Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Πολιτικά θέματα; Οργανωτικά Προβλήματα; Προτάσεις Βετλτίωσης; Όλα τα ζητήματα που αφορούν στη σχολή αναλύονται εδώ.

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό TEL9021 » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 6:20 pm

balo έγραψε: Οι σημειώσεις του κ. Κατσαρέλη και του κ. Παπανικολάου είναι πολύ καλές για να περάσεις απλά το μάθημα αλλά δεν σε καλύπτουν πλήρως. Εάν π.χ. θες να κατανοήσεις πλήρως το μάθημα και να πας και για βαθμό, οι σημειώσεις της κ. Νάνου είναι εξαιρετικές. Απορώ πως δεν το έχει θίξει κανείς μέχρι τώρα. :?


xvantsik έγραψε:Διαφωνώ καθέτως οριζοντίως και πλαγίως. Για μένα σίγουρα Παπανικολάου, πιο πλήρης πιο επεξηγηματικός. Για Κατσαρέλη δεν σχολιάζω


Και εγώ διαφωνώ, οι σημειώσεις του Κατσαρέλη είναι οι καλύτερες για Ρευστά.
Άβαταρ μέλους
TEL9021 Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ, 10 Οκτ 2012 6:32 pm
Τοποθεσία: Παιανία - Ganja
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό xvantsik » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 7:21 pm

Ναι γι αυτό δεν πέρναγε άνθρωπος το μάθημα
Άβαταρ μέλους
xvantsik Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Σάβ, 29 Μαρ 2014 11:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό αζαζαζα! » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 7:27 pm

xvantsik έγραψε:Ναι γι αυτό δεν πέρναγε άνθρωπος το μάθημα

Το χερι που σε ταίζει δεν το δαγκώνεις. Κι αν το ίδιο χέρι σε βαράει, βαράς κι εσείς τους επόμενους.
αζαζαζα!
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ, 04 Φεβ 2011 11:45 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό epicas » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 8:23 pm

εγω πάλι πιστεύω πως ο καλύτερος τροπος για να κατανοήσεις λιγο την κατασταση , είναι να διαβάζεις απο το τεύχος ασκήσεων, στο οποίο , ο ανθρωπος τα έχει γράψει οσο καλυτερα και απλα γίνεται . Με τις σημειώσεις τουκ. παπανικολαου νομίζεις οτι διαβάζεις για να μπεις μαθηματικό , ενω με του κ.κατσαρέλη πως είσαι υπολογιστικό φύλλο . Για τους επιστήμονες τύπου xvatsik μαλλον του κ.Παπ φαίνονται πιο καλες
“Δε με ενδιαφέρει τι δουλειά κάνεις. Θέλω να μάθω τι λαχταράς- και αν τολμάς να ονειρευτείς ότι συναντάς αυτό που επιθυμεί η καρδιά σου. Δε με ενδιαφέρει πόσων χρονών είσαι. Θέλω να μάθω αν θα κινδυνεύσεις να φανείς σαν χαζός- για την αγάπη- για τα όνειρά σου- για την περιπέτεια που είναι η ζωή.”
Oriah Mountain Dreamer
Άβαταρ μέλους
epicas Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τρί, 20 Σεπ 2011 2:04 am
Τοποθεσία: Sekempanti-Beyonseti-Stolmitiv
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό xvantsik » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 8:33 pm

αζαζαζα! έγραψε:
xvantsik έγραψε:Ναι γι αυτό δεν πέρναγε άνθρωπος το μάθημα

Το χερι που σε ταίζει δεν το δαγκώνεις. Κι αν το ίδιο χέρι σε βαράει, βαράς κι εσείς τους επόμενους.


Τώρα αυτό ήταν κάτι βαθυστόχαστο το οποίο δεν έπιασα
Άβαταρ μέλους
xvantsik Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Σάβ, 29 Μαρ 2014 11:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό leyla » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 9:03 pm

xvantsik έγραψε:Διαφωνώ καθέτως οριζοντίως και πλαγίως. Για μένα σίγουρα Παπανικολάου, πιο πλήρης πιο επεξηγηματικός. Για Κατσαρέλη δεν σχολιάζω


Γενικά, θεωρώ άδικο να μιλάς για την δουλειά ενός ανθρώπου (ανεξαρτήτως ποιος είναι) με τέτοιο τρόπο.. Είναι καθαρά υποκειμενικό ποιες σημειώσεις είναι καλύτερες, και εξαρτάται από τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά και από που παρακολουθεις. Θεωρώ ότι την δουλειά του Κατσαρέλη παρα πολύ καλή στις σημειώσεις, χωρίς να σημαίνει οτι του Παπανικολάου δεν ήταν καλές επειδή εμένα δεν με βόλεψαν στο διάβασμά μου προσωπικά. Ξέρω άτομα που παρακολουθουσαν Παπανικολάου και χωρίς σημειώσεις Κατσαρέλη δεν μπορούσαν να κάνουν δουλειά..Γι αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!
leyla
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ, 02 Ιουν 2013 8:02 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό xvantsik » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 9:16 pm

leyla έγραψε:
xvantsik έγραψε:Διαφωνώ καθέτως οριζοντίως και πλαγίως. Για μένα σίγουρα Παπανικολάου, πιο πλήρης πιο επεξηγηματικός. Για Κατσαρέλη δεν σχολιάζω


Γενικά, θεωρώ άδικο να μιλάς για την δουλειά ενός ανθρώπου (ανεξαρτήτως ποιος είναι) με τέτοιο τρόπο.. Είναι καθαρά υποκειμενικό ποιες σημειώσεις είναι καλύτερες, και εξαρτάται από τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά και από που παρακολουθεις. Θεωρώ ότι την δουλειά του Κατσαρέλη παρα πολύ καλή στις σημειώσεις, χωρίς να σημαίνει οτι του Παπανικολάου δεν ήταν καλές επειδή εμένα δεν με βόλεψαν στο διάβασμά μου προσωπικά. Ξέρω άτομα που παρακολουθουσαν Παπανικολάου και χωρίς σημειώσεις Κατσαρέλη δεν μπορούσαν να κάνουν δουλειά..Γι αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!


First things first. Ο Κατσαρέλης έχει αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο για να φτιάξει αυτές τις σημειώσεις και τις αναθεωρεί πολύ τακτικά. Είναι κάτι το οποίο δεν κάνουν πολλοί καθηγητές της σχολής μας και σαν κίνηση πραγματικά την εκτιμώ. Όμως για μένα (υποκειμενική άποψη προφανώς) είναι από την λογική τους λάθους. Ο τρόπος τους, με την περιπτωσιολογία και τις πολλές σχέσεις οδηγούν απλά στην ρετσέτα, απομακρύνουν το φοιτητή από το φυσικό νόημα πίσω από τις σχέσεις και εκμηδενίζουν την αυτενέργεια και την σκέψη πάνω στην διαδικασία της επίλυσης. Για μένα έκαναν πολύ περισσότερο κακό παρά καλό.
Άβαταρ μέλους
xvantsik Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Σάβ, 29 Μαρ 2014 11:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό leyla » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 9:24 pm

xvantsik έγραψε:
leyla έγραψε:
xvantsik έγραψε:Διαφωνώ καθέτως οριζοντίως και πλαγίως. Για μένα σίγουρα Παπανικολάου, πιο πλήρης πιο επεξηγηματικός. Για Κατσαρέλη δεν σχολιάζω


Γενικά, θεωρώ άδικο να μιλάς για την δουλειά ενός ανθρώπου (ανεξαρτήτως ποιος είναι) με τέτοιο τρόπο.. Είναι καθαρά υποκειμενικό ποιες σημειώσεις είναι καλύτερες, και εξαρτάται από τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά και από που παρακολουθεις. Θεωρώ ότι την δουλειά του Κατσαρέλη παρα πολύ καλή στις σημειώσεις, χωρίς να σημαίνει οτι του Παπανικολάου δεν ήταν καλές επειδή εμένα δεν με βόλεψαν στο διάβασμά μου προσωπικά. Ξέρω άτομα που παρακολουθουσαν Παπανικολάου και χωρίς σημειώσεις Κατσαρέλη δεν μπορούσαν να κάνουν δουλειά..Γι αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!


First things first. Ο Κατσαρέλης έχει αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο για να φτιάξει αυτές τις σημειώσεις και τις αναθεωρεί πολύ τακτικά. Είναι κάτι το οποίο δεν κάνουν πολλοί καθηγητές της σχολής μας και σαν κίνηση πραγματικά την εκτιμώ. Όμως για μένα (υποκειμενική άποψη προφανώς) είναι από την λογική τους λάθους. Ο τρόπος τους, με την περιπτωσιολογία και τις πολλές σχέσεις οδηγούν απλά στην ρετσέτα, απομακρύνουν το φοιτητή από το φυσικό νόημα πίσω από τις σχέσεις και εκμηδενίζουν την αυτενέργεια και την σκέψη πάνω στην διαδικασία της επίλυσης. Για μένα έκαναν πολύ περισσότερο κακό παρά καλό.


Είναι στο χέρι κάθε φοιτητή ποσο θα εμβαθύνει ή όχι. Όσοι επιλέγουν να το βλέπουν επιφανειακά το θέμα, δεν φταίνε απαραίτητα οι σημειώσεις! Πάντως δεν διαφωνώ μαζί σου ότι το αλγοριθμικό στυλ όταν ο άλλος δεν έχει καταλάβει την θεωρία, τον ξεγελάει!
leyla
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ, 02 Ιουν 2013 8:02 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό balo » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 9:37 pm

Τόση ώρα μόνο τα ονόματα Κατσαρέλης και Παπανικολάου βλέπω και αρχίζω να αναρωτιέμαι. Μάλλον από ότι φαίνεται κάποιο προσπαθούν να κερδίσουν κάτι επεφημώντας τα demeck για μένα "ονόματα". Ούτε λόγος για τη Νάνου...
I'm back
Άβαταρ μέλους
balo
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2014 8:32 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό tony24 » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 9:40 pm

Είναι στο χέρι κάθε φοιτητή ποσο θα εμβαθύνει ή όχι. Όσοι επιλέγουν να το βλέπουν επιφανειακά το θέμα, δεν φταίνε απαραίτητα οι σημειώσεις! Πάντως δεν διαφωνώ μαζί σου ότι το αλγοριθμικό στυλ όταν ο άλλος δεν έχει καταλάβει την θεωρία, τον ξεγελάει![/quote]
Υπονοείς ό, τι οι σημειώσεις Παπανικολάου είναι αντιεπιστημονικές?Μάλλον το αντίθετο..
Όλοι μαζί θα φύγουμε.
ΣΕΒ
Άβαταρ μέλους
tony24
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ, 12 Φεβ 2011 2:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια/Προτάσεις/Παρατηρήσεις για τη Σχολή

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες