25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Συντονιστής: University Editors

25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 3:31 pm

Προς αποφυγήν όποιας σύγχυσης,να αναφέρουμε ξεκάθαρα πως:

Ως αποτέλεσμα της προηγούμενης συνέλευσης του συλλόγου (20/11),έχει οριστεί νέα Γενική Συνέλευση ΦΣ,αύριο Τρίτη 25/11 στο Αμφ.1,2,στις 13:30 (μετά το πέρας των μαθημάτων).

Ας είμαστε όλοι εκεί για να ενημερωθούμε,να συζητήσουμε,να εκφραστούμε και να αποφασίσουμε!
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1329
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό chris92 » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 5:33 pm

Βγάλτε τις παροπίδες και απαλαχθείται από τις οπισθοδρομικές σας μεθόδους. Μάθετε να διεκδικείται πραγματικά, γιατί οι αγώνες δεν κερδίζονται ποτέ με απραξία, αλλά με δουλεία και κοπό. Κανείς από σας δεν είναι πραγματικά στην Σχολή σε περίοδο κατάληψης, οπότε επουδενί αυτό δεν θεωρείται κόπος. Ενα έξυπνο και λογικό ον όπως είναι ο άνθρωπος, χρησιμοποιεί έξυπνα και λογικά μέσα για να διεκδικίσει τα δικαιώματά του. Δεν μιμείται τα ζώα και άλλους κατώτερους οργανισμούς (βλέπε αμοιβάδες). Δεν ξέρω ποιοι εξωγενείς παράγοντες επέδρασαν ώστε η νέα γενία, εμείς, να έχουμε μείνει τόσο πίσω σε αγώνες και διεκδικήσεις. Παρτε παραδείγματα από τους αγώνες της greenpeace, στους οποίους έχω συμμετάσχει ... ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ προσφέροντας, ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ βοηθώντας και ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ έχωντας πάντα υποστήριξη. Δυστυχώς εσείς είστε η αιτία, που η κοινωνία απαξίωσε το αγωνιστικό πνεύμα και καθιέρωσε τον υλισμό και την παθητικότητα. Ντροπή σας που καταστρέφεται την ευγένεια ενός αγώνα. Γι΄αυτό χανεται το δίκιο σας, γι΄αυτό και δεν θα βρείτε ποτέ υποστήριξη, γι' αυτό και θα είστε πάντα απαρχιωμένοι. Ντροπή σας που μολύνατε το θεσμό της Συνέλευσης. Λυπάμαι γιατί εχω υπάρξη ΑΛΗΘΙΝΟΣ αγωνιστής και γι΄αυτό σας οικτίρω.
chris92
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ, 23 Ιουν 2013 5:11 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 5:44 pm

Ενώ έχεις δίκιο σε κάποια, νομίζω το χάνεις με τους αφορισμούς και την στείρα κριτική που πατάει πάλι στο δίπολο εσείς/εμείς. Ο έρμος ο υλισμός τι σου φταίει και που κολλάει με τα υπόλοιπα;
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό ice92 » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:17 pm

Παρακαλώ θερμά ΌΛΟΥΣ όσους έχουν πληροφορηθεί για την διεξαγωγή της συνέλευσης να είναι παρόντες, προκειμένου η απόφαση που θα ληφθεί να είναι πραγματικά δημοκρατική, κι όχι απόφαση της δημοκρατίας των συνδικαλιστών..
Άβαταρ μέλους
ice92
 
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί, 01 Οκτ 2013 11:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό epicas » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:20 pm

ice92 έγραψε:Παρακαλώ θερμά ΌΛΟΥΣ όσους έχουν πληροφορηθεί για την διεξαγωγή της συνέλευσης να είναι παρόντες, προκειμένου η απόφαση που θα ληφθεί να είναι πραγματικά δημοκρατική, κι όχι απόφαση της δημοκρατίας των συνδικαλιστών..


γαμώτο ... προσπαθήσαμε να το κρύψουμε εμεις οι συνδικαλιστές και να μην ακουστεί πολύ πως έχουμε συνέλευση και να βγάλουμε τις αποφάσεις μας , αλλα τελικά το μάθατε ... κριμα ..
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό chris92 » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:23 pm

Σε παραπέμπω στους Βαρβάρους του Καβάφη για τον υλισμό. Αν δεν το καταλάβεις θα χαρώ να σου εξηγήσω σε προσωπικό μήνυμα. Δεν πάτησα σε δίπολο ή τουλάχιστον δεν ήθελα να βγει αυτό. Βασικά αυτό καυτηριάζω ... τον διαχωρισμό που προκαλείται. Στην περίπτωση μας, δεν θα παω μακρία και θα σου πρότεινα να διαβάσεις λίγο Μάριο Χάκκα (και συγκεκριμένα το 'Ψαράκι στη Γυάλα" που είναι και το αγαπημένο μου) για να καταλάβεις τι σημαίνει ξεπεσμός ενός αγωνιστή.
chris92
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ, 23 Ιουν 2013 5:11 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:34 pm

Εντελώς off topic αλλά ο υλισμός είναι φιλοσοφικό ρεύμα. Μακάρι το δίπολο στη συνέλευση να ήταν υλιστές εναντίων ιδεαλιστών αλλά δεν πρόκειται. Δεν καταλαβαίνω, θα ήθελα να μου στείλεις πμ για τη σχέση του ''Περιμένοντας τους Βαρβάρους'' με τον υλισμό. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό chris92 » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:45 pm

Γιατί οι δυο μας ύπατοι κ’ οι πραίτορες εβγήκαν
σήμερα με τες κόκκινες, τες κεντημένες τόγες·
γιατί βραχιόλια φόρεσαν με τόσους αμεθύστους,
και δαχτυλίδια με λαμπρά, γυαλιστερά σμαράγδια·
γιατί να πιάσουν σήμερα πολύτιμα μπαστούνια
μ’ ασήμια και μαλάματα έκτακτα σκαλιγμένα;

βλέπεις ο Καβαφης το λέει καθαρά ... όταν ο άνθρωπος χάσει κάθε άλλη αξία στην ζωή του, του μένει η "αξία" της ύλης.

και αυτό το παθαίνει κανείς όταν πάψει να αγωνίζεται (ή στην περίπτωση μας καμώνεται ότι αγωνίζεται) και βολευτεί (εδώ κολλάει και ο Χάκκας)
chris92
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ, 23 Ιουν 2013 5:11 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό chris92 » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:46 pm

Και δω καλά είναι για απάντηση

Επίσης για αυτό που λες ότι είμαι εκτός θέματος ... λυπάμαι αλλά οι συνελευσεις σας είναι εκτός θέματος (πράγμα αρκετά λυπηρό)
chris92
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ, 23 Ιουν 2013 5:11 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: 25/11: Γενική Συνέλευση Φ.Σ. Πολ. Μηχ.

Δημοσίευσηαπό GiannisRad » Δευτ, 24 Νοέμ 2014 6:56 pm

Πολυ φιλοσοφια επεσε και βαρυνε το κλιμα εδω μεσα. Υλισμος, βαρβαροι και Καβαφης, απλα παμε να ανοιξουμε τη ρημαδα τη σχολη ρε παιδια, το να μην γινεται μαθημα δεν βοηθαει σε τιποτα.
Άβαταρ μέλους
GiannisRad
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Δευτ, 03 Ιουν 2013 9:14 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Επόμενο

Επιστροφή στο Ειδήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες