Εκδρομή στον Γλαυκο στο πλαίσιο του μαθημάτος των Υδροηλεκτρικων Έργων

Πληροφορίες που αφορούν στο σύνολο της εκπαιδευτικής δραστηριότητας της σχολής και δεν εντάσσονται σε κάποιο έτος.

Συντονιστής: University Editors

Εκδρομή στον Γλαυκο στο πλαίσιο του μαθημάτος των Υδροηλεκτρικων Έργων

Δημοσίευσηαπό mauros.drakos » Παρ, 27 Απρ 2018 12:43 pm

Το Σάββατο 5 Μαίου, θα γίνει εκπαιδευτική εκδρομή στο μικρό υδροηλεκτρικό του Γλάυκου, κοντά στην Πάτρα.

Η εκδρομή γίνεται στα πλαίσια του μαθήματος του υδροηλεκτρικών έργων, αλλά το θέμα είναι σχετικό με την ενεργειακή τεχνολογία και τα φράγματα, καθώς και την υδρολογία, σε κάθε περιπτωσή, όποιοσδήποτε είναι καλεσμένος.

Η αναχώριση θα γίνει το πρωί ( 7.30) από το κτήριο υδραυλικής, στην πολυτεχνιούπολη ζωγράφου και η διαρκεια της εκδρομής κυμαίνεται λιγότερο από 12 ώρες ( επίστροφή πρίν της 20.00)

Το κόστος θα κυμανθεί περί τα 10 ευρώ ( + κάτι τις ) ανάλογα με την συμμετόχη

Η συμμετοχή δηλώτεται με την καταθεσή της προκαταβολής ( 10 ευρώ ) σε εμένα. ( Κνισοβιτης Χρηστος)

Καλό είναι όποιος θέλει έως την δευτέρα να έχει δηλώσεί, για να ξέρουμε το κόστος από νωρίς και να κινηθουμε ανάλογα με σκοπό την μειωσή του όσο γίνεται.

Το προγραμμα θα έχει την επισκεψή στις εγκαταστάσεις του γλαυκου καθως και στο μουσείο του, και στάση σε μέρος για ελευθερο χρόνο ή στη Πατρα ή σε κάποιο άλλο μέρος κατά την ακτή.

Όποιος δε μπορέι να με βρει στην σχολή
Την δευτέρα θα είμαι από τις 9.45 ώς τις 17.30
Μπορεί να μου στειλει στο facebook να του πω που είμαι ( μάλλον αιθουσα 4 )
Εἷς οἰωνὸς ἄριστος, ἀμύνεσθαι περὶ πάτρης
Άβαταρ μέλους
mauros.drakos
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί, 24 Φεβ 2015 7:51 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Επιστροφή στο Μαθήματα-Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες