Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Συντονιστής: University Editors

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό lenore » Τετ, 03 Φεβ 2010 2:25 am

Δεν ξερω πώς τα ειχαν κανει οι καθηγητες στο μαθημα, αλλα γενικα οι ασκησεις που βαζουν ειναι πολυ απλες. Περυσι η ασκηση στο διαγωνισμα ηταν ιδια με αυτη που ειχε γινει στο τελευταιο μαθημα (ακομα κ τα ιδια νουμερα).
Συνημμένα
Μ.Ε.Τ..docx
(14.04 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 421 φορές
lenore
 
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Σάβ, 09 Μάιος 2009 10:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Τετ, 03 Φεβ 2010 3:08 pm

thnx πολύ lenore.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό michaelm393 » Παρ, 05 Φεβ 2010 10:40 pm

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η ημερομηνία της εξέτασης λόγω της απεργίας; Ευχαριστώ!
michaelm393
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ, 06 Μαρ 2009 8:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Παρ, 05 Φεβ 2010 11:12 pm

Από ό,τι ξέρω δεν νομίζω να αναβληθεί η εξέταση. Δεν ξέρω βέβαια ποιοί απεργούν ΜΜΜ ή οποιοδήποτε άλλοι αλλά νομίζω ότι δεν θα αναβληθεί. Θα πρέπει να είναι κάτι πολύ σοβαρό για να αναβληθεί.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό gregoire » Σάβ, 06 Φεβ 2010 12:36 am

Mην είσαι σίγουρος για αυτό διότι ήδη σε άλλες σχολές (εντός και εκτός Πολυτεχνείου) ήδη έχουν ανακοινωθεί τόσο οι αναβολές των μαθημάτων ένεκα απεργίας, όσο και οι νέες ημερομηνίες εξέτασης. Αυτή τη στιγμή κανείς δε μπορεί να ξέρει, παρα μόνο μέχρι τη Δευτέρα αν ανακοινωθεί ανάλογη ενημέρωση σε περίπτωση μετάθεσης(και ήδη αργά θα είναι δηλαδή)!! Τώρα σχετικά με τη σοβαρότητα του λόγου, χωρίς να σταθώ καθόλου σε πολιτικές συνιστώσες του ζητήματος, μία γενική απεργία εμμέσως μπορεί να προκαλέσει πολύπλευρες αιτίες αναβολής(Μ.Μ.Μ. που είπε και ο airetikos, δεν ξέρουμε ακόμα τη συνολική στάση της ΠΟΣΔΕΠ)οπότε εκ του αποτέλεσματος μπορούν να δημιουργηθούν οι προυποθέσεις μη τέλεσης της διαδικασίας. Με άλλα λόγια, η μη διένεργεια δεν ανήκει στη σφαίρα της σοβαρότητας(που είναι και καθαρά υποκειμενική ορισμένες φορές) αλλά καλύτερα στη σφαίρα της δυνατότητας(αν δεν υπάρχουν λεωφορεία και καθηγητές δε μπορεί να γίνει μάθημα). Αν και προσωπικά ως φυγόπονος της εξεταστικής φοιτητής προσωπικά θέλω να τελειώνω την Τετάρτη,να πω και την αμαρτία μου!!!! Έστω και αν μπορεί να ερμηνευθεί λίγο συμφεροντολογικά αυτό...
gregoire
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί, 16 Σεπ 2008 3:23 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Σάβ, 06 Φεβ 2010 12:41 am

Για αυτό φίλτατε gregoire θα τηλεφωνήσω αύριο τον Κ Χρυσοβέργη στο κινητό ώστε να λάβω την πιο τελεσίδικη απόφαση πέρι διεξαγωγής ή όχι του μαθήματος και άσχετα με το πότε θέλουμε να γίνει σημασία έχει το ΠΌΤΕ μπορεί να γίνει. Αμα παραλύσει η Αθήνα όπως ακούω τότε... Θα ενημερώσω πάραυτα μόλις μάθω την απόφαση. (Εγώ πάντως προτιμώ την παρασκευή να πώ τη μαύρη αλήθεια)
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Σάβ, 06 Φεβ 2010 1:28 pm

Ανακοινώνεται στους φοιτητές που θα δώσουν το μάθημα ότι κατόπιν συνενοήσεως με τον Κ Χρυσοβέργη ότι θα συνενοηθεί με τον Κ Τυχόπουλο για την ενδεχόμενη και αρκετά πιθανή αναβολή της εξέτασης. Νεότερα αναμένονται το αργότερο ως αύριο το μεσημέρι. Σε κάθε περίπτωση θα ανακοινώσει στο my courses την αναβολή αν υπάρξει στο site του μαθήματος. Θα ενημερωθεί πάντως άμεσα το τόπικ για την εξέλιξη σχετικά με την εξέταση.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό airetikos » Σάβ, 06 Φεβ 2010 3:02 pm

Ανακοινώνεται στους φοιτητές που θα δώσουν το μάθημα ότι κατόπιν συνενοήσεως με τον Κ Χρυσοβέργη ανακοικώνεται ότι το μάθημα την Τετάρτη αναβάλλεται. Θα ανακοινωθεί μέχρι τη Δευτέρα η νέα ημερομηνία εξέτασης. Η πιθανότερη ημερομηνία πάντως σύμφωνα με τα λεγόμενά του, αφού συνενοηθεί με τη γραμματεία, θα είναι στις 22 Φεβρουαρίου στις 8 30 το πρωί. Μόλις υπάρξει νεότερο θα υπάρξει ανακοίνωση.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό morisson » Σάβ, 06 Φεβ 2010 4:19 pm

airetikos έγραψε:Για αυτό φίλτατε gregoire θα τηλεφωνήσω αύριο τον Κ Χρυσοβέργη στο κινητό ώστε να λάβω την πιο τελεσίδικη απόφαση πέρι διεξαγωγής ή όχι του μαθήματος


Συγγνώμη λίγο αλλα αυτά μου ακούγονται λίγο περίεργα.Αναγνωρίζω την ανάγκη αναβολής του μαθήματος λόγω της απεργίας,αλλα δεν υπάρχει φοιτητικός σύλλογος στον οποιο μπορούν να απευθυνθούν οι καθηγητές?Εκτός αιρετικέ και αν θέτεις τον εαυτό σου αυτόκλητο διαμεσολαβητη.Και ακόμα και αν γίνεται αυτό, αφού είχες την απορία και τηλεφώνησες ,δεν θα πρέπει κάποιος να πιέσει διδάσκοντες και γραμματεία να μεταφερθεί το μάθημα την Πέμπτη η την Παρασκευή, ώστε να μην τρενάρουμε μια εξεταστική και μετά την αρχή τον μαθημάτων?
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Αριθμητική Ανάλυση (2009-10)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Σάβ, 06 Φεβ 2010 4:22 pm

:wtf: :wtf: :wtf: Μια φορά φιλοτιμήθηκε απλός φοιτητής να πάρει τηλέφωνο καθηγητή αντί να ρωτάει ανούσια σε ένα φορουμ τι θα γίνει και τα βάζεις μαζί του ?
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron