Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Συντονιστής: University Editors

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό akis » Κυρ, 21 Ιουν 2009 8:09 pm

Κοιτα μας εχουν τονισει αρκετα την καμψη (δλδ κεφαλαιο 2 τομος ΙΙ απο Γκαρουτσο και κεφαλαιο 7 απο Βαρδουλακη) οποτε χωρις να προδικαζω τπτ ειναι ενα σχεδον σιγουρο θεμα... Επισης δεν πιστευω οτι ειναι τοσο πιθανο να βαλουν ασκηση μονο απο στρεψη, απλη καμψη ή διατμηση. Πιθανον να χρειαζεται καποιος τυπος απο αυτα σε καποιο θεμα με ενεργειακα ή ελαστικη γραμμη... Χωρις να θελω να απογοητευσω βεβαια θυμαμαι και τη φραση του Θεοτοκογλου ολα παιζουν... :mrgreen:
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό morisson » Κυρ, 21 Ιουν 2009 8:31 pm

akis έγραψε: Χωρις να θελω να απογοητευσω βεβαια θυμαμαι και τη φραση του Θεοτοκογλου ολα παιζουν... :mrgreen:


Ακριβώς έτσι είναι.Όλα παίζουν,έτσι λέει και η Αναστασέλου και έχει δικό νομίζω.Είναι "τεραστια" η ύλη.Και όχι μονο αυτό,σε όλα έκατσαν και έλυσαν ασκήσεις οποτε δεν μπορείς να πεις ότι κάτι δεν είναι σημαντικό.

πάντως δικια μου πρόβλεψη(και από συμφραζόμενα και αγάπες Αναστασέλου)ίσως μπει κάτι σε στρέψη η κάμψη με διάτμηση και μετά θα σου πει να υπολογίσεις κύριες τάσεις ,την κατεύθυνση τον κυρίων επιπεδων,και μπορεί να σου πετάξει να κάνετε και κύκλο mohr...
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό roxy » Δευτ, 22 Ιουν 2009 10:47 pm

Δειτε κι αυτο το σαιτ...ενδιαφερον ειναι και εχει και λυμενες ασκησεις και θεωρια....δεν ξερω αν θα βοηθησει, δεν το χω δοκιμασει ακομη, αλλα φαινεται καλο :)
http://www.oktonia.com/index.php?tomeas ... hima_id=23
roxy Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Κυρ, 19 Οκτ 2008 8:53 pm
Έτος εισαγωγής: 2003

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό poum » Τρί, 23 Ιουν 2009 12:42 pm

Λίγες να 'ναι οι μέρες αυτού που είχε τη φαϊνή ιδέα να αλλάξει ΠΑΛΙ η μηχανική 2!!!
bismallah
poum
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Δευτ, 04 Αύγ 2008 11:18 am
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό manolios » Τρί, 23 Ιουν 2009 12:49 pm

Παιδια θα ήθελα να μου πει κάποιος απο το πρωτο έτος...στην αδρανή περιοχή τι έχουν κάνει...
Θα τον παρακαλουσα αν θα μπορουσε να μ δώσει με καποιον τρόπο ότι άσκηση έχουν κάνει πάνω σε αδρανής περιοχή γιατί αυτός ήτανε ο λόγος π δεν πέρασα πέρυσι το μάθημα δυστυχως(βεβαια για να λέμε την αλήθεια όχι μόνο αυτός :mrgreen: )
Ευχαριστω... Ακη αναφέρομαι κυρίως σε σένα :D ..αν θυμάσαι σου είχα μιλήσει στο κυλικείο της σχολής και σε είχα ρωτήσει τα ΣΟΣ ;)
manolios Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Κυρ, 13 Ιούλ 2008 4:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό κων » Τρί, 23 Ιουν 2009 1:54 pm

poum έγραψε:Λίγες να 'ναι οι μέρες αυτού που είχε τη φαϊνή ιδέα να αλλάξει ΠΑΛΙ η μηχανική 2!!!


τι????αλλαξε η μηχανικη κ ποτε πηγε?που ανακοινωθηκε????sos...δεν έχω μάθει κάτι...
Τελευταία επεξεργασία από ingenieurin26 και Σάβ, 27 Ιουν 2009 3:36 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Αιτία: ορθογραφικά και greeklish
κων
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ, 22 Μάιος 2009 7:17 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Τρί, 23 Ιουν 2009 1:59 pm

:arrow: η poum εννοεί αυτούς που πρόσθεσαν πέρσι τα 3 κεφάλαια στη μηχανική 2 γιατί αυτό αποτελεί την αλλαγή
:arrow: λίγη ψυχραιμία θα σε βοηθούσε να γράψεις σωστά την πρότασή σου, χωρίς ορθογραφικά και greeklish τα οποία απαγορεύονται από τους κανόνες του forum!
:arrow: Kάτι έχει ακουστεί ότι θα ξαναχωριστούν οι μηχανικές.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό akis » Τρί, 23 Ιουν 2009 3:52 pm

manolios έγραψε:Παιδια θα ήθελα να μου πει κάποιος απο το πρωτο έτος...στην αδρανή περιοχή τι έχουν κάνει...
Θα τον παρακαλουσα αν θα μπορουσε να μ δώσει με καποιον τρόπο ότι άσκηση έχουν κάνει πάνω σε αδρανής περιοχή γιατί αυτός ήτανε ο λόγος π δεν πέρασα πέρυσι το μάθημα δυστυχως(βεβαια για να λέμε την αλήθεια όχι μόνο αυτός :mrgreen: )
Ευχαριστω... Ακη αναφέρομαι κυρίως σε σένα :D ..αν θυμάσαι σου είχα μιλήσει στο κυλικείο της σχολής και σε είχα ρωτήσει τα ΣΟΣ ;)


Εχουμε πει μονο λιγα θεωρητικα στοιχεια και καναμε μια ασκηση που η αδρανης περιοχη ηταν ενα υποερωτημα... Αν θες θα τα ανεβασω προσεχως...

Spoiler: show
Μεχρι να φτιαξει το scanner... Συντομα παντως...
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό merde_conserve » Τρί, 23 Ιουν 2009 4:19 pm

Ααααχ, η Μηχανική. Η Χαρά της "ταλιμπανέζικης μεθόδου".

Πάντως θα ακολουθήσω εξτρεμιστικές μεθόδους και θα κατέβω να το δώσω, γιατί είναι ένα και φεύγει πιο εύκολα (!) :P
CSI computer expert έγραψε:I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if i can track an IP Address out of this.

http://www.youtube.com/watch?v=ygB0Zviq ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
merde_conserve
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 9:43 pm
Τοποθεσία: Βαζελοχώρι (κοινώς Αμπελόκηποι)
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Tεχνική Μηχανική II (2008-09)

Δημοσίευσηαπό akis » Τρί, 23 Ιουν 2009 4:23 pm

merde_conserve έγραψε:Πάντως θα ακολουθήσω εξτρεμιστικές μεθόδους και θα κατέβω να το δώσω, γιατί είναι ένα και φεύγει πιο εύκολα (!) :P


Ναι φευγει ευκολα και ξαναρχεται εξισου ευκολα...
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 1ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron