε:Επίσης, η σημείωση σου πέρι διαφοροποίησης πάρτυ αρεν/εαακ και δαπ/πασπ κρύβει μια βαθύτατη παραταξιακή εγκόλπωση.


κάποιοι βλέποντας τον γαιδαρο δεν κατάλαβαν τι είναι. Άνοιξε λίγο τα ματάκια σου και αναρωτησου, ποιός έβαλε παραταξιακή εγκόλπωση σε μεγαλύτερο βαθμό, ένα ποστ στο mqn.gr ή η τοποθέτηση μπράβων στο άσυλο σε πάρτυ που δεν γίνεται από τη δαπ αλλά από επιτροπη που είναι ''ανεξάρτητη'' ;
Η πληρότητα του μπλε κάδου είναι ευθέως ανάλογη με το επίπεδο του διαλόγου στο forum..
Άβαταρ μέλους
Nysta
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Πέμ, 08 Οκτ 2009 3:49 am
Έτος εισαγωγής: 2009

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης