Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Πληροφορίες που αφορούν στο σύνολο της εκπαιδευτικής δραστηριότητας της σχολής και δεν εντάσσονται σε κάποιο έτος.

Συντονιστής: University Editors

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό KxTsol » Πέμ, 21 Σεπ 2017 8:04 pm

Σχετικά με αυτό που λέτε, νομίζω, απο οτι προκύπτει απο τις "διατάξεις" οτι όταν πρέπει να δοθεί κάποιο παραπάνω λέει " επιπλέον" επιλογή (πχ Δικαιο), πράγμα που δε συμβαίνει εδώ ( άλλα μάλλον είναι πιο έγκυρο αυτό που είπε η γραμματεία )
KxTsol
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ, 26 Ιαν 2013 7:47 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό filippos_kal » Πέμ, 21 Σεπ 2017 8:11 pm

ZeRoLoRd έγραψε:
filippos_kal έγραψε:Ερώτηση: Tα παρακάτω είναι επιλογής 1oυ εξαμήνου και έχω περάσει ενεργειακή αλλά όχι παραστατική(που ήταν υποχρεωτικό). Ξέρει κανένας αν απαλλάσομαι;

Σχεδίαση Τεχνικών Έργων με Η/Υ
Παραστατική Γεωμετρία
Εισαγωγή στην Ενεργειακή Τεχνολογία
Ιστορία της Αρχιτεκτονικής
Ανάλυση Κύκλου Ζωής Έργων Πολιτικού Μηχανικού


Αν δεν κάνω λάθος η συγκεκριμένη ομάδα εμφανίζεται 2 φορές (σε 2 εξάμηνα), άρα φαντάζομαι χρειάζεσαι 2 μαθήματα απο αυτή



Τα επιλογής του άλλου εξαμήνου που λες(5ο συγκεκριμενα ) ειναι λίγο διαφορετικά και περιέχουν για παράδειγμα Bελτιστοποίηση, την οποία επίσης έχω περάσει.Αλλα συγκεκριμένα η Παραστατική ειναι που με μπερδεύει.
filippos_kal
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευτ, 13 Οκτ 2014 5:03 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό gerakos » Πέμ, 21 Σεπ 2017 8:13 pm

Επίσης τι γίνεται με τα επιλογής που καταργούνται; Εγώ για παράδειγμα έχω περάσει φιλοσοφία που ήταν επιλογής στο 2ο μαζί με οικονομική, τώρα καλούμαι να επιλέξω ένα μεταξύ των οικονομική, γεωδαιτικές, δίκαιο & Η/Υ ή απαλλάσσομαι με κάποιο τρόπο ;
gerakos
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευτ, 05 Σεπ 2016 12:12 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό kwst » Πέμ, 21 Σεπ 2017 8:18 pm

Είναι γεγονός ότι έχουν προκύψει αρκετά ζητήματα, ειδικά με τα μαθήματα επιλογής, αλλά πιστεύω ότι μόλις ανοίξουν οι εγγραφές του νέου εξαμήνου κάπως θα λυθούν σιγά-σιγά.
kwst
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ, 06 Νοέμ 2014 12:48 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό foititis1000 » Πέμ, 21 Σεπ 2017 8:51 pm

Παιδιά, κατάλαβε κανένας τί γίνεται με τα μαθήματα που ενώνονται και έχουμε περάσει το ένα από τα 2; Κάτι λέει ότι έχουμε υποχρέωση να δώσουμε το νέο μάθημα αλλα δεν διευκρινίζει αν δίνουμε το ένα από τα 2 ή και τα 2 από την αρχή...
foititis1000
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί, 28 Μάιος 2013 8:48 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό filippos_kal » Πέμ, 21 Σεπ 2017 10:04 pm

foititis1000 έγραψε:Παιδιά, κατάλαβε κανένας τί γίνεται με τα μαθήματα που ενώνονται και έχουμε περάσει το ένα από τα 2; Κάτι λέει ότι έχουμε υποχρέωση να δώσουμε το νέο μάθημα αλλα δεν διευκρινίζει αν δίνουμε το ένα από τα 2 ή και τα 2 από την αρχή...



Έχω την εντύπωση οτι δίνεις το νέο μάθημα αλλά γράφεις μόνο τα θέματα που αφορούν το μάθημα που δεν έχεις περάσει.Αλλά δεν ξέρω στην πράξη πως θα γίνει αυτό.
filippos_kal
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Δευτ, 13 Οκτ 2014 5:03 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό mike13 » Παρ, 22 Σεπ 2017 1:55 am

Ερώτηση: Tα παρακάτω είναι επιλογής 1oυ εξαμήνου και έχω περάσει ενεργειακή αλλά όχι παραστατική(που ήταν υποχρεωτικό). Ξέρει κανένας αν απαλλάσομαι;

Σχεδίαση Τεχνικών Έργων με Η/Υ
Παραστατική Γεωμετρία
Εισαγωγή στην Ενεργειακή Τεχνολογία
Ιστορία της Αρχιτεκτονικής
Ανάλυση Κύκλου Ζωής Έργων Πολιτικού Μηχανικού

Δυστυχως μαλλον πρεπει να περασεις αλλο ενα παρολο που περασες ενεργειακη.Μιλαμε οτι ο τυπος ειναι υψιστο @@@νοπανο αντι να βγαλει αυτες τις μεταβατικες απο την αρχη να κανει ο καθενας τον αλφα προγραμματισμο τις βγαζει μια βδομαδα πριν ληξει η εξεταστικη.Προφανως και τις χαλαρες μεταβατικες θα τις εβγαζε στην αρχη να γλυκαθει κανενας που θα γλυτωσει κανα μαθημα ωστε να εχει και λιγοτερη γκρινια για να περασει το προγραμμα.
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό thanoszev » Παρ, 22 Σεπ 2017 2:09 am

Δεν βγαζει νοημα να χρειαστει να δωσεις ΚΑΙ γεωμετρια αν εχεις περασει την ενεργειακη. Δηλαδη τοτε τα ατομα που δεν εχουν περασει ουτε ενεργειακη ουτε γεωμετρια,θα χρειαστει απλα να περασουν ενα απο τα επιλογης? Δεν βγαζει νοημα...
Ποιος ξερει ομως με αυτους τους τρελους που εχουμε μπλεξει.
Άβαταρ μέλους
thanoszev
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευτ, 08 Δεκ 2014 5:21 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό mike13 » Παρ, 22 Σεπ 2017 2:31 am

Δεν βγαζει νοημα να χρειαστει να δωσεις ΚΑΙ γεωμετρια αν εχεις περασει την ενεργειακη. Δηλαδη τοτε τα ατομα που δεν εχουν περασει ουτε ενεργειακη ουτε γεωμετρια,θα χρειαστει απλα να περασουν ενα απο τα επιλογης? Δεν βγαζει νοημα...
Ποιος ξερει ομως με αυτους τους τρελους που εχουμε μπλεξει.
Στις γενικες αρχες παντως λεει οτι απαλλασσεσαι απο μαθηματα επιλογης μεχρι 6ο εξαμηνο οποτε με αυτην την "λογικη" ειναι σαν να μην χρωστας ενεργειακη ως μαθημα 3ου επιλογης.
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Τελική Έκδοση του ΝΠΣ

Δημοσίευσηαπό icepink » Παρ, 22 Σεπ 2017 12:39 pm

Πριν αρχισουμε να βριζουμε, ας διαβασουμε με προσοχή τις μεταβατικες. Προσωπικα νομιζω οτι τα μονα που δεν εξηγει επαρκώς είναι η υλη που θα εξετάζονται οσοι εχουν περασει ενα απο τα δυο που ενώνονται (το οποίο ειχε εξηγηθει μεν σε προηγούμενες μεταβατικες αλλα δεν αναφέρεται) και τι θα γίνει με οσους χρωστανε μαθημα κορμου απο τα μεγαλύτερα ετη το οποιο γίνεται επιλογης και αναφερει κατι "ενα επιπλέον απο την ομαδα που ανηκει το χρωστουμενο" (δλδ αντι για ενα θα χρωστανε 2 στη θεση του?)

Για τα επιλογής απο τα πρωτα έτη αναφερεται σε διαφορα σημεία
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα-Γενικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron