Ποιο μάθημα επιλογής;...

Συντονιστής: University Editors

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Sreiner » Δευτ, 15 Φεβ 2021 2:07 pm

hornyangel έγραψε:Από ΚΕΥ 2 Δομοστατικών τι θα προτείνατε?
Μάλλον τείνω προς Αξιοπιστία και Ανάλυση Διακινδύνευσης Κατασκευών αλλά θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που το έχει δώσει.


Προσωπικά είχα πάρει Ξύλινες Κατασκευές. Το κάνει ο Βουγιούκας και ένας βοηθός του. Μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από το μάθημα και πως ο Βουγιούκας ήταν αρκετά καλός καθηγητής, ίσως λόγω λίγων ατόμων στην τάξη. Το μάθημα θυμίζει πολύ μπετό και σιδηρές κατασκευές στη νοοτροπία τυπολόγιο και διαστασιολόγηση αλλά οι τύποι δεν είναι εμπειρικοί όπως στα 2 πρώτα μαθήματα αλλά έχουν να κάνουν με τις φυσικές ιδιότητές του υλικού (Επιστήμη Υλικών). Το μάθημα έχει κάποιες ασκήσεις που γίνονται μέσα στην τάξη που ουσιαστικά είναι διάφορα παραδείγματα στους ελέγχους που θα πρέπει να κάνεις. Στο τέλος η εξέταση είναι με ανοικτές σημειώσεις και οι βαθμοί αρκετά υψηλοί.
Άβαταρ μέλους
Sreiner
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί, 05 Ιαν 2016 11:29 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό vee » Δευτ, 22 Φεβ 2021 3:37 pm

Υδροηλεκτρικα εργα ή GIS ; (ειμαι Δομοστατικός)
Άβαταρ μέλους
vee
 
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: Τετ, 17 Ιουν 2015 1:29 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Bruce T. Wayne » Δευτ, 22 Φεβ 2021 7:08 pm

vee έγραψε:Υδροηλεκτρικα εργα ή GIS ; (ειμαι Δομοστατικός)

Σχεδόν άσχετο, αλλά έχει βγεί η τεχνική γεωλογία απ'ο τα επιλογής, έχει πάει στο 7ο και είναι για όλες τις κατευθύνσεις (και για τους συγκοι, ναι) αλλά όχι δομο. Εχθρός του κακού το κακύτερο :thumbup: :clap:

Πι.Εσ. Λογικά ΤζιΑηΤζο, το άλλο παρά είναι άσχετο με αυτό που διάλεξες, ενώ αυτό είναι σαν την -τοποθέτηση προϊόντος- Coca-Cola
Άβαταρ μέλους
Bruce T. Wayne
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ, 18 Ιουν 2017 5:10 pm
Έτος εισαγωγής: 1950

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό wilshere » Κυρ, 28 Φεβ 2021 1:34 pm

vee έγραψε:Υδροηλεκτρικα εργα ή GIS ; (ειμαι Δομοστατικός)


Και τα δυο ενδιαφέροντα, παρε υδροηλεκτικα αν θες κατι λιγο πιο εύκολο, το gis ειναι μια γνωση που μπορει actually να τη χρησιμοποιησεις σε αρκετές δουλειες

Ασχετο που εισαι δομοστικός, και τα δυο ενδιαφέροντα ειναι και χρησιμα και σχετικα βατά αρα οτι σ φαινεται οτι εχει το καλύτερο αντικείμενο
wilshere Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Σάβ, 18 Μάιος 2013 12:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 8ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης