Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Πληροφορίες που αφορούν στο σύνολο της εκπαιδευτικής δραστηριότητας της σχολής και δεν εντάσσονται σε κάποιο έτος.

Συντονιστής: University Editors

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό AE » Κυρ, 01 Νοέμ 2020 4:06 pm

hitchkof έγραψε:Πάντως ωραία όλα αυτά που λέγονται, όμως εξηγήστε μου και εμένα, αυτές οι απαιτήσεις της σχολής ποιες είναι τελικά, διότι άμα μιλάμε για την κατανόηση θεωρητικού υποβάθρου και την επιτυχία στις εξετάσεις , μιλάμε για 2 πράγματα που ποτέ δεν έχουν ταυτιστεί σε αυτήν την σχολή.


Ανοίγεις μια πολύ σημαντική συζήτηση, που πρέπει κάποια στιγμή να γίνει, χωρίς στερεότυπα και αφορισμούς. Δυστυχώς, δεν μπορώ να μην δώσω κάποιο δίκιο σε αυτό που λες (αν και με το ποτέ, το χαλάς λιγάκι).
AE
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευτ, 30 Σεπ 2013 5:53 pm
Έτος εισαγωγής: 1993

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό hitchkof » Κυρ, 01 Νοέμ 2020 4:29 pm

AE έγραψε:
hitchkof έγραψε:Πάντως ωραία όλα αυτά που λέγονται, όμως εξηγήστε μου και εμένα, αυτές οι απαιτήσεις της σχολής ποιες είναι τελικά, διότι άμα μιλάμε για την κατανόηση θεωρητικού υποβάθρου και την επιτυχία στις εξετάσεις , μιλάμε για 2 πράγματα που ποτέ δεν έχουν ταυτιστεί σε αυτήν την σχολή.


Ανοίγεις μια πολύ σημαντική συζήτηση, που πρέπει κάποια στιγμή να γίνει, χωρίς στερεότυπα και αφορισμούς. Δυστυχώς, δεν μπορώ να μην δώσω κάποιο δίκιο σε αυτό που λες (αν και με το ποτέ, το χαλάς λιγάκι).


Έχετε δίκιο, το παίρνω πίσω το ποτέ. Εγώ αυτό το φαινόμενο το έχω παρατηρήσει μόνο στα μαθήματα του τομέα Δομοστατικής και Εδαφομηχανικής.
Στους υδραυλικούς και τους συγκοινωνιολόγους γίνεται προσπάθεια μέσω των εργασιών και γενικά της συζήτησης περί των εξετάσεων να υπάρχει μια σύγκλιση σε αυτά τα 2.
Το θέμα είναι όμως ότι δημιουργείται μια κακή εικόνα για την σχολή από τα πρώτα εξάμηνα με μηχανικές, στατικές κτλ που κορυφώνεται με τα μπετά, όπου ο φοιτητής ξεκινά τις ασκησιολογίες, φροντιστήρια, αντιγραφές επειδή δεν καλλιεργείται η αγάπη για το αντικείμενο και η μορφή της εξέτασης σου δίνει την αίσθηση ζωής ή θανάτου.
hitchkof
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ, 12 Οκτ 2019 8:13 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό living things » Κυρ, 01 Νοέμ 2020 8:06 pm

Κανένας δεν γενικολογησε για καθηγητές και δεν είναι σωστό αυτό ..για τα συγκεκριμένα 3 μαθήματα μιλήσαμε ..κάποιοι παρουσιάζουν διπλωματικές και πρέπει να ξέρουν αν τελείωσαν...και αύριο να βγουν τα αποτελέσματα είναι ντροπή για μαθήματα π δώσαμε 15 Σεπτέμβρη ...
living things
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ, 31 Ιούλ 2020 11:47 am
Έτος εισαγωγής: 2016

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό apisteutospragmatika » Δευτ, 02 Νοέμ 2020 2:00 am

Μάγκες εγώ απογοητεύτηκα απ' τη σχολή.Το μόνο που αξίζει σ αυτό το ίδρυμα είναι οι φοιτητές.Απορω γιατί χαιρομασταν όταν περάσαμε ΕΜΠ.Θελει πολλές αλλαγές για να γίνει ενδιαφέρον αυτή η σχολή και να αξίζει πραγματικά.Η καθυστέρηση στο διορθωμα γραπτών είναι ένα ψίχουλο στον ωκεανό μπροστά στα άλλα προβλήματα.Το γεγονός ότι όσοι τελειώνουν δεν έχουν καθόλου γνωσεις και ζοριζονται κιόλας να τελειώσουν,νομιζω τα λέει όλα...Ας είμαστε ρεαλιστές όπως λέει και ο μεγάλος Σνικ :clap:
apisteutospragmatika
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ, 15 Μαρ 2014 2:37 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό μπόγλα_queen_420 » Δευτ, 02 Νοέμ 2020 12:15 pm

Ενδιαφέρουσα.
τη χώρα μου θα κάνω μπουρδέλο γιατί είναι μπουρδέλο - ZN, 2002
Άβαταρ μέλους
μπόγλα_queen_420
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ, 26 Μάιος 2018 2:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2016

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό μουχαλασετοspace » Τρί, 03 Νοέμ 2020 12:00 am

Ωραίος ο Γρηγόρης Πετράκος των Πολιτικών Μηχανικών, για να μην πω και του ΕΜΠ ολόκληρου. Ξεσκεπάζει μεθοδικά τη σατανική συνωμοσία που έχουν κάνει οι φοιτητές πριν αλλά και αφού μπουν στη σχολή να μη διαβάζουν στοχευμένα στα μαθήματά του. Οι συνωμότες το έχουν πάει μάλιστα ένα βήμα παραπέρα στις 2 τελευταίες εξεταστικές, όπου αρνούνται πεισματικά όχι απλά να περάσουν, αλλά ακόμα και να πλησιάσουν τη βάση, να γράψουν 4 δηλαδή. ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ !11!
μουχαλασετοspace
 
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Πέμ, 25 Φεβ 2016 8:54 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό apisteutospragmatika » Τρί, 03 Νοέμ 2020 2:40 pm

ΕΤΣΗ...Εγώ λέω να βγούμε στους δρόμους με καδρονια να απαιτήσουμε άμεση πρόσληψη καθηγητών,με αρμοδιότητα την διόρθωση γραπτών εξεταστικής.Δεν γίνεται 50 γραπτά να τα διορθώσουν 3-4 καθηγητές που είναι σε κάθε μάθημα.Χρειαζομαστε παραπάνω προσωπικό
apisteutospragmatika
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ, 15 Μαρ 2014 2:37 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό dgt » Τρί, 03 Νοέμ 2020 3:22 pm

Ξέρεις, οι καθηγητές του μαθήματος αυτού είναι καθηγητές και σε άλλα μαθήματα... επομένως δεν διορθώνουν 50 γραπτά αλλά πολύ περισσότερα. Δεν λέω ότι δεν έχουν αργήσει αλλά το ότι το προσωπικό δεν είναι αρκετό είναι αδιαμφησβήτητο
Άβαταρ μέλους
dgt
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ, 07 Ιαν 2017 6:48 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό Bruce T. Wayne » Τετ, 04 Νοέμ 2020 1:54 am

dc5 έγραψε:Στατική 1 mycourses

Λίγο ακόμα και αντί για λουκούμι θα δίναμε έναν κουραμπιέ στον κύριο...
Προς τι τόση βιάση;
Άβαταρ μέλους
Bruce T. Wayne
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ, 18 Ιουν 2017 5:10 pm
Έτος εισαγωγής: 1950

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής (2019-20)

Δημοσίευσηαπό FutureTrunks » Τετ, 04 Νοέμ 2020 6:21 pm

Κουραμπιέδες όλοι για τον κύριο Βαμβάτσικο , αν βάλει καλό βαθμό έχει και δίπλες.
It's ok to feel the rage
FutureTrunks
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Τρί, 21 Ιούλ 2020 7:02 pm
Έτος εισαγωγής: 2018

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα-Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron