Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Συντονιστής: University Editors

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό akis » Τρί, 19 Ιαν 2010 9:31 pm

Πάντως χωρίς να είμαι σίγουρος έχω διαπιστώσει ότι εκτός απ τους καθηγητές μάλλον είναι και πολιτική της σχολής να διατηρούνται υποβαθμισμένα τα αρχιτεκτονικά μαθήματα. Πρώτον, γιατί έχουν περικοπεί σε σχέση με προηγούμενα προγράμματα σπουδών και δεύτερον δεν είναι δυνατόν η σχολή να γνωρίζει αυτά τα προβλήματα ανοργανωσιάς και υποβάθμισης και να μη παρεμβαίνει... Τέλος πάντων...
Αυγοθήκη ---> Respect :clap: :clap: :crazy2:
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό merde_conserve » Τρί, 19 Ιαν 2010 9:37 pm

δεν είναι δυνατόν η σχολή να γνωρίζει αυτά τα προβλήματα ανοργανωσιάς και υποβάθμισης και να μη παρεμβαίνει... Τέλος πάντων...


Κι όμως είναι...η σχολή γενικά δεν θέλει να "μπλέκει" σε θέματα καθηγητών, με ό,τι και αν συνεπάγεται αυτό στο θέμα της ποιότητας των μαθημάτων. Είναι λυπηρό πάντως, έχω περάσει όλη την αλυσίδα αυτών των μαθημάτων και έχω να πω ότι δεν έχω μάθει ΤΙΠΟΤΑ από τους ίδιους ως διδασκαλία. Ό,τι έμαθα το έμαθα είτε με δικό μου διάβασμα είτε στα γραφεία τα οποία μου έδιναν συμβουλές για τις εργασίες. Ο ένας έκανε θεωρητικά βελάκια σύνδεσης χώρων (duh), ο άλλος έλεγε ότι μπορείς να βγάλεις 1 m μπαλκόνι (και η πραγματική απάντηση φυσικά είναι, ότι με τις σύγχρονες τεχνικές δόμησης και στατικής πρακτικά βγάζεις όσο μπαλκόνι θες). Κανείς δεν βρέθηκε να μας πει τα 5 στοιχειώδη πράγματα που χρειάζονται.

morrison έγραψε:1)Χήρεψαν οι θέσεις των ενδιαφερόμενων
2)Άλλαξαν,κατα περίεργο τρόπο,οι αρχικοί στόχοι της συνέλευσης
3)Κόσμος που συμφωνούσε και είχε υπογράψει στο κείμενο,τώρα αντιμάχεται αυτή την πρωτοβουλία-κατα περίεργο τρόπο 8-)
4)Αυτοί που διακίνησαν το θέμα ήταν εγκάθετοι,τοποτηρητές άγνωστων συμφερόντων :ugeek:


Ντροπή σας ρε ξεφτίλες που τολμήσατε να κάνετε συνέλευση έξω από τα παραταξιακά όρια. Ποιός ξέρει με αυτή τη χύμα, ανοργάνωτη συνέλευση που δεν έχει προστάτες, τί συμφέρονται κρύβονται πίσω από φάτσες δήθεν ανεξάρτητων. Ο καθένας στο τραπεζάκι του ΤΩΡΑ. Συλλογικές αποφάσεις η κάθε ομαδούλα μόνη της, ή μέσα από τα εξαιρετικά αποτελεσματικά μας όργανα (ΔΣ, ΓΣ, Γά**Σε τα κτλ). Άκους εκεί συνέλευση έτους. :ellinofreneia:
CSI computer expert έγραψε:I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if i can track an IP Address out of this.

http://www.youtube.com/watch?v=ygB0Zviq ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
merde_conserve
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 9:43 pm
Τοποθεσία: Βαζελοχώρι (κοινώς Αμπελόκηποι)
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό dimos » Τρί, 19 Ιαν 2010 9:50 pm

morisson έγραψε:
dimos έγραψε: Και με την ευκαιρία τι έγινε με εκείνη την πολυσυζητημένη συνέλευση 2ου έτους όπου γινόταν λόγος για αντίστοιχα προβλήματα;


1)Χήρεψαν οι θέσεις των ενδιαφερόμενων
2)Άλλαξαν,κατα περίεργο τρόπο,οι αρχικοί στόχοι της συνέλευσης
3)Κόσμος που συμφωνούσε και είχε υπογράψει στο κείμενο,τώρα αντιμάχεται αυτή την πρωτοβουλία-κατα περίεργο τρόπο 8-)
4)Αυτοί που διακίνησαν το θέμα ήταν εγκάθετοι,τοποτηρητές άγνωστων συμφερόντων :ugeek:

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μπλέχτηκαν ΑΣΧΕΤΟΙ στα πόδια σας! Ω τι έκπληξη! Μα όλοι δεν μας/σας παρακινούν να ασχοληθείτε με τα κοινά; Πώς λοιπόν αντέδρασαν; Προφανώς όμως τι να ξέρετε και εσείς σαν 2οετείς, ακούστε τι έχει να σας πει ο εκάστοτε κομματάρχης-τσοπάνης, Αυτός ξέρει! Μεγάλη η χάρη Του!
Δυο δυο, τρεις τρεις, να παίξετε, να ερωτευθείτε,
Και να ξεσκάσετε, αδελφέ, μετά από τόση κούραση.

(Μας γέρασαν προώρως, Γιώργο, το κατάλαβες;)
Άβαταρ μέλους
dimos
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 4:53 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό lydia » Τρί, 19 Ιαν 2010 10:06 pm

συγνωμη που επιστρεφω στο θεμα της συζητησης και σας βγαζω εκτος θεματος με τα συνελευσιακα σας... :lol:
αλλα.... τι ζητησαν δηλαδη στην εξεταση.....? αυγοθηκη? δηλαδη τι??
...είναι ο τελευταίος σχεδόν που πλησιάζει τα σύνορα
ζητάει άσυλο γιατί κουράστηκε απ' το τίποτα...
lydia Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Κυρ, 12 Οκτ 2008 3:50 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό soso » Τρί, 19 Ιαν 2010 10:08 pm

ο τζουβα ειναι ο μονος ανθρωπος που το ρολοι του εχει πονοκεφαλο ... το ματιαζει σε βαθμο αηδιας για 45 λεπτα ( που στοιχηματιζω πως του φαινεται αιωνας) , στο 45:00:00 ΑΚΡΙΒΩΣ λεει μια φτηνη δικαιολογια [ πεθανε ο σκυλος μου , πρεπει να ποτισω τις τσουκνιδες μου , εχω πτυχιακους να δω ( ποιος αχαρακτηριστος κανει πτυχιακη στον τζουβα oh-my-god ?) και πολλα πολλα αλλα] και εχει γινει μπουχος . και μια ασημαντη λεπτομερεια : το μαθημα ειναι ΤΡΙΩΡΟ ! τ ακους σεβασμιε δασκαλε του γενους ? ΤΡΙΩΡΟ ρε φιλε !
ευτυχως κατι τετοιοι απιθανοι κανουν guest στα μεγαλα εξαμηνα (βλεπε paripantouvakiiii ) και δν ειναι ο κανονας ...

Υ.Γ : σημερα εχω ρεντα και θα κανω 4-5 ποστ ακομα ! δωστε ερεθισματα .. :ellinofreneia:
Δουλεψε για να ζεις , ζησε για να ταξιδευεις . Ποτε το αντιθετο .
soso
 
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Δευτ, 07 Ιούλ 2008 6:25 pm
Τοποθεσία: Βαζελόκηποι
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό merde_conserve » Τρί, 19 Ιαν 2010 10:13 pm

Και στην αυγοθήκη τους εζητήθη άραγε να συνυπολογίσουν και το ωοειδές του σχήματος, με αντίστοιχες καμπύλες; Ή το θεώρησαν απλοποιητικά σφαιρικό; :problem:

Θα προτείνω για την επαναληπτική εξαιρετικό αυγοκόφτη (που είναι και πιο high θέμα) για να γίνει κομπλέ το σετ. Και από του χρόνου πιάνουμε και άλλα κουζινικά σκεύη.

33522.jpg
33522.jpg (20.41 KiB) 3411 προβολές

Και φυσικά img κώδικας για να τη σπάμε στον admin
Τελευταία επεξεργασία από intelx86 και Τετ, 20 Ιαν 2010 2:39 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Είσαι κόπανος!
CSI computer expert έγραψε:I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if i can track an IP Address out of this.

http://www.youtube.com/watch?v=ygB0Zviq ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
merde_conserve
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 9:43 pm
Τοποθεσία: Βαζελοχώρι (κοινώς Αμπελόκηποι)
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό γάντι του μποξ » Τρί, 19 Ιαν 2010 10:32 pm

soso έγραψε:ποιος αχαρακτηριστος κανει πτυχιακη στον τζουβα oh-my-god ?
snapshot20090702210923.jpg
Εικόνα
Friends help you move. Good friends help you move bodies.
γάντι του μποξ
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 11:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Τρί, 19 Ιαν 2010 11:15 pm

merde_conserve έγραψε:Θα προτείνω για την επαναληπτική εξαιρετικό αυγοκόφτη (που είναι και πιο high θέμα) για να γίνει κομπλέ το σετ. Και από του χρόνου πιάνουμε και άλλα κουζινικά σκεύη.


Θα έλεγα τι ...κόφτη (έχει βγει και σε βιβλίο ;), μη βαρατε... ) θα ζητήσει την επόμενη φορά, αλλά τέλος πάντων... Αλλά κομπλέ όμως, φυσικά και θα χρειαστεί...
merde_conserve έγραψε:...να συνυπολογίσουν και το ωοειδές του σχήματος, με αντίστοιχες καμπύλες ή να το θεωρήσουν απλοποιητικά σφαιρικό


Ζητώ συγγνώμη από το φόρουμ και για τα υπόλοιπα φαινόμενα "παρεκτροπής" εκ μέρους μου, αλλά σε αυτήν την εξεταστική μου βγαίνει έτσι το άγχος, τι να κάνω;;;
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό paktomenos » Σάβ, 15 Μάιος 2010 12:53 pm

Ερώτηση: Ποιο ήταν το δεύτερο θέμα στο τεχνικό σχέδιο στην κανονική 2008-2009?
Τελευταία επεξεργασία από ingenieurin26 και Σάβ, 15 Μάιος 2010 8:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: μεταφορά από άλλο θέμα
Όταν δίνω τροφή στους φτωχούς, με λένε άγιο. Όταν ρωτάω γιατί οι φτωχοί δεν έχουν τροφή, με λένε κομμουνιστή.
Έλντερ Πεσσόα Κάμαρα, αρχιεπίσκοπος Ολίντα-Ρετσίφε Βραζιλίας
(καλά σου κάνουν! οι φτωχοί είναι χαζοί! Αξιοκρατία ΡΕ!!!!)
paktomenos
 
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Παρ, 05 Μαρ 2010 11:14 pm
Τοποθεσία: Ανάμεσα σε Σκύλλα και Χάρυβδη.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Τεχνικό Σχέδιο (2009-10)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Σάβ, 15 Μάιος 2010 8:32 pm

Το 2ο Θέμα ήταν να εξηγήσουν οι φοιτητές τι σημαίνουν ορισμένα σύμβολα από το δίσκο της Φαιστού βάσει της φαντασίας τους. Τα θέματα αυτά δεν ανέβηκαν στο mqn διότι οι καθηγητές πήραν πίσω τις εκφωνήσεις.

Πηγή: περσινό topic

Σημείωση: Αν δεν υπάρχει το topic δημιουργούμε καινούργιο, είναι πολύ εύκολο...
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 1ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες