Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Συντονιστής: University Editors

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Δευτ, 15 Ιουν 2015 7:16 pm

feskos έγραψε:Σχετικά με το καινούργιο μάθημα. Μέθοδοι επίλυσης με Η/Υ. Μπορεί κάποιος να ανεβάσει τις λύσεις απο τις σειρές ασκήσεων?

exALL_Matlab_2015.zip
(199.59 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 476 φορές
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό feskos » Δευτ, 15 Ιουν 2015 7:42 pm

παιχταρά μου!!! Ωραίος! Ευχαριστω...:D
feskos
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ, 08 Ιούλ 2011 2:29 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Audrey Tautou » Πέμ, 18 Ιουν 2015 7:14 pm

Παιδιά ξέρει κανείς πώς θα είναι η εξέταση;Θα μπορώ ,ας πούμε ,να κοιτάξω λίγο διαφάνειες ή θα πρέπει να θυμάμαι απ'έξω τις συναρτήσεις;
Το ψέμα δε ζει τόσο ώστε να γεράσει.Σοφοκλής
Audrey Tautou
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Τετ, 11 Μαρ 2009 6:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Red Mullet » Παρ, 19 Ιουν 2015 12:30 pm

Σε ο,τι αφορα την σημερινη εξεταση, με λιγα λογια θα πω οτι οι καθηγητες δεν εχουν συναισθηση τι διδασκουν στο εξαμηνο και τι πιστευουν οτι μπορουμε να λυσουμε..
3 μηνες παρακολουθηση matlab, διαβασμενες ολες οι σειρες ασκησεων και λυμμενες χωρις ανοιχτες σημειωσεις και ισα ισα κουτσοεγραψα εκει κατι τυπους που δεν ετρεχαν καν... πατουσες το run κι εμφανιζοταν διαβολικο κοκκινο στο command window...
Λοιπον το τελευταιο που ηταν σημερα αυτη η εξεταση ηταν βοηθητικη.
Δεν ξερω πως θα διορθωσουν και τι προθεσεις εχουν να μας περασουν ( πχ κανονικοποιηση) ομως ετσι οπως ακουσα κι αλλα παιδια μετα την εξεταση μ.ο. γυρω στις 2 μοναδες εχουμε γραψει
Red Mullet
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ, 25 Αύγ 2012 11:46 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Red Mullet » Παρ, 19 Ιουν 2015 12:32 pm

Θα ηθελα να μου πουν κι αλλοι πως τους φανηκαν τα σημερινα θεματα κι αν ανταποκρινονταν οι ασκησεις εξαμηνου με αυτα σε δυσκολια!
Red Mullet
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ, 25 Αύγ 2012 11:46 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό astromaniac » Παρ, 19 Ιουν 2015 12:49 pm

Τα θέματα με τίποτα δεν καλύπτονταν από διάβασμα, παρακολουθηση,σειρές ασκήσεων και θέμα! Τουλάχιστον ούτε για μένα! απορώ γιατί εδωσαν αυτές τις σειρές ασκήσεων αλήθεια!
astromaniac
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ, 18 Μαρ 2010 12:28 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Παρ, 19 Ιουν 2015 1:54 pm

Εγώ δεν παρακολουθούσα, αλλά έδωσα όλες τις σειρές ασκήσεων (όπως φαίνεται και παραπάνω :lol: ) και το θέμα. Από όσα άκουσα από τα παιδιά που έμπαιναν κι απ'όσα είδα στις σημειώσεις που ανέβαζαν κάθε βδομαδα τότε η εξέταση δεν είχε μεγάλη επαφή με την πραγματικότητα, για δύο κυρίως λόγους. Τα θέματα δεν ήταν κλιμακούμενη δυσκολίας, δηλαδή 2 θέματα από 5 μονάδες κι ήταν λίγο πολύ 'ή το λύνεις όλο ή δεν το πολυακουμπάς'. Ο δεύτερος λόγος ήταν ο χρόνος, εγώ προσωπικά χάλασα περίπου 15-20 λεπτά να κατανοήσω πλήρως και τις δύο εκφωνήσεις πριν αρχίσω να γράφω κι έδιναν 1 ώρα. Κι όλα αυτά μιλάμε για ένα μάθημα 4ου εξαμήνου. Εμένα προσωπικά, 5ο έτος που είμαι δεν με απασχόλησε κ πολύ, matlab κ ξέρω κι έμαθα κ κάτι παραπάνω, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να είμαι στο εξάμηνο του μαθήματος. Και δεν υπάρχει το επιχείρημα του άμα είσαι εξοικιωμένος δεν έχεις πρόβλημα, είναι 1 ώρα και σε ένα pc που δεν είναι δικό σου. Αναφέρομαι γενικά στη 2η ομάδα που ήμουν και πιο συγκεκριμένα το 2ο θέμα που είχε δουλειά, διάολε. Απ'όσο κοίταξα και τις άλλες 2 ομάδες το κλίμα ανάλογο μου φάνηκε. Σε καμία περίπτωση η κατεύθυνση της εξέτασης δεν είναι η σωστή σε αντίθεση με την παράδοση του μαθήματος (που ήταν πολύ καλά οργανωμένη, αν κι αρκετά απαιτητική, ακόμα και για εξ'αποστάσεως δουλειά). Αυτά από μένα.
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό Audrey Tautou » Παρ, 19 Ιουν 2015 2:16 pm

Τα θέματα της 3ης ομάδας,που ήταν μάλλον πιο εύκολα από τις 2 προηγούμενες. :roll:

Ευχαριστούμε πολύ! Τα θέματα ανέβηκαν στο πάνελ :thumbup:

Το ψέμα δε ζει τόσο ώστε να γεράσει.Σοφοκλής
Audrey Tautou
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Τετ, 11 Μαρ 2009 6:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό TheMaster » Παρ, 19 Ιουν 2015 2:27 pm

Οι καθηγητες ειναι τουλαχιστον απαραδεκτοι με τα θεματα που εβαλαν ....
Spoiler: show
Παντως η επομενη εξεταση απο την προηγουμενη , ηταν και πιο ευκολη , οποτε λογικα τον Σεπτεμβρη θα ειναι γελοια :lolno:
"The funny thing about choosing sides is that you don't have to be all the way one one side or the other . It's okay to be feeling like 'this is the one I align a little bit more , ant it's not perfect,but at least there's stuff I can appreciate a little bit more on this side.'"
Άβαταρ μέλους
TheMaster
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Δευτ, 30 Δεκ 2013 2:56 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Προγραμματισμός Η/Υ (2014-15)

Δημοσίευσηαπό QSG » Παρ, 19 Ιουν 2015 3:53 pm

Διαφωνώ με το οτι τα θέματα ήταν τελείως άκυρα μεταξύ τους και δεν κινούνταν σε κάποιο κοινό στυλ, παρά είχαν χωρίσει την ύλη ανάμεσα στις ομάδες. Δηλαδή άμα εγώ κ ο φίλος μου ξέραμε μόνο σειρές και συστήματα και εγώ πήγαινα στη Β ομάδα και αυτός στη Γ, θα έγραφε αυτός 6 κ εγώ 0;;; Με ποιά λογική;;; Και βασικά οκ επιλέγεις να τα κάνεις πιο δύσκολα απ ότι μας τα δίδαξες αλλά δίνεις και μόνο 1 ώρα όταν μόνο για να καταλάβεις τι ζητάει και να το χτίσεις στο κεφάλι σου θες τα 15 λεπτά;; Αυτό δεν ανταποκρίνεται καν στο λόγο που υπάχει το ίδιο το μάτλαμπ ξέρω γω.
Can't change anyone but yourself....
Άβαταρ μέλους
QSG
 
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευτ, 25 Ιούλ 2011 5:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 2ο Εξάμηνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης