Recycle Bin

Εδώ μεταφέρονται κάποια "προβληματικά" μηνύματα-θέματα για να μην διαγραφούν τελείως.

Re: YouTube Videos

Δημοσίευσηαπό apo7 » Τετ, 10 Ιούλ 2013 7:01 pm

apo7
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Τετ, 20 Ιαν 2010 3:14 pm
Τοποθεσία: γουδι
Έτος εισαγωγής: 2008

Recycle Bin

Δημοσίευσηαπό teo » Τετ, 21 Αύγ 2013 5:23 pm

skywa έγραψε:τελειόφοιτος πολιτικός μηχανικός εμπ αναλαμβάνει φοιτητικές εργασίες αρχιτεκτονικής,τεχνικού σχεδίου,οικοδομικής,οδοποιίας, στις χαμηλότερες τιμές.


Σε λαθος μερος ηρθες να διαφημιστεις μεγαλε/η.
teo
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί, 17 Φεβ 2009 1:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Χρήσιμες Ιστοσελίδες

Δημοσίευσηαπό christos » Παρ, 22 Νοέμ 2013 1:33 pm

κυρίως ξένη-περιορισμένη ελληνική βιβλιογραφία , δωρεάν download σε pdf. (αν επηρεάζονται πνευματικά δικαιώματα,κανονισμοί του forum κτλ παρακαλώ σβήστε το)
Τελευταία επεξεργασία από int3h και Παρ, 22 Νοέμ 2013 5:26 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: copyrighted material
christos
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ, 21 Ιαν 2010 9:49 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό cv2013 » Τετ, 08 Φεβ 2017 7:13 pm

Χάσαμε το «ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ»! Δείτε πόσες ΜΚΟ (Μπίζνες Καλά Οργανωμένες) έχουν μαζί ο Κωνσταντίνου με τον Κούρκουλα! Θα σας φύγει το ΜΥΑΛΟ!

cv2013
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τετ, 16 Ιαν 2013 6:51 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό fiddlerontheroof » Τετ, 08 Φεβ 2017 9:35 pm

cv2013 έγραψε:Χάσαμε το «ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ»! Δείτε πόσες ΜΚΟ (Μπίζνες Καλά Οργανωμένες) έχουν μαζί ο Κωνσταντίνου με τον Κούρκουλα! Θα σας φύγει το ΜΥΑΛΟ!


Εγω θα ηθελα απο το μακελειο μια αναλυτικη λιστα με τα εσοδα των συγκεκριμενων 'ΜΚΟ' (ω θεοι :lol: :lol: :lol: )να δουμε αν οντως προερχονται απο τις κρατικες επιχορηγησεις οπως αναφερει,γιατι στην παραπληροφορηση και τη συκοφαντια δεν το πιανει κανεις.Περα απο την πλακα,στην πλειοψηφια της λιστας βρισκονται οργανωσεις(σκετο,οχι ΜΚΟ) οι οποιες δεν ειναι χρηματοδοτουμενες απο το κρατος αλλα αυτοσυντηρουνται.Επισης δεν ανηκουν σε κανεναν Κωνσταντινου η Κουρκουλα οι ιδιοι ειναι μέλη τους,οχι προφανως τα μονα,και το γεγονος πως συμμετεχουν ενεργα σε περισσοτερες απο μια δεν μου φαινεται προβληματικο εκτος αν οι οργανωσεις εχουν αντικρουομενες θεσεις.
Spoiler: show
ή εκτος αν ειναι κανεις η γυναικα η το παιδι τους γιατι με τοσο ενεργη ενασχοληση δεν νομιζω να τους βλεπουν και ποτε σπιτι :Ρ

Τελος, καλο θα ηταν το μακελειο να μην αναδημοσιευει αποκαλυψεις-σοκ του 2011 γιατι χανει το κυρος του.
Spoiler: show
http://www.eglimatikotita.gr/2011/02/blog-post_2107.html


Off topic:
Μου εφυγε οντως το μυαλο
make Orwell fiction again
Άβαταρ μέλους
fiddlerontheroof
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Τρί, 14 Οκτ 2014 12:34 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό Nysta » Πέμ, 09 Φεβ 2017 12:23 am

Ο σύντροφος και αγωνιστής Πέτρος Κωσταντίνου έχει υπάρξει στον στόχο ολόκληρου του φασιστικού μηχανισμού εδώ και πάνω από μια δεκαετία. Εδώ μόνο οι επιθέσεις που έχουν δεχτεί 2 συλλογικότητες μόνο στου Ζωγράφου https://zografoubloging.wordpress.com/2 ... %AD%CF%83/.

Η επίθεση έγινε από τους ΑΜΕ αυτόνομους εθνικιστές, μιας και υπήρξα μάρτυρας του χώρου το επόμενο πρωί της -προφανώς- βραδινής επίθεσης, έχω να σας πω ότι οι ΑΜΕ είχανε φροντίσει να γεμίσουν τους εξωτερικούς τοίχους του ΚΣΠ με τον κέλτικο σταυρό, τα γράμματα «ΑΜΕ» και το όνομα «Πέτρο Κωσταντίνου» συνεχίζοντας, θα σε σκοτώσουμε.

Επειδή με αυτά τα πράγματα ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ, βλέπουμε την άνοδο του φασιστικού κλίματος να πάει εξαιρετικά καλά, και τον Σ.Χίο να βρίσκεται στην πρώτη γραμμή δηλητηριασμού της κοινής γνώμης, νομίζω ότι η ίδια η πηγή πρέπει να κατέβει, και πραγματικά ο φορέας της άποψης να θεωρηθεί φορέας φασιστικής άποψης.

Ξεκολλήστε!

Εικόνα
Η πληρότητα του μπλε κάδου είναι ευθέως ανάλογη με το επίπεδο του διαλόγου στο forum..
Άβαταρ μέλους
Nysta
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Πέμ, 08 Οκτ 2009 3:49 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό Fifikos » Παρ, 10 Φεβ 2017 2:33 am

fiddlerontheroof έγραψε:
cv2013 έγραψε:Εγω θα ηθελα απο το μακελειο μια αναλυτικη λιστα με τα εσοδα των συγκεκριμενων 'ΜΚΟ' (ω θεοι :lol: :lol: :lol: )να δουμε αν οντως προερχονται απο τις κρατικες επιχορηγησεις οπως αναφερει,γιατι στην παραπληροφορηση και τη συκοφαντια δεν το πιανει κανεις.Περα απο την πλακα,στην πλειοψηφια της λιστας βρισκονται οργανωσεις(σκετο,οχι ΜΚΟ) οι οποιες δεν ειναι χρηματοδοτουμενες απο το κρατος αλλα αυτοσυντηρουνται.Επισης δεν ανηκουν σε κανεναν Κωνσταντινου η Κουρκουλα οι ιδιοι ειναι μέλη τους,οχι προφανως τα μονα,και το γεγονος πως συμμετεχουν ενεργα σε περισσοτερες απο μια δεν μου φαινεται προβληματικο εκτος αν οι οργανωσεις εχουν αντικρουομενες θεσεις.


Καλησπέρα, είναι δύσκολο να δημιουργηθεί μια λίστα με τις ακριβείς πληροφορίες των εσόδων μιας οργάνωσης, ειδικά αν μια οργάνωση χρηματοδοτείτε από ιδιωτική πρωτοβουλία. Ακόμα και αν ίσχυε ότι δεν υπάρχουν ΜΚΟ με κρατική επιχορήγηση στην λίστα όπως λανθασμένα υποστηρίζεις, δεν σημαίνει ότι ο Κος Κωνσταντίνου είναι ο άγγελος που πηγαίνει στις συγκεκριμένες οργανώσεις για την ψυχή της μάνας του, είναι σίγουρο ότι συντηρείτε από αυτές τις οργανώσεις αφού είναι άνεργος, άσε που όλες αυτές οι οργανώσεις απαιτούν τόσο χρόνο που δεν θα του επέτρεπαν να δουλεύει full time.

Επίσης, πολλές απο αυτές τις οργανώσεις, είναι βιτρίνα για συμφέροντα ζάπλουτων επιχειρηματιών, με λίγα λόγια ακόμα και αν "αυτοσυντηρούνται" δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να υπάρχουν...Αν λοιπόν ο Κος Κωνσταντίνου είναι μέρος μιας οργάνωσης που τάσσεται κατά των συμφερόντων της Ελλάδας και πληρώνεται για αυτό, διαπράττει εσχάτη προδοσία...ότι δηλαδή έκανε ο Εφιάλτης και άλλοι προδότες του ένδοξου έθνους μας.

Όσα χρόνια ζώ, δεν έχω δεί ούτε μια πρωτοβουλία πολιτών να διαδηλώσουν για όλα αυτά που συμβαίνουν στην πατρίδα μας (κόψιμο συντάξεων, χάλια ιατρική περίθαλψη κ.ο.κ), οπότε είμαι πολύ σκεπτικός όταν βλέπω χιλιάδες ανθρώπους να διαδηλώνουν με illustration πινακίδες για κάτι άσχετο...π.χ την διάσωση του κορμοράνου στο Βοτανικό, μόνο με χρήμα θα μπορούσαν να υποκινηθούν τέτοιες "πρωτοβουλίες"...
Fifikos
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ, 10 Φεβ 2017 2:11 am
Έτος εισαγωγής: 2002

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 10 Φεβ 2017 5:54 am

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΒΡΙΖΟΥΜΕ/ΜΠΑΝΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΤΟ!!!
ΕΝΤΑΞΕΙ, ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΝΑ ΘΕΡΙΕΥΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ, ΑΛΛΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ Ο GIANNHS1996 ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 10 Φεβ 2017 6:06 am

Σοβαρό σχόλιο για τους φασίστες της σχολής δεν έχω να κάνω.

Τα τραπεζάκια του Εγκέλαδου, των ΕΑΑΚ, της ΚΝΕ ξέρετε πού είναι.

Πάρτε φόρα και ελάτε κλάστε μας τα αρχίδια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Ειδήσεις & Κείμενα

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Παρ, 10 Φεβ 2017 9:44 am

Fifikos έγραψε:να διαδηλώνουν με illustration πινακίδες για κάτι άσχετο...π.χ την διάσωση του κορμοράνου στο Βοτανικό, μόνο με χρήμα θα μπορούσαν να υποκινηθούν τέτοιες "πρωτοβουλίες"...

Άσε μας ρε Φιφίκο που θα μιλήσεις για κορμοράνους. Εδώ εσείς αγωνίζεστε για την ελεύθερη έκφραση του πνευματικού σας τάτυ Στέφανου Χίου οι κορμοράνοι σε μάραναν. Τους κορμοράνους να μη τους ξαναπιάσεις στο στόμα σου τους κορμοράνους.
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Επόμενο

Επιστροφή στο Μπλε κάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης