Αναβάθμιση του Υπολογιστικού Κέντρου της Σχολής

Συντονιστής: University Editors

Re: Αναβάθμιση του Υπολογιστικού Κέντρου της Σχολής

Δημοσίευσηαπό dimos » Σάβ, 20 Σεπ 2008 10:11 pm

Σύντροφε gandalf ( :D ) και εγώ έμαθα το AutoCAD μόνος μου, χωρίς καν βιβλίο, αλλά αυτό δε λέει και πολλά αφού θα το μάθαινα σίγουρα πολύ καλύτερα και πιο εύκολα αν το είχα σαν υποχρεωτικό μάθημα. Από τη στιγμή που σαν μελλοντικοί Πολ Μηχ θα το χρησιμοποιούμε συνεχώς, γιατί η σχολή να μας κάνει τη ζωή δύσκολη και να μη μας το παρέχει σα γνώση? Δηλ ποιά η χρησιμότητα της fortran? ΚΑΜΙΑ.
Οκ, υπάρχει σαν προαιρετικό μάθημα στο 4ο εξάμηνο, αλλά ποιος του δίνει σημασία, δεδομένου ότι κοιτάμε μόνο να ξεφορτωθούμε μαθήματα αντί να αποκομίσουμε γνώσεις από αυτά. Μ@λακία μας μεν, πραγματικότητα δε.
Ας μη γελιόμαστε, το "ίδρυμα" :mrgreen: μπορεί να μας προσφέρει πολλές και χρήσιμες γνώσεις, ταυτόχρονα με πάαααααααρα πολύ σαβούρα. Τη στιγμή που το ΑutoCAD είναι από τα πιο χρήσιμα εργαλεία μας, έπρεπε να το διδασκόμαστε.Μήπως είναι χαμένοι όσοι το μαθαίνουν στις σχολές τους?
Δυο δυο, τρεις τρεις, να παίξετε, να ερωτευθείτε,
Και να ξεσκάσετε, αδελφέ, μετά από τόση κούραση.

(Μας γέρασαν προώρως, Γιώργο, το κατάλαβες;)
Άβαταρ μέλους
dimos
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 4:53 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Αναβάθμιση του Υπολογιστικού Κέντρου της Σχολής

Δημοσίευσηαπό Καμένος » Τρί, 30 Σεπ 2008 6:39 pm

Intelx86 σού εχω αντικείμενο προς μελέτη...:
simvasi HIPAC.pdf
Σύμβαση «Για την προμήθεια Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και συναφών εξαρτημάτων εξοπλισμού πληροφορικής για τις ανάγκες της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών»
(187.52 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 156 φορές

;)
42
Άβαταρ μέλους
Καμένος
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 881
Εγγραφή: Σάβ, 17 Μάιος 2008 9:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ειδήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες