Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Συντονιστής: University Editors

Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό cn_nk » Τετ, 16 Μαρ 2016 7:23 pm

Λοιπόν παιδιά στα πλαίσια του μαθήματος Αστικά Υδραυλικά μας δίνεται η δυνατότητα να πάμε μια εκπαιδευτική εκδρομή στο Μόρνο. Η εκδρομή θα περιλαμβάνει 1 διανυκτέρευση και θα στοιχίσει το πολύ 20 ευρώ. (Μπορεί και λιγότερα.) Θα βάλει κάποια λεφτά και το πολυτεχνείο (1000 ευρώ). Σύμφωνα με μια ψηφοφορία που είχε γίνει η ημερομηνία θα είναι 2-3 Απριλίου. Απλά επειδή ο χρόνος μας πιέζει αν θέλετε να πάμε καλό θα είναι να συμπληρώσουν όσοι πρόκειται να έρθουν τα στοιχεία τους (Επώνυμο- Όνομα- Κωδικό) μέχρι την Κυριακή και από την άλλη βδομάδα να δοθεί και μια μικρή προκαταβολή (10 ευρώ) για να δούμε σίγουρα ποιος θα είναι ο αριθμός των ατόμων.
Στην εκδρομή μπορούν να έρθουν και άτομα απ το 8ο εξάμηνο.
Συμπληρώστε εδώ τα στοιχεία σας:

Φορμα Ενδιαφεροντος εδω
Χαμογελάστε...το αύριο θα είναι χειρότερο... ;)
Άβαταρ μέλους
cn_nk Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Δευτ, 06 Ιαν 2014 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό icepink » Δευτ, 21 Μαρ 2016 9:26 pm

Παιδιά όσοι έχετε δηλώσει συμμετοχη στην εκδρομή στο Μόρνο καλο θα ηταν να φερετε μια συμβολικη προκαταβολή 10 ευρω μεχρι την πεμπτη για να βεβαιωθουμε για τον ακριβη αριθμο ατομων που θα ερθουν!
Η λιστα συμμετοχης παραμένει ανοιχτη!
Τα λεφτά μπορειτε να δινετε ειτε στο Σπύρο Βενέτη είτε στο Χρήστο Αλαμίρ
If you can't play the game, play the gamer
Άβαταρ μέλους
icepink
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Σάβ, 25 Οκτ 2014 6:40 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό Shi » Παρ, 25 Μαρ 2016 1:31 am

Μίλησα με τον κ.κουτσογιάννη που τον πέτυχα σήμερα στο μάθημα μου είπε ότι δεν έχει μιλήσει ακόμη κανείς μέχρι στιγμής μαζί του για το πόσοι θα είμαστε στην εκδρομή. Για αυτό μου είπε ότι χρονικό περιθώριο για να γίνει διαγωνισμός (να καλυφθούν από την σχολή δηλ. τα έξοδα) για πούλμαν δεν υπάρχει.

Πρότεινε δύο λύσεις:

1) Η σχολή να καλύψει τα έξοδα για διαμονή και να βάλουμε εμείς το πούλμαν που θα βγεί τα ίδια λεφτά στον καθένα/καθεμία βασικά. Για να γίνει αυτό πρέπει να το συννενοηθούμε μαζί του την ΔΕΥΤΕΡΑ. Πιστεύω ότι μπορούμε να το κάνουμε αυτό.
2) Η εκδρομή να πάει μετά το πάσχα που μπορεί και να μην έχει αρκετή συμμετοχή.

Έχετε επίσης υπόψιν όσοι μαζέυετε τα λεφτά ότι είμαστε αρκετοί/ες (έχω στο μυαλό μου μια 5αρα+εγώ) που δεν τα έχουμε δώσει ακόμη.

Προσωπικό σχόλιο: Δυστύχως έχουμε ξεχάσει πλέον τις συνελεύσεις έτους και τους αιρετούς/ανακλητούς εκπροσώπους των Γ.Σ., για να οργανώνουμε συλλόγικα τις ανάγκες - και τις εκδρομές μας :( :( :( και βάζουμε από τότε και χέρι στην τσέπη και έχουμε κακή οργάνωση
Καιρός να τις αναβιώσουμε!
«Απ’ τα τσακάλια δεν γλιτώνεις, με ευχές και παρακάλια»
«Κι (…) Αν είν’ ο λάκκος σου, πολύ βαθής, χρέος με τα χέρια σου, να σηκωθείς».
Άβαταρ μέλους
Shi
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Παρ, 21 Δεκ 2012 6:11 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό cn_nk » Παρ, 25 Μαρ 2016 6:40 pm

βασικα δεν ειναι ακριβως ετσι η εισαγωγη και λογικο να μην εχουμε μιλησει μαζι του εφοσον μεχρι χθες ηταν η ημερομηνια για τις προκαταβολες αλλα (1) ξεραμε απο την αρχη οτι το ποσο θα παει στην διαμονη και οχι στο πουλμαν γιατι απο την αρχη δεν υπηρχε χρονος για το διαγωνισμο
οσο για το (2) επισης ηδη υπαρχει σαν ιδεα αφου εχουν μαζευτει προκαταβολες μονο απο 20 ατομα.

Ωστοσο γενικα εφοσον υπαρχει ενα χρονικο περιθωριο για την προκαταβολη θα επρεπε να ειχε δωθει απο ολους μεχρι τοτε για να μην κυνδινευει και παλι η εκδρομη να μην γινει. Και δεν το λεω μονο για σενα γιατι ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουν κι αλλα ατομα για τα οποια ισχυει αυτο. (δεν ειναι επιθεση απλα μια παρατηρηση)
Χαμογελάστε...το αύριο θα είναι χειρότερο... ;)
Άβαταρ μέλους
cn_nk Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Δευτ, 06 Ιαν 2014 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό Shi » Σάβ, 26 Μαρ 2016 1:56 am

Καλά ηρέμησε δεν μας τρέχουν και από τα μπατζάκια τα δεκάευρα και σε μένα και στα άλλα άτομα νομίζω. Αν κάναμε συνέλευση διεκδικούσαμε χρηματοδότηση και τα υπόλοιπα τα φτιάχναμε σε ταμείο συλλόγου θα λύνονταν αυτά κατα τη γνώμη μου.
Κατά τα άλλα έτσι όπως είμαστε εγώ πιστεύω καλύτερα να το οργανώσουμε για να πάμε τώρα γιατί μετά το πάσχα δεν θα μαζευτούμε λόγω εξεταστικής.
«Απ’ τα τσακάλια δεν γλιτώνεις, με ευχές και παρακάλια»
«Κι (…) Αν είν’ ο λάκκος σου, πολύ βαθής, χρέος με τα χέρια σου, να σηκωθείς».
Άβαταρ μέλους
Shi
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Παρ, 21 Δεκ 2012 6:11 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό cn_nk » Σάβ, 26 Μαρ 2016 2:34 pm

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα κανενα να ενδιαφερεται για να οργανωθει συνελευση η να βοηθησει γενικα στην εκδρομη οποτε νομιζω οτι γινεσαι επιθετικος και κυνικος χωρις λογο. Ουτε φανταζομαι οτι θεωρεις προταση το παραπανω σχολιο το οποιο εγινε δυο βδομαδες πριν. Επομενως, εφοσον δεν υπηρχε προταση δεν υπηρχε και συνελευση -το φταιξιμο ειναι συλλογικο θελω να πω.
Οσο για το δεκαευρω προτιμω να μη το σχολιασω και απλα να πω οτι αν ειναι να τα δωσει κανεις ετσι κι αλλιως καλυτερα να τα δωσει στην ωρα του. Επισης, οσον αφορα την περαιτερω οργανωση και επισπευση των διαδικασιων κι εφοσον βλεπω οτι ενδιαφερεσαι εν τελει να βοηθησεις καλυτερα να ερθεις σε επαφη με τον συντονιστη της εκδρομης ο οποιος δεν ειμαι εγω. (εγω απλα μεταφερω τα οσα γραφονται στο φβ εδω οπως και η icepink).

Υ.Γ. ηρεμη ειμαι οπως παντα :)
Χαμογελάστε...το αύριο θα είναι χειρότερο... ;)
Άβαταρ μέλους
cn_nk Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Δευτ, 06 Ιαν 2014 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό Shi » Κυρ, 27 Μαρ 2016 8:06 pm

Συμφωνώ απόλυτα όλοι φταίμε αυτό λέω εξαρχής, ας βρεθούμε λοιπόν σχολή να το λύσουμε.
«Απ’ τα τσακάλια δεν γλιτώνεις, με ευχές και παρακάλια»
«Κι (…) Αν είν’ ο λάκκος σου, πολύ βαθής, χρέος με τα χέρια σου, να σηκωθείς».
Άβαταρ μέλους
Shi
 
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Παρ, 21 Δεκ 2012 6:11 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό ZeRoLoRd » Τρί, 29 Μαρ 2016 4:21 pm

Θα πάρω το θάρρος και θα ρωτήσω.. Τι γίνεται τελικά με αυτήν την εκδρομή; Θα γίνει;
Άβαταρ μέλους
ZeRoLoRd
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ, 21 Οκτ 2012 7:19 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό cn_nk » Τρί, 29 Μαρ 2016 5:52 pm

Παιδιά καλησπέρα η εκδρομή στα Αστικά Υδραυλικά μεταφέρεται για 15 Μαίου λόγω έλλειψης συμμετεχόντων (απαιτούνται 50 άτομα από το καθηγητή).Όπως είπαμε η συμμετοχή σας γίνεται προσκομίζοντας την προκαταβολή 10 ευρώ μέχρι τις 8 Απριλίου(και όχι προφορικώς!!) δικαίωμα συμμετοχής έχουν και φοιτητές μεγαλύτερων εξαμήνων.Εάν τελικώς πάλι δε μαζευτεί ο απαιτούμενος αριθμός ενδιαφερόμενων θα σας επιστραφεί η προκαταβολή.
Χαμογελάστε...το αύριο θα είναι χειρότερο... ;)
Άβαταρ μέλους
cn_nk Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Δευτ, 06 Ιαν 2014 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Εκδρομή Μορνος 3ου και 4ου ετους - Αστικα Υδραυλικα (2015-16)

Δημοσίευσηαπό cn_nk » Τετ, 13 Απρ 2016 11:13 am

Παιδιά καλημέρα η εκπαιδευτική εκδρομή Μορνος Υλικη Δελφοι Βιολογικος Λειβαδιας ειναι προγραμματισμενη για Σαββατο Κυριακη 15 καιω16 Μαιου απαιτει τουλαχιστον 50 ατομα απευθυνεται και σε μεγαλυτερα ετη οποτε οσοι ενδιαφερονται παρακαλουνται να φερουν τις προκαταβολες 10 ευρω μεχρι αυτη τη
Παρασκευη.Εαν δε μαζευτουμε εχουμε την εναλλακτικη της μονοημερης επισκεψης στην Ψυταλλεια το Σαββατο 15 Μαιου παλι με κατωτατο οριο 50 ατομα.
Χαμογελάστε...το αύριο θα είναι χειρότερο... ;)
Άβαταρ μέλους
cn_nk Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Δευτ, 06 Ιαν 2014 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Επόμενο

Επιστροφή στο 6ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης