Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Συντονιστής: University Editors

Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό lybe33 » Τρί, 18 Ιαν 2011 7:54 pm

Την Παρασκευή 21/1 θα πραγματοποιηθεί στα νέα κτίρια της σχολής συνέλευση των φοιτητών 3ου έτους για το ζήτημα της εκδρομής στις 13:00 αμέσως μετά το μάθημα της Τεχνικής Υδρολογίας.
Το μάθημα της Περιβαλλοντικής Τεχνολογίας δε θα πραγματοποιηθεί έτσι κι αλλιώς (καθώς η ύλη έχει ολοκληρωθεί) οπότε κρίνεται μαζική η παρουσία όλων μας.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της εκδρομής για φέτος:
Programma_Ekdromhs.doc
(115 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 835 φορές
Άβαταρ μέλους
lybe33
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: Τετ, 03 Δεκ 2008 11:55 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό recon » Τρί, 18 Ιαν 2011 8:56 pm

στο δικό μας έτος πάντως μέχρι τώρα ούτε κουβέντα για επιστροφή των χρημάτων........

Άντε να δούμε τι θα κάνετε και εσείς..
Don't squeeze too tight
'Cos I can blow up in your face like dynamite
recon Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: Δευτ, 09 Ιουν 2008 6:04 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Τρί, 18 Ιαν 2011 9:35 pm

δες παλιότερα topics , οι επιστροφές γίνονται συνήθως όταν γίνεται η εκδρομή του επόμενου έτους.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό recon » Τρί, 18 Ιαν 2011 10:02 pm

1η Επιστροφή χρημάτων τον Δεκέμβρη του ίδιου χρόνου για την εκδρομη του 08-09... : εδω

Απο οτι μου εχουν πει κιολας απο την επιτροπη, τα λεφτα τα εχουν....
Το θέμα ήταν οτι ειμασταν μέσα στην εξεταστικη, αλλα εδω και μια βδομαδα εχει ανακοινωθει παραταση εξαμηνου 2 εβδομαδες...
οποτε δεν καταλαβαινω γιατι δεν κινειται το πραγμα..

απο μεριας μου παντως, νομιζω εχω πιεσει αρκετα προς το παρον..
Don't squeeze too tight
'Cos I can blow up in your face like dynamite
recon Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: Δευτ, 09 Ιουν 2008 6:04 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό teo » Τετ, 19 Ιαν 2011 2:10 am

τα λεφτα υπαρχουν.... θα στα δωσουν λίγο πριν τις εκλογές, όπως άλλωστε συνηθίζουν να κάνουν και οι κομματικοί τους φορείς
teo
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί, 17 Φεβ 2009 1:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό akis » Πέμ, 20 Ιαν 2011 10:33 pm

Η συνέλευση αύριο πρέπει να είναι μαζική... Η εκδρομή του έτυος μας είναι ένα θέμα που μας αφορά όλους άμεσα γι αυτό πρέπει να έχουν όλοι οι φοιτητές του έτους λόγο σε αυτό αλλά και η αντιμετώπιση της συνέλευσης πρέπει να γίνει με σοβαρούς όρους σεβόμενοι μια συλλογική διαδικασία του έτους μας...
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό bpolonifis » Παρ, 21 Ιαν 2011 8:19 pm

Καλά να ρωτήσω κάτι εγώ από την ήρεμια του σπιτίου μου,επειδή στην συνέλευση απάντηση δεν πήρα,Γιατί προσπάθειτε να δημιουργήσεται διαφωνιές εκεί που δεν υπάρχουν,συγκεκρημένα όσο αναφορά τις χορηγιές? Όλοι συμφωνούμε στο ότι η παιδεία πρέπει να είναι δωρεάν, και στην συγκεκρημένη περίπτωση αυτή η εκδρομή.Γι'αυτό το λόγο θα διαμαρτηριθούμε εντόνα και θα διεκδικήσουμε το δικαίωμα μας αυτό.

Πέρα από εκεί η εκδρομή,όπως και σε κάθε ταξίδι ένα μέρος του κόστους είναι το τι θα χαλάσεις σε μαγαζία(νερό,φαγητο,ενθύμια,κανα καφε που θα πιειςκλπ)Το οποίο καμία δωρεάν παιδεία δεν καλύπτει...

Ας προχωρήσουμε λίγο πιο πέρα την σκέψη αυτή.Γιατί να ζητάμε μόνο την δωρεάν παιδεία,εφόσον μπορούμε να βρούμε χρήματα μέσω χορήγίες για τα εκεί εξοδά μας? Από το να μου χορηγεί χρήματα ο επιχειρηματιας που λέγεται "Ο Πατέρας μου" ή "Ο Εαυτός μου" που δεν του περισσεύουν κίολας,γιατί να μην τα δεχτό από τον τάδε εκατομηριούχο??Εγώ είμαι υπέρ της αναδιονομής του πλούτου εξάλλου... :)

Ακόμη στην 5ήμερη στο λύκειο,δεν είδα μετά τις χορηγίες καμία ταμπέλα με το όνομα των χορηγών στο λύκειο μου μέσα...
Αντίθετα στο σπίτι μου χωρίς να έχω πάρει καμία χορηγία,έχω το κινιτό ΝΟΚΙΑ ή τη Sony τηλεόραση και δεν ξέρω τι άλλο...

Οι επιχειρησεις υπάρχουν και δυστυχώς ή ευτυχώς πλουτίζουν,γιατί να μην πάρω πίσω κάποια από τα λεφτά που πληρώνω σαν μ*****ς στα διόδια ????Απορρώ....Πραγματικά απορρώ...
Αν ξυπνήσεις και θες να διαβάσεις,κοιμήσου θα σου περάσει!!
bpolonifis
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί, 14 Οκτ 2008 11:07 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό 3 » Παρ, 21 Ιαν 2011 8:32 pm

Yoohooooooooo! 6 χρονια περιμεναμε να βγει ανοιχτη επιτροπη, με τη συμμετοχη περισσοτερων φοιτητων, αλλα αξιζε ο κοπος! Δυστυχως για καποιους, δεν μπορει τα παντα να καπελωνονται συνεχομενα απο τις καθεστωτικες παραταξεις, οι οποιες αυθαιρετουν και δεν λογοδοτουν πουθενα.

Μπραβο στο 3ο ετος. Αυτη ηταν μονο η αρχη!

Καλη εκδρομη να εχετε και καλη συνεχεια!

(το παρτυ που λεγαμε, θα γινει ετσι; )
Εικόνα
3
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευτ, 22 Σεπ 2008 5:53 pm
Τοποθεσία: Στο βαθος του οριζοντα
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό paktomenos » Παρ, 21 Ιαν 2011 9:36 pm

(ναι με το πάρτι τι θα γίνει τελικά?)
Όταν δίνω τροφή στους φτωχούς, με λένε άγιο. Όταν ρωτάω γιατί οι φτωχοί δεν έχουν τροφή, με λένε κομμουνιστή.
Έλντερ Πεσσόα Κάμαρα, αρχιεπίσκοπος Ολίντα-Ρετσίφε Βραζιλίας
(καλά σου κάνουν! οι φτωχοί είναι χαζοί! Αξιοκρατία ΡΕ!!!!)
paktomenos
 
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Παρ, 05 Μαρ 2010 11:14 pm
Τοποθεσία: Ανάμεσα σε Σκύλλα και Χάρυβδη.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Εκδρομή 3ου έτους (2010-11)

Δημοσίευσηαπό 3gourounakia » Σάβ, 22 Ιαν 2011 4:27 am

15μελης επιτροπη ακουσα, ισχυει?? Γιατι αν ναι, πραγματικα σας αξιζουν συγχαρητηρια.
Και δινω συγχαρητηρια για ενα και μονο λογο. Δεν ξερω πως θα λειτουργησει καλυτερα το συστημα η χειροτερα (ευελπιστω καλυτερα) αλλα για πρωτη φορα οι παραταξεις δεν καταφεραν να καπελωσουν αυτη την εκδρομη... Μπραβο, και εις ανωτερα, και καλα να περασετε στα περα μερη...

http://www.youtube.com/watch?v=W74DSSTaIuU ;)
3gourounakia
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευτ, 06 Σεπ 2010 5:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Επόμενο

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες