Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Συντονιστής: University Editors

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό FREEMAN » Κυρ, 23 Ιαν 2011 6:26 pm

Καλησπερα!μια ερωτηση σε οσους εχουν παρακολουθησει το μαθημα του κ.Τσινια.τα θεματα του προσεγγιζουν καθολου τα θεματα στο βιβλιο του Ρασσιά?κ κατι ακομη.μπορει να ανεβασει κανεις σε τι θεωρηματα κ αποδειξεις εχει δωσει εμφαση?θα βοηθουσατε επειδη ειμαι μεγαλο ετος και δεν μπορουσα να το παρακολουθώ.
FREEMAN
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Τρί, 07 Οκτ 2008 5:32 pm

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό spiros2033 » Κυρ, 23 Ιαν 2011 9:07 pm

Παιδιά επειδή ειμαι μεγαλύτερο έτος και δεν παρακολουθούσα μηπως μπορεί κάποιος να μας πει ποιός καθηγητής εκανε σε ποιό τμήμα. Για να εχω και μια ιδέα σε ποιον θα παει το γραπτό μου.
spiros2033
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ, 25 Φεβ 2009 2:51 pm
Έτος εισαγωγής: 2003

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό lily » Δευτ, 24 Ιαν 2011 3:05 pm

γεια σας παιδιά!

είμαι 1ο έτος και δίνω ανάλυση σε 2 βδομάδες...πέρα από τον ρασσιά λοιπόν θα ήθελα να κοίταξω και τον γκαρούτσο...Μήπως λοιπόν έχει κανέις την ανάλυση του γκαρούτσου να μου το δαωείσει ή να του το αγοράσω???
lily
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Παρ, 07 Ιαν 2011 5:56 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό FREEMAN » Δευτ, 24 Ιαν 2011 3:53 pm

Μπορει να φαινεται σε πρωτη φαση δυσκολος ο Ρασσιας,αλλα ειναι ο πιο εγγυημενος.χρησιμοποιησε γκαρουτσο μονο για να θυμηθεις καποια πραγματα και να μπεις στο κλιμα,τπτ παραπερα.προσπαθησε να καταλαβεις τον Ρασσια με καποιον τροπο ειτε μονος/η σου ή με καποιον φιλο ή με καποιον που ξερει.δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο φαινεται απλα θελει πολυ διαβασμα.γενικα,μια συμβουλη που εισαι πρωτοετης,αν θες την δεχεσαι.ειδ'αλλως την απορριπτεις.προσπαθησε να καταρριψεις τους μυθους για απλα και δυσκολα μαθηματα.ειναι απλα μαθηματα και πρεπει να περαστουν.το καθενα εχει το κουμπι του και το δικο του διαβασμα.και σκεψου οτι στις εξετασεις τα θεματα εξαρτωνται εμμεσως κ απο μας,οποτε δεν μπορουν να βαζουν παντα δυσκολα θεματα.ετσι αυτα φιλικα.
FREEMAN
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Τρί, 07 Οκτ 2008 5:32 pm

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό CLUBAKIAS » Τρί, 25 Ιαν 2011 2:26 pm

Παίδες καλησπέρα...6ο έτος οπότε ζητάω κατανόηση και όσο το δυνατόν γρηγορότερη απάντηση εκ των προτέρων!!!! :lol:
Πήρα σημειώσεις από φίλο μου για το μάθημα, ο οποίος είχε κάποιο γνωστό στο 1ο έτος. Οι σημειώσεις που έχω λοιπόν περιέχουν κατά σειρά:
Ακολουθίες, συνέχεια, σειρές και ολοκληρώματα...πουθενά δεν έχει παραγώγους!!!!Υπάρχει περίπτωση να μη διδάχτηκαν φέτος παράγωγοι?
επειδή με προβληματίζουν οι σημειώσεις αυτές, ήθελα να ρωτήσω κάποιον που ξέρει αν διαβάζοντας τα SOS που έχουν αναφερθεί παραπάνω από τα βιβλία του Ρασσιά θα είμαι καλυμμένος...??? Αναμένω απάντηση.... :)
CLUBAKIAS
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ, 06 Σεπ 2009 4:47 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό VICKY7 » Τρί, 25 Ιαν 2011 3:50 pm

Οι παράγωγοι είναι στην ύλη απ'ότι ξέρω...Πιστεύω αν διαβάσεις Ρασσιά θα είσαι καλυμμένος...
Τελευταία επεξεργασία από lybe33 και Τρί, 25 Ιαν 2011 4:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish!
’Πρεπει να γινουμε η αλλαγη που θελουμε να δουμε’
Μαχατμα Γκαντι
VICKY7
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ, 14 Νοέμ 2010 7:58 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό CLUBAKIAS » Τρί, 25 Ιαν 2011 5:01 pm

Ευχαριστώ VICKY7...Βασικά έχουν πει οι νέοι καθηγητές τίποτα για το πού να δώσουμε βάση κτλ?Τα θέματα θα κυμαίνονται στο στυλ των θεμάτων που έβαζαν οι άλλοι καθηγητές?
CLUBAKIAS
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ, 06 Σεπ 2009 4:47 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό mikeportnoy » Πέμ, 27 Ιαν 2011 6:36 pm

Καλσησπερα παιδια ειμαι 1ο ετος κ εχω παρακολουθησει ολα τα μαθηματα του κ.Τσινια εκτος ισως 1-2.δεν νομιζω να εδωσε ιδιαιτερη εμφαση στις παραγωγους για την ακριβεια νομιζω πως απλα τις ανεφερε...Εχει καποιος να δημοσιευσει ή με καποιον τροπο να μου στειλει τισ λυσεις των θεματων των τελευταιων ετων ;
An eye for an eye makes the whole world blind.
Mahatma Gandhi
Άβαταρ μέλους
mikeportnoy
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: Τετ, 12 Ιαν 2011 6:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό morisson » Πέμ, 27 Ιαν 2011 6:43 pm

Κοίτα γενικά ότι υπάρχει απο παλιούς φοιτητές δημοσιεύεται για να το έχουμε όλοι, και δεν αποστέλλεται στον καθένα ξεχωριστά :-D Όσο για λύσεις παλιών θεμάτων δεν ξέρω αν έχει κάποιος να δημοσιεύσει,παρόλα αυτά, τα περισσότερα είναι απο τα βιβλία του Ρασσιά.Συνήθως έβαζε ή ίδιες, ή ίδιας λογικής ασκήσεις με αυτές των βιβλίων του.

Spoiler: show
Α ναι και το nickname μετράει http://www.youtube.com/watch?v=MEo2GUM4SFI .Keep rocking!!!
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Μαθηματική Ανάλυση Ι (2010-11)

Δημοσίευσηαπό mikeportnoy » Πέμ, 27 Ιαν 2011 8:09 pm

Ευχαριστω για την εγκαιρη απαντηση-ενημερωση!! Παντως απο μια πρωτη ματια στις φετινες ασκησεις οι οποιες δωθηκαν στο μαθημα διακρινω μια
αρκετα μεγαλη διαφοροποιηση και στην υλη και στο ειδος των ασκησεων σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια αλλα κ στην δυσκολια, το λεω κυριως για τα μεγαλυτερα ετη.
An eye for an eye makes the whole world blind.
Mahatma Gandhi
Άβαταρ μέλους
mikeportnoy
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: Τετ, 12 Ιαν 2011 6:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 1ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης