Υπόγεια Νερά (2009-10)

Συντονιστής: University Editors

Re: Υπόγεια Νερά (2009-10)

Δημοσίευσηαπό 3 » Παρ, 18 Ιουν 2010 2:33 am

Τι τσοντα ηταν αυτη;; :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ΕΛΕΟΣ πια με αυτα τα μαθηματα.. Μπηκαν 3 σελιδες θεματα! Τα πιο εξωπραγματικα, πολυπλοκα, συνθετα, Α-Π-Ε-Ι-Ρ-Ω-Ν πραξεων και υπολογισμων θεματα που εχω δει σε μαθημα ever! Τα ερωτηματα οπως ηταν διατυπωμενα εκαναν φανερο πως ουτε ο ιδιος ο γραφοντας δεν ειχε κατασταλλαξει το τι θελει να ζητησει απο τους εξεταζομενους. Απλα να τους προκαλεσει κριση πανικου, να μην βρισκουν, οχι μονο τη λυση, ουτε καν την αρχη της προσεγγισης της. Και να τρεχουν να γραφουν χωρις ανασα. Καμια σχεση φυσικα με τις ασκησεις μεσα στη χρονια και αυτα που βγηκαν απο τις παραδοσεις.

Ειναι τυχαιο πια που μεσα στα 30ποσα ατομα που γραψαμε σημερα στην αιθουσα ΟΛΟΙ, ΜΑ ΟΛΟΙ εχουν την αισθηση οτι δεν περασε ΚΑΝΕΙΣ;; Ουτε ενας! Ουτε Ε-Ν-Α-Σ! Απο φοιτητες που το εχουν δωσει 3 φορες μεχρι αλλους που το εχουν διαβασει και παρακολουθησει ανελιπως. Δηλαδη παλι στην ελεημοσυνη της αναβαθμολογισης - κανονικοποιησης θα περιμενουμε ρε γαμωτο;;; Παλι με το 5αρακι, και αν; Και ξανα το ιδιο εργο το Σεπτεμβρη;; ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ..... :evil:

ΑΜΑΝ με τον δεσποτισμο και την τυρρανια ορισμενων! Αυτη την εβδομαδα μας σκισανε σε ποσα μαθηματα.. Ρευστα, Αστικα Οδικα Δικτυα, Υπογεια Νερα.. να δω τι θα βαλουν Μηχανικη 2 αυριο που το χρωστανε 800 ατομα μετρημενα! Και πιθανοτητες προφανως.. Για να μη θυμηθω το Μπετο 2 που η κατασταση αγγιζει τα ορια της παρανοιας! Κι ολα αυτα για 592 ευρω μισθο αυριο, 300 ευρω συνταξη και μια σιγουρη απολυση τουλαχιστον.. Αι σιχτηρ πια.

Καλη τυχη στους επομενους, σε οτι μαθημα κι αν δινουν. Ο αγωνας ειναι μακρυς αλλα θα αντεξουμε..
Εικόνα
3
 
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευτ, 22 Σεπ 2008 5:53 pm
Τοποθεσία: Στο βαθος του οριζοντα
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Υπόγεια Νερά (2009-10)

Δημοσίευσηαπό pirlo » Παρ, 18 Ιουν 2010 2:41 am

Μη μιλαμε για πιθανοτητες και παει γρουσουζια!!!
Καλα,για τα ρευστα το εχω παρει πια αποφαση,παει για τελευταιο μαθημα....!!!
Αν πανε και οι πιθανοτητες οπως τα ρευστα.... τα αφηνω,παω για τα μπανια μου και τα λεμε Σεπτεμβριο παλι...
Θελω 5 καλοκαιρινα,τα 4 ειναι του 4ου!!! εξαμηνου και πιθανον να μην εχω περασει κανενα!!!
Όταν θέλεις,ψάχνεις τρόπους,
Όταν δεν θέλεις,ψάχνεις δικαιολογίες...
pirlo
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Πέμ, 24 Δεκ 2009 9:59 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Υπόγεια Νερά (2009-10)

Δημοσίευσηαπό m.q.n.i.n.a » Παρ, 18 Ιουν 2010 2:48 am

3 έγραψε:Επικ - αιρο..
εξεταστική.jpg

Α ρε 3, μου φαίνεται κάποιοι το πήραν πολύ στα σοβαρά! (συμπάσχουσα συγκοινωνιολόγος)
Άβαταρ μέλους
m.q.n.i.n.a Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Τρί, 12 Ιαν 2010 12:39 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Υπόγεια Νερά (2009-10)

Δημοσίευσηαπό alienson » Τετ, 15 Σεπ 2010 8:04 pm

Παιδιά,μήπως παίζουν τίποτα παλιά θέματα στο μάθημα των Υπόγειων Νερών?Για να έχουμε κάποιο προσανατολισμό για την εξέταση.
alienson
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Πέμ, 01 Οκτ 2009 5:58 pm
Τοποθεσία: Mexico
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Υπόγεια Νερά (2009-10)

Δημοσίευσηαπό Giorgitseli » Πέμ, 16 Σεπ 2010 8:53 pm

Σίγουρο θέμα είναι η μέθοδος τεμαχίων.Επίσης πέφτει πάντα ένα θέμα στα φρέατα (μέθοδος εικονών είχε πέσει το καλοκαίρι).
Σίγουρα θα υπάρχει και ένα θέμα πάνω στη θεωρία οριζόντιας ροής στο στυλ των σειρών ασκήσεων..εκεί μπορεί να σου βάλει τα πάντα..φρεάτιο και περιορισμένο υδροφορέα..διήθηση..διαρροή..
Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Giorgitseli
 
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 11:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης