Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Πληροφορίες που αφορούν στο σύνολο της εκπαιδευτικής δραστηριότητας της σχολής και δεν εντάσσονται σε κάποιο έτος.

Συντονιστής: University Editors

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό HelterSkelter » Τετ, 16 Οκτ 2019 2:36 pm

Γνωρίζει κάποιος που βρίσκεται το γραμματοκιβώτιο της Κ. Πατσαλια;
HelterSkelter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ, 11 Οκτ 2012 9:12 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό karn » Τετ, 16 Οκτ 2019 3:36 pm

Στο κτιριο αντοχης. Στο ισογειο οπως περνας τη 2η πορτα δεξια.
karn
 
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Δευτ, 22 Ιαν 2018 2:05 am
Έτος εισαγωγής: 2016

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό rabbip » Τετ, 16 Οκτ 2019 4:40 pm

Πάντως είναι λίγο τραγωδια να κλείνει το εγγραφολόγιο και να μην εχουν βγεί αποτελέσματα απο όλα τα μαθήματα των χειμερινών εξαμήνων. Πρέπει κανονικά να δοθεί παράταση απο την σχολή. Μπορεί εγω να θέλω να δηλώσω παραπάνω μαθήματα και επειδή περιμένω να βγεί ενα μάθημα να μην μπορώ. Γιατι την καθυστέρηση των διορθώσεων, να την πληρώνω εγώ; Αυτο κάποια στιγμή, πρέπει να σταματήσει. Εαν θέλει η σχολή καθυστέρηση στις διορθώσεις, πρέπει να εχει και την κατάλληλη καθυστέρηση στο εγγραφολόγιο. Το δικο τους πρόβλημα, πρεπει να σταματήσει να το πληρώνει ο φοιτητής. Εντωμεταξυ μιλάμε για εξεταστική καλοκαιριου. Δεν είναι οτι τρέχει πρόγραμμα μαθημάτων και δεν προλαβαίνουν.
rabbip
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί, 28 Μαρ 2017 1:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΝτιπιζίΛεφτάΧιλιάδες » Τετ, 16 Οκτ 2019 5:52 pm

rabbip έγραψε:Πάντως είναι λίγο τραγωδια να κλείνει το εγγραφολόγιο και να μην εχουν βγεί αποτελέσματα απο όλα τα μαθήματα των χειμερινών εξαμήνων. Πρέπει κανονικά να δοθεί παράταση απο την σχολή. Μπορεί εγω να θέλω να δηλώσω παραπάνω μαθήματα και επειδή περιμένω να βγεί ενα μάθημα να μην μπορώ. Γιατι την καθυστέρηση των διορθώσεων, να την πληρώνω εγώ; Αυτο κάποια στιγμή, πρέπει να σταματήσει. Εαν θέλει η σχολή καθυστέρηση στις διορθώσεις, πρέπει να εχει και την κατάλληλη καθυστέρηση στο εγγραφολόγιο. Το δικο τους πρόβλημα, πρεπει να σταματήσει να το πληρώνει ο φοιτητής. Εντωμεταξυ μιλάμε για εξεταστική καλοκαιριου. Δεν είναι οτι τρέχει πρόγραμμα μαθημάτων και δεν προλαβαίνουν.

Υπάρχει μάθημα περιόδου Ιουνίου που ακόμα δεν έχει βγει;
Άβαταρ μέλους
ΝτιπιζίΛεφτάΧιλιάδες
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ, 21 Ιούλ 2019 12:17 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό rabbip » Τετ, 16 Οκτ 2019 6:00 pm

Καλοκαιριού εννοώ την εξεταστικη Σεπτεμβρίου. Σορυ εάν δεν έγινα αντιληπτός. Πάντως καλύτερα να περίμενα αποτελέσματα μαθήματος εξεταστικής Ιουνίου παρά εξεταστικής Σεπτεμβρίου. Ο λογος είναι ότι στην εξεταστικη Ιουνίου τα μαθήματα αφορούν μόνο εαρινά εξάμηνα, ενώ του Σεπτεμβρίου αφορά και μαθήματα χειμερινών. Μαθήματα δηλαδή άμεσα εμπλεκόμενα με το τρέχον εξάμηνο.
rabbip
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί, 28 Μαρ 2017 1:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΝτιπιζίΛεφτάΧιλιάδες » Τετ, 16 Οκτ 2019 6:04 pm

rabbip έγραψε:Καλοκαιριού εννοώ την εξεταστικη Σεπτεμβρίου. Σορυ εάν δεν έγινα αντιληπτός. Πάντως καλύτερα να περίμενα αποτελέσματα μαθήματος εξεταστικής Ιουνίου παρά εξεταστικής Σεπτεμβρίου. Ο λογος είναι ότι στην εξεταστικη Ιουνίου τα μαθήματα αφορούν μόνο εαρινά εξάμηνα, ενώ του Σεπτεμβρίου αφορά και μαθήματα χειμερινών. Μαθήματα δηλαδή άμεσα εμπλεκόμενα με το τρέχον εξάμηνο.

Το μπέρδεψα επειδή και τον Ιούνιο θα μπορούσες να δώσεις έκτακτη χειμερινά (ανάλογα με εξάμηνο και εναπομείναντα μαθήματα)
Άβαταρ μέλους
ΝτιπιζίΛεφτάΧιλιάδες
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ, 21 Ιούλ 2019 12:17 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό rabbip » Πέμ, 17 Οκτ 2019 10:18 am

Εαν δεν κάνω λάθος, οταν μπορείς να λάβεις μέρος στις έκτακτες εξεταστικές σημαίνει οτι χρωστας απο 10 μαθήματα και κατω (μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά ετσι εχω ακούσει).
Θεωρω οτι πρόβλημα, που δεν εχουν δοθεί αποτελέσματα των χειμερινών μαθημάτων, εχουν τα παιδιά που χρωστάνε πάνω απο 12 μαθήματα (επιτρεπόμενο όριο δήλωσης μαθημάτων) και περιμένοντας τα αποτελέσματα δεν μπορούν να δηλώσουν άλλο χρωστούμενο μάθημα. Δεν μπορεί να γίνεται αυτό. Είναι παράλογο. Κανονικά πρέπει να βγούνε όλα τα μαθήματα απο τα χειμερινά εξάμηνα, να πάνε στην γραμματεία για να περαστουν στο central ntua, και απο την μερα που θα περαστει το τελευταίο μάθημα χειμερινου εξαμήνου (στο central ntua ακόαμ και μαθημα 9ου) να εχει περιθώριο ο φοιτητης μια εβδομάδα να ολοκληρώσει την αίτηση του.
Επίσης δεν υπάρχουν δικαιολογίες του τύπου το μάθημα δόθηκε τελευταία εβδομάδα της εξεταστικής. Και αυτο δικο τους πρόβλημα είναι. Ας φτιάξουν το πρόγραμμα ωστε στις δύο πρώτες εβδομάδες να δίνονται τα χειμερινά μαθήματα. Αλλα δεν είμαι εγω ο αρμόδιος για να δίνω λύσεις. Οπως και θεωρώ οτι δεν είμαι και εγω αυτός που πρέπει να πληρώσω ολή αυτή την ανυπαρξία στην εσωτερική επικοινωνία τους. Θεωρω οτι πρέπει να δοθεί παράταση στο εγγραφολόγιο.
rabbip
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί, 28 Μαρ 2017 1:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό perissos » Πέμ, 17 Οκτ 2019 2:50 pm

28 % ποσοστο επιτυχιας Στατικη 1. καμια 600αρια εγγεγραμμενοι.
perissos
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ, 11 Οκτ 2019 9:04 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό TheMaster » Πέμ, 17 Οκτ 2019 3:38 pm

perissos έγραψε:28 % ποσοστο επιτυχιας Στατικη 1. καμια 600αρια εγγεγραμμενοι.

Ποίος είναι καθηγητής?

Spoiler: show
Αν και μεταξυ μας στατικη 1 είναι ... Όποιος και να νια ο καθηγητης ...
"The funny thing about choosing sides is that you don't have to be all the way one one side or the other . It's okay to be feeling like 'this is the one I align a little bit more , ant it's not perfect,but at least there's stuff I can appreciate a little bit more on this side.'"
Άβαταρ μέλους
TheMaster
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Δευτ, 30 Δεκ 2013 2:56 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σχόλια Επαναληπτικής Εξεταστικής 2018-19

Δημοσίευσηαπό perissos » Πέμ, 17 Οκτ 2019 3:41 pm

TheMaster έγραψε:
perissos έγραψε:28 % ποσοστο επιτυχιας Στατικη 1. καμια 600αρια εγγεγραμμενοι.

Ποίος είναι καθηγητής?

Spoiler: show
Αν και μεταξυ μας στατικη 1 είναι ... Όποιος και να νια ο καθηγητης ...

Σπηλιοπουλος, Παπαδοπουλος
perissos
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ, 11 Οκτ 2019 9:04 am
Έτος εισαγωγής: 2013

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα-Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron