02/04: Party 3ου Έτους

Συντονιστής: University Editors

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό art_emis » Κυρ, 03 Απρ 2011 8:19 pm

Δηλαδή θες να μου πεις ότι εσύ έχεις κάνει πάρτυ με 1200+ άτομα??? ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τότε.
Επίσης στο επόμενο πάρτυ που θα κάνουμε πες μας εσύ που έχεις λύσεις για όλα από που να πάρουμε ποτά αφού δες θες να τα πάρουμε από κάποια εταιρεία και επίσης πες μας που να βρούμε μηχανήματα και εξοπλισμό για να παίξουν τα συγκροτήματα!!!
art_emis
 
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Σάβ, 05 Ιουν 2010 8:48 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό MaRKiSi0s^ » Κυρ, 03 Απρ 2011 8:27 pm

ποτά απ τις κάβες που παίρνει ο κοσμάκης και μηχανήματα απ τις εταιρείες που νοικιάζουνε... και αφου το κάνουμε όλο το έτος και το γουσταρουμε, να βαλουμε ενα χεράκι για το στήσιμο και ας μην είναι και τόσο fancy δεν χάθηκε και ο κόσμος... όπως επίσης και τόσα άτομα που ρθανε ήρθανε για να σας ενισχύσουνε και θα έρχονταν ακόμα και αν παίζατε και με 2 ηχεία λιγότερα και ήτανε και ίσως λίγο πιο χάλια ο ήχος (ίουχ)
βγήκατε ανοιχτή επιτροπή, είπατε να αναλάβετε ένα έτος την εκδρομή σας χωρίς πεφωτισμένους ξερω γω κτλ. και καταλήξαμε να κάνουμε πάρτυ με τις εταιρείες που κανουνε και αυτοί τελικά... αυτό είναι το θέμα μου ναι, όχι το πόσο τέλειο ήτανε το σκηνικό, αλλά το ότι θα μπορούσατε να το κάνετε όλοι συλλογικά και ας ηταν λιγότερο τέλειο αλλά τουλάχιστον χωρίς να σκάτε μισθούς σε άλλους
Δυστυχώς πάμε από το ΠΑΣΟΚ στο χειρότερο...
Άβαταρ μέλους
MaRKiSi0s^
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 441
Εγγραφή: Δευτ, 19 Μάιος 2008 8:58 pm
Τοποθεσία: Kypseli city!!!
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό ilektra » Κυρ, 03 Απρ 2011 8:38 pm

Έγκυρες πηγες μου αποκαλυπτουν ότι και η καθαριστρια που ήρθε στο τέλος του παρτυ της δαπ ήτανε........... :crazy2:

Φίλε μου μη νομιζεις οτι πρωτα δεν εξετασαμε την περιπτωση να οργανωσουμε τελειως μονοι μας το παρτυ μας. Φυσικα και το καναμε. Βαλαμε κατω οργανωση, λεφτα και χρονο και ειδαμε οτι ζυγαρια δεν εγερνε υπερ μας. Και προσθεσε σ αυτο την έλλειψη εμπειριας απο μερους μας στη διοργανωση παρτυ τετοιου μεγεθους και τον μεγαλο φοβο μας να βγουν τα εξοδα τοσα, που να πανε χαλαλι οι χορηγιες που εχουμε μαζεψει για την εκδρομη (προτου αρχισεις και για δω, στην συνελευση ετους υπερψηφιστηκε η ανευρεση χορηγιων επομενως δεν ακουω κουβεντα.) Γι αυτο βρηκαμε αυτη τη λυση της εταιρειας, με την οποια ηταν συμφωνη ολη η επιτροπη οπως προαναφερθηκε, την οποια εχει εκλεξει με μεγαλη συμμετοχη ολο το 3ο ετος.
ilektra
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ, 06 Νοέμ 2008 5:18 pm

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό MaRKiSi0s^ » Κυρ, 03 Απρ 2011 8:52 pm

ρε μανία με τη Δαπ... είπα εγω οτι η δαπ οργάνωσε το πάρτυ? εγώ για το πως το οργανώσατε εσείς μιλάω, οπότε το "όλη η επιτροπή σύμφωνη" και "όλο το έτος σύμφωνο" δεν έχουν σχέση με αυτά που λέω εγώ, τις δικές σας επιλογές κριτικάρω..
ως προς το πως θα μπορούσε να διοργανωθεί το πάρτυ τα είπα όσα είχα να πω, σίγουρα δεν είναι εύκολο και θέλει και οργάνωση και κυρίως συμμετοχή από πολλούς, αλλά ξαναλέω και λίγο η οργάνωση να έχανε δεν θα πείραζε κανέναν απ όλους αυτους που ρθαν για να σας στηρίξουν... αυτό που λες για τα έξοδα σκέψου ότι τώρα εκτός απ τα ποτά και τα χίλια 2 που νοικιάσατε πληρώσατε και μισθούς στην εταιρεία! πως γίνεται να σας έβγαιναν περισσότερα με τον άλλο τρόπο? λογικό είναι να βγάλουν κι αυτοί κάτι... εκεί είναι το θέμα της νοοτροπίας που λέω εγω λοιπόν και ότι αλλιώς ήθελα να ενισχύσω εγώ το 3ο έτος και την εκδρομή του και όχι με αυτό τον τρόπο...
Δυστυχώς πάμε από το ΠΑΣΟΚ στο χειρότερο...
Άβαταρ μέλους
MaRKiSi0s^
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 441
Εγγραφή: Δευτ, 19 Μάιος 2008 8:58 pm
Τοποθεσία: Kypseli city!!!
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό ilektra » Κυρ, 03 Απρ 2011 8:56 pm

ΥΓ. Η πρωτη προταση αληθεια δεν πηγαινε σε σενα (άλλωστε η προσφωνηση προς εσενα ξεκιναει απ την επομενη παραγραφο) αλλα σε καποιους προηγουμενους που ανεφεραν οτι η δαπ εφερε μπραβους!
ilektra
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ, 06 Νοέμ 2008 5:18 pm

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό Peace088 » Κυρ, 03 Απρ 2011 9:07 pm

παιδιά δεδομένου του ασύλου ασυδοσίας- εγκληματικότητας, θα θλιβόμουν βαθύτατα αν τα λεφτά που μαζεύονταν όλο το βράδυ γίνονταν αντικείμενο πραξικοπήματος! για πιο λόγο μια διακριτική ασφάλεια σου έφερε τόσο εκνευρισμό...??? εγώ μπήκα βγήκα 10 φορές και δεν παρατήρησα καμία ντουλάπα δίφυλλη να μου κλείνει το οπτικό πεδίο! και πραγματικά αυτό το πάρτυ ήταν μια μοναδική εμπειρία να βλέπεις παιδιά όλων των παρατάξεων όλων των ετών μαζί, χωρίς ψηστήρι πρωτοετών, χωρίς κινητοποιήσεις κομματόσκυλων, απλά όλοι με όλους!
εκεί που σταματάει η λογική... ξεκινάει το πανεπιστήμιο!
Peace088
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί, 28 Απρ 2009 11:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Κυρ, 03 Απρ 2011 9:27 pm

Peace088 έγραψε:εγώ μπήκα βγήκα 10 φορές και δεν παρατήρησα καμία ντουλάπα δίφυλλη να μου κλείνει το οπτικό πεδίο!


Πώς, εγώ είδα! Έκανε τρομερό face και crowd control και έμοιαζε τρομερά στον morisson! :lol:
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό alkar » Κυρ, 03 Απρ 2011 9:28 pm

Παιδιά επειδή όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται , το πάρτυ ήταν απόλυτα επιτυχημένο.Είχαμε μεγάλο κέρδος και όλοι όσοι ήρθαν έμειναν κατευχαριστημένοι και από το κλίμα που υπήρχε και απο την άψογη οργάνωση(τα ποτα δεν τελειωσαν ποτε...) Φυσικα μερικά άτομα(δεν αναφερομαι σε εσενα markisios απλα αναφερομαι σε περιστατικο που εγινε μεσα στο παρτυ) ενοχλουνται γενικα απο την ανθρωπινη παρουσια. Ποσο δε με την υπαρξη 2 ατομων τα οποια εχουν τον νου τους και βοηθουν στην ομαλη διεξαγωγη του παρτυ. Φιλε markisios ολες οι κριτικές είναι φυσικά δεκτές και ανεκτές .Απλα εαν υπαρχουν αποριες ή ενστασεις , πειτε τα απευθειας στην επιτροπή. Ειναι ασχημο μετα απο μια μεγαλη επιτυχια να δημιουργουνται ασχημες εντυπωσεις. Ειμαι μελος αυτης της επιτροπης και θλιβομαι οταν μετα απο ολη αυτη την προσπαθεια που καναμε , βλεπω παλι την κλασσικη μιζερια να κυριαρχει. Ειμαστε ΑΝΟΙΧΤΗ επιτροπη , και γι αυτο τονιζω οτι ειναι καλυτερο να ζητατε διευκρινισεις απευθειας απο εμας.
Σε ο,τι αφορα το κοστος του παρτυ(αν και αυτο θα κοινοποιηθει στο ετος σε ενημερωση που θα ανακοινωσουμε λιαν συντομως) να σου πω markisios οτι απλα αυτου του ειδους οι διοργανωτες , καταφερνουν καλυτερες τιμες απο μια απλη καβα διοτι κανουν συνολικη προσφορα για ολα(ποτα , μουσικη, ηχοληψια, φωτα) . Ο ιδιος λοιπον μεσα σε ολα αυτα, εχει 2 δικα του ατομα τα οποια προσεχουν κυριως τον δικο του εξοπλισμο και αρα τη σωστη και ομαλη διεξαγωγη του παρτυ. Μην μενετε εκει λοιπον. Ειναι πραγματικα αδικο. Εμεις λειτουργησαμε ομαδικα και σαν επιτροπη και σαν ετος, το ψαξαμε και καταληξαμε σε αυτη τη λυση. Προτείνω να το ληξετε εδω και να μην ξεφυγετε σε ασκοπες συζητησεις που δεν καταληγουν πουθενα και δημιουργουν λαθος εντυπωσεις.
alkar
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ, 11 Φεβ 2009 6:08 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό destiny » Κυρ, 03 Απρ 2011 10:17 pm

Kαι μη ξεχνάμε παιδιά ότι το χθεσινό πάρτυ ήταν κάτι που πρώτη φορά έγινε στα ιστορικά αυτής της εκδρομής και μάλιστα με απόλυτη επιτυχία. Οπότε αν υπήρχε κάποιο <σφάλμα> ή ενοχλήσεις δεν πιστεύω ότι εχει τόσο μεγάλη σημασία. Όλοι λίγο πολύ το διασκεδάσαμε στη τελική!
Ας τα έχουν στο νου τους οι μικρότεροι για να μην τα επαναλάβουν του χρόνου και του παραχρόνου γιατί πιστεύω πώς αυτό το παρτυ πρέπει να καθιερωθεί!
destiny
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Πέμ, 04 Ιουν 2009 11:46 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 02/04: Party 3ου Έτους

Δημοσίευσηαπό Void » Κυρ, 03 Απρ 2011 10:20 pm

Κατ' αρχάς θα ήθελα να δώσω θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσους συντέλεσαν στην διοργάνωση και διεξαγωγή αυτού του παρτυ και να πώ ένα ΑΚΟΜΑ μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στο 3ο έτος που με τις πρωτοποριακές κινήσεις και με την ομαδική προσπάθεια έχει επιτύχει να διαφοροποιηθεί και να ξεχωρίσει.

Είναι λογικό ότι πάντα υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι προδικάζουν μία τέτοια προσπάθεια(και που δεν ήταν λίγοι) και άλλοι οι οποίοι ακόμα και μετά από αυτήν την τεράστια ,για τα δεδομένα του party ,επιτυχία θα έχουν κάτι να πουν για να καταδικάσουν μία ομαδική πρωτοβουλία για το κοινό καλό όλων.Χαίρομαι απ τη μία γιατί κάτι παρόμοιο δεν έχει γίνει από κανέναν στο παρελθόν και γιατί τα έσοδα( που η τάξη μεγέθους τους εντυπωσιάζει ακόμα και εμάς τους ίδιους) θα συμβάλλουν στο να πάμε φθηνότερα εκδρομή με τη δεδομένη κατάσταση.Λυπάμαι όμως που υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι από ανάγκη για προσοχή ,ή για οποιαδήποτε άλλη αιτία που καθόλου δεν με αφορά(όπως και τους περισσότερους νομίζω) θα γυρίσουν να μιλήσουν για μπράβους και παρατάξεις μέσα σε ένα party που πιο ανεξάρτητο δεν γινόταν να είναι.

Απλά για να ξεκαθαριστεί λίγο το τοπίο, όλες αυτές οι ανυπόστατες κατηγορίες,υποθέσεις και αερολογίες δεν καταλαβαίνω πώς βγήκαν..είδε κανείς κόσμο μόνο από τη δαπ?τη οποιαδήποτε άλλο σχήμα ή παράταξη??δεν νομίζω..είδε κανείς τύπους κουστουμαρισμένους με μονιτορ να κάνουν φεις κοντρολ?ή υπήρχε πουθενά κάποιο βαν με μπράβους με σιδηρογροθιές?Σοβαρευτείτε λίγο..πραγματικά δηλαδή..ας βρεθεί μία φορά κάποιος που να συγχαρεί μία τέτοια πρωτοβουλία.Τέλος, ό,τι και να κάνεις αναπόφευκτα θα εμπλακούν και εταιρείες..καλώς ή κακώς ακόμα καπιταλισμό έχουμε..απλά αναζητήσαμε τη φθηνότερη προσφορά για να μεγιστοποιηθούν τα έσοδα για την εκδρομή και να μην έχουμε ρίσκο παίζοντας με τα λεφτά των συμφοιτητών μας.Δεν ξέρω εν τέλει αν κι αυτό είναι κατακριτέο.

Για οποιαδήποτε ένσταση παρακαλώ να εμφανίζεστε επώνυμα σε κάποιο μέλος της επιτροπής.

Και πάλι θερμά συγχαρητήρια και θερμές ευχαριστίες στα 1250 άτομα που ήρθαν για να μας στηρίξουν :clap:
Provehito in Altum
Void
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ, 09 Δεκ 2010 3:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron