Εδαφομηχανική Ι (2009-10)

Συντονιστής: University Editors

Re: Εδαφομηχανική Ι (2009-10)

Δημοσίευσηαπό pirlo » Παρ, 10 Σεπ 2010 10:18 pm

Καλησπερα σε ολους,εγω δεν εδινα σημερα αλλα ακουσα οτι τα θεματα ηταν λιγο τσιμπημενα...δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο,δεν τα εχω δει και κρατω μια επιφυλαξη,αν παντως ισχυει,τοτε καταληγουμε για αλλη μια φορα στο συμπερασμα πως καθε τι που αλλαζει,αλλαζει προς το χειροτερο...!!!
Ισως να ηταν και αναμενομενο μετα τα οσα ειπωθηκαν και ακουστηκαν τον τελευταιο καιρο για το μαθημα...
Τα παιδια που εδωσαν,ισως μπορουν να πουν περισσοτερα...
Όταν θέλεις,ψάχνεις τρόπους,
Όταν δεν θέλεις,ψάχνεις δικαιολογίες...
pirlo
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Πέμ, 24 Δεκ 2009 9:59 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Εδαφομηχανική Ι (2009-10)

Δημοσίευσηαπό cantona » Σάβ, 11 Σεπ 2010 1:17 am

Το εδωσα το μαθημα...Αντικειμενικα τα θεματα ηταν λιγο τσιμπημενα αλλά,οποιος ειχε δει τα λυμενα θεματα των τελευταιων ετων επαιρνε το πολυποθητο 5 αφου επεσαν πολλα ομοια με παλιοτερα.Οποιος ηθελε και βαθμο επρεπε να ζοριστει αλλα για να περαστει το μαθημα αρκουσε να ξερεις τα κλασσικα παλια θεματακια που επαναλαμβανονται.Εν αντιθεσει με του ιανουαριου οπου επρεπε να φτυσεις αιμα για το 5.αυτα!
cantona
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τετ, 24 Ιουν 2009 7:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Εδαφομηχανική Ι (2009-10)

Δημοσίευσηαπό Elendil » Σάβ, 11 Σεπ 2010 5:46 pm

Τα θέματα ανέβηκαν εδώ.
Spoiler: show
Προτιμούσα της κανονικής πάντως - για όσους είχαν παρακολουθήσει Μπουκοβάλα ήταν πιο κοντά στη φιλοσοφία του μαθήματός του (αναμενόμενο :P )
και δε δακρύζεις ποτέ σου μάνα μου Ελλάς
που τα παιδιά σου σκλάβους ξεπουλάς
Νίκος Γκάτσος

If you end up with a boring miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest, or some guy on television telling you how to do your shit, then you deserve it.
Frank Zappa
Άβαταρ μέλους
Elendil
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: Τρί, 16 Σεπ 2008 10:22 pm
Τοποθεσία: Ζωγράφου
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Εδαφομηχανική Ι (2009-10)

Δημοσίευσηαπό TechniCalD » Σάβ, 11 Σεπ 2010 8:34 pm

pirlo έγραψε:Ισως να ηταν και αναμενομενο μετα τα οσα ειπωθηκαν και ακουστηκαν τον τελευταιο καιρο για το μαθημα...

Πράγματι όπως αυτό:
cantona έγραψε:Εν αντιθεσει με του ιανουαριου οπου επρεπε να φτυσεις αιμα για το 5.αυτα!

και αυτό:
vassak έγραψε:αυτο καθιστα τις εξετασεις Μπουκοβαλα-Καββαδα δυο διαφορετικα μαθηματα.
Στα θεματα του πρωτου, ματωνεις για να φτασεις στο 5.


Σιγά τα αίματα παίδες! Μια χαρά ήταν τα θέματα του Ιανουαρίου...συγκρινόμενα με τα προχθεσινά..! Όσοι ήρθαν για να περάσουν μετάνιωσαν που δε περάσαν ή δε δώσαν στη κανονική(όπως εγώ...) και όσοι,δε,ήρθαν για βελτίωση βλασφήμησαν..!
Δεν υπάρχει δρόμος που δεν μπορούμε να χαράξουμε
Δεν υπάρχει φορέας που δεν μπορούμε να οπλίσουμε
Δεν υπάρχει Υ.Α. που δε μπορούμε να ελέγξουμε
Δεν υπάρχει πρανές που δε μπορούμε να αντιστηρίξουμε
TechniCalD
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Πέμ, 16 Οκτ 2008 5:30 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Εδαφομηχανική Ι (2009-10)

Δημοσίευσηαπό FREEMAN » Κυρ, 12 Σεπ 2010 12:25 am

Επειδη μιλησα με αρκετους ,το ανωτερο που ακουσα να εχει γραψει κανεις ειναι για 5,οποτε μηπως οντως τα θεματα ηταν τσιμπημενα?μηπως ο χρονος ηταν λιγος?προσωπικα,γνωριζα το ενα θεμα και ο χρονος που ηθελα ηταν μονο οι πραξεις,αλλα μολις το τελειωσα,ακουω,εχετε μια ωρα ακομη!!!τοσο αργος ειμαι πια?καρβουνο καιω? :| ;)
FREEMAN
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Τρί, 07 Οκτ 2008 5:32 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 3ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης