Ποιο μάθημα επιλογής;...

Συντονιστής: University Editors

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Ramrod » Τετ, 07 Οκτ 2020 3:58 pm

betonarme έγραψε:
Ramrod έγραψε:Μου θυμίζει κάποιος τί σημαίνει το καφέ χρώμα στη δήλωση μαθημάτων; Και γιατί κάποια δεν έχουν καν χρώμα


Μαθήματα που ο φοιτητής δήλωσε στο παρελθόν και δεν πέτυχε προβιβάσιμο βαθμό.


Επομένως μπορεί αν δηλωθεί κάτι άλλο αντι αυτών;
Άβαταρ μέλους
Ramrod
 
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Παρ, 09 Οκτ 2015 4:53 pm
Τοποθεσία: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό betonarme » Τετ, 07 Οκτ 2020 4:01 pm

https://reg.central.ntua.gr/gram/EggrCV ... p?openform

Δες εδω, δεν εχω καταλαβει ακριβως.
Άβαταρ μέλους
betonarme
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τετ, 11 Οκτ 2017 10:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Blue_Eyes7 » Τετ, 07 Οκτ 2020 4:18 pm

Μπορείς να επιλέξεις όποιο μάθημα επιλογής θέλεις. Αν πχ απο τα μαθηματα α,β,γ,δ διαλεξες πέρυσι το α και κοπηκες (όπως αναφέρται στο χρώμα το καφε), φέτος μπορείς να επιλέξεις όποιο θες είτε το α είτε το β είτε το γ είτε το δ.
Άβαταρ μέλους
Blue_Eyes7
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Κυρ, 31 Μαρ 2019 11:55 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Reynold » Πέμ, 08 Οκτ 2020 1:27 pm

Διαχείριση υδατικών πόρων ή Οικολογικά μοντέλα επιφανειακών υδάτων ; ποιο θα προτεινατε ;
Reynold
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί, 18 Φεβ 2020 4:55 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Adansonia » Πέμ, 08 Οκτ 2020 1:49 pm

Αν επιλέξεις και περιβαλλοντική υδραυλική, τότε σίγουρα τα οικολογικά μοντέλα, γιατί ταυτίζονται πάρα πολύ. Γενικά, είναι μάθημα που αν το παρακολουθείς καλύπτεσαι. Έχει 3 ομαδικές εργασίες, για τις οποίες υπάρχει αρκετή καθοδήγηση από τους καθηγητές.
Άβαταρ μέλους
Adansonia
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ, 06 Φεβ 2015 2:51 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Darkiz » Σάβ, 13 Φεβ 2021 4:25 pm

Kαλησπερα παιδια,

Μεταξυ τεχνικου δικαιου και συστηματων γεωγραφικων πληροφοριων ποιο μαθημα προτεινετε?
Θελω κατι easy.
Μπορει καποιος να μας κανει μια μικρη περιγραφη για τα 2 μαθηματα; (αν εχουν ασκησεις για παραδοση, ποσο χρονο πρεπει ν ασχοληθεις με το καθενα κλπ)

Ευχαριστω
Darkiz
 
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Σάβ, 07 Οκτ 2017 2:16 am
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό Darkiz » Σάβ, 13 Φεβ 2021 4:38 pm

Darkiz έγραψε:Kαλησπερα παιδια,

Μεταξυ τεχνικου δικαιου και συστηματων γεωγραφικων πληροφοριων ποιο μαθημα προτεινετε?
Θελω κατι easy.
Μπορει καποιος να μας κανει μια μικρη περιγραφη για τα 2 μαθηματα; (αν εχουν ασκησεις για παραδοση, ποσο χρονο πρεπει ν ασχοληθεις με το καθενα κλπ)

Ευχαριστω



ΥΓ. Επισης εχω στο μυαλο μου και το Ανανεωσιμη και υδροηλεκτρικα εργα, οποτε αν καποιος θελει ας πει και γι αυτο
Darkiz
 
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Σάβ, 07 Οκτ 2017 2:16 am
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό BritneySpears » Σάβ, 13 Φεβ 2021 7:40 pm

Darkiz έγραψε:
ΥΓ. Επισης εχω στο μυαλο μου και το Ανανεωσιμη και υδροηλεκτρικα εργα, οποτε αν καποιος θελει ας πει και γι αυτο


Και εγω είμαι μεταξύ αυτων των δύο για μάθημα επιλογής, και σκεφτόμαι πως το τεχνικό δίκαιο θα ήταν πιο εύκολο για βαθμό αλλά τα υδροηλεκτρικά έργα είναι πιο ενδιαφέροντα ως αντικείμενο. Αν κάποιος έχει παρακολουθήσει κάποιο άπο τα δύο και έχει να προτείνει κάτι θα βοηθούσε
Άβαταρ μέλους
BritneySpears
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευτ, 04 Μάιος 2020 7:50 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό jimys » Σάβ, 13 Φεβ 2021 8:03 pm

BritneySpears έγραψε:
Darkiz έγραψε:
ΥΓ. Επισης εχω στο μυαλο μου και το Ανανεωσιμη και υδροηλεκτρικα εργα, οποτε αν καποιος θελει ας πει και γι αυτο


Και εγω είμαι μεταξύ αυτων των δύο για μάθημα επιλογής, και σκεφτόμαι πως το τεχνικό δίκαιο θα ήταν πιο εύκολο για βαθμό αλλά τα υδροηλεκτρικά έργα είναι πιο ενδιαφέροντα ως αντικείμενο. Αν κάποιος έχει παρακολουθήσει κάποιο άπο τα δύο και έχει να προτείνει κάτι θα βοηθούσε


Έχω παρακολουθήσει Ανανεώσιμες και Υ/Η και το συστήνω ανεπιφύλακτα! πολύ καλά οργανωμένο μάθημα, που σου διευρύνει αρκετά τις γνώσεις σχετικά με ΑΠΕ. Πας και για βαθμό αν ασχοληθείς με τις ασκήσεις !
Αν ο Θεός Δημιουργεί, ο άνθρωπος κατασκευάζει..
Άβαταρ μέλους
jimys
 
Δημοσιεύσεις: 301
Εγγραφή: Τρί, 07 Ιουν 2016 5:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2018

Re: Ποιο μάθημα επιλογής;...

Δημοσίευσηαπό sub_Hero » Σάβ, 13 Φεβ 2021 9:00 pm

Darkiz έγραψε:


Απο τα τρια που ανέφερες, αν και προσωπικά δεν έχω εμπειρία με κανένα (εκτος απ το τεχνικό δίκαιο που ειχα απαλλαχθεί οταν αλλαξε το πρόγραμμα σπουδών και έγινε επιλογής απο υποχρεωτικό - και δεν χρειάστηκε να το δωσω), με βαση εμπειρίες φίλων μου θα έλεγα πως το gis και το δίκαιο εχουν εξαιρετικά χαμηλές απαιτήσεις ( ισως το gis να ειναι το πλεον λιγότερο απαιτητικό) και τα υδροηλεκτρικά ειναι ενα ακομα τυπικο υδραυλικό μάθημα (συστηματικές ασκήσεις κλπ) που απαιτεί ενασχόληση κατα τη διάρκεια του εξαμήνου. Επίσης θεωρώ οτι ειναι και το πιο ενδιαφέρον απο τα 3.

Ελπίζω αυτό να βοηθάει κάπως.
με τη μανασ την εκη
Άβαταρ μέλους
sub_Hero
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ, 03 Ιαν 2014 1:37 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 8ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron