Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Πολιτικά θέματα; Οργανωτικά Προβλήματα; Προτάσεις Βετλτίωσης; Όλα τα ζητήματα που αφορούν στη σχολή αναλύονται εδώ.

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό leyla » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 9:49 pm

tony24 έγραψε:Είναι στο χέρι κάθε φοιτητή ποσο θα εμβαθύνει ή όχι. Όσοι επιλέγουν να το βλέπουν επιφανειακά το θέμα, δεν φταίνε απαραίτητα οι σημειώσεις! Πάντως δεν διαφωνώ μαζί σου ότι το αλγοριθμικό στυλ όταν ο άλλος δεν έχει καταλάβει την θεωρία, τον ξεγελάει!

Υπονοείς ό, τι οι σημειώσεις Παπανικολάου είναι αντιεπιστημονικές?Μάλλον το αντίθετο..[/quote]

Εεε συγγνώμη είπα πουθένα κάτι για Παπανικολάου? Δεν έχω άποψη διότι εμένα δεν με βόλεψαν στο διάβασμα μου κι έτσι δεν τις ολοκλήρωσα ποτέ. Ωστόσο, επειδή ολοκλήρωσα σημειώσεις Κατσαρέλη απάντησα παραπάνω ότι δεν θεωρώ ότι το αλγοριθμικό στυλ απαραίτητα σημαίνει ρετσέτα αρκεί κάποιος να εμβαθύνει στην θεωρία, να ξέρει δηλαδή τι κρύβεται πίσω από τους υπολογισμούς, τις συγκλίσεις και να μην ακολουθεί έτσι χωρίς να ξερεί το γιατί τα βήματα.. Νομίζω αυτή ήταν η λογική των σημειώσεων. Δεν σημαίνει ότι ο Παπανικολάου δεν έχει καλές σημειώσεις, δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.
leyla
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ, 02 Ιουν 2013 8:02 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό tony24 » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 10:08 pm

leyla έγραψε:
tony24 έγραψε:Είναι στο χέρι κάθε φοιτητή ποσο θα εμβαθύνει ή όχι. Όσοι επιλέγουν να το βλέπουν επιφανειακά το θέμα, δεν φταίνε απαραίτητα οι σημειώσεις! Πάντως δεν διαφωνώ μαζί σου ότι το αλγοριθμικό στυλ όταν ο άλλος δεν έχει καταλάβει την θεωρία, τον ξεγελάει!

Υπονοείς ό, τι οι σημειώσεις Παπανικολάου είναι αντιεπιστημονικές?Μάλλον το αντίθετο..


Εεε συγγνώμη είπα πουθένα κάτι για Παπανικολάου? Δεν έχω άποψη διότι εμένα δεν με βόλεψαν στο διάβασμα μου κι έτσι δεν τις ολοκλήρωσα ποτέ. Ωστόσο, επειδή ολοκλήρωσα σημειώσεις Κατσαρέλη απάντησα παραπάνω ότι δεν θεωρώ ότι το αλγοριθμικό στυλ απαραίτητα σημαίνει ρετσέτα αρκεί κάποιος να εμβαθύνει στην θεωρία, να ξέρει δηλαδή τι κρύβεται πίσω από τους υπολογισμούς, τις συγκλίσεις και να μην ακολουθεί έτσι χωρίς να ξερεί το γιατί τα βήματα.. Νομίζω αυτή ήταν η λογική των σημειώσεων. Δεν σημαίνει ότι ο Παπανικολάου δεν έχει καλές σημειώσεις, δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.[/quote]
Σόρρυ παρεξήγησα, απλά του Παπανικολάου είναι πληρέστατες και μου έκανε εντύπωση το σχόλιο.
Όλοι μαζί θα φύγουμε.
ΣΕΒ
Άβαταρ μέλους
tony24
 
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ, 12 Φεβ 2011 2:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό leyla » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 10:47 pm

tony24 έγραψε:
leyla έγραψε:
tony24 έγραψε:Είναι στο χέρι κάθε φοιτητή ποσο θα εμβαθύνει ή όχι. Όσοι επιλέγουν να το βλέπουν επιφανειακά το θέμα, δεν φταίνε απαραίτητα οι σημειώσεις! Πάντως δεν διαφωνώ μαζί σου ότι το αλγοριθμικό στυλ όταν ο άλλος δεν έχει καταλάβει την θεωρία, τον ξεγελάει!

Υπονοείς ό, τι οι σημειώσεις Παπανικολάου είναι αντιεπιστημονικές?Μάλλον το αντίθετο..


Εεε συγγνώμη είπα πουθένα κάτι για Παπανικολάου? Δεν έχω άποψη διότι εμένα δεν με βόλεψαν στο διάβασμα μου κι έτσι δεν τις ολοκλήρωσα ποτέ. Ωστόσο, επειδή ολοκλήρωσα σημειώσεις Κατσαρέλη απάντησα παραπάνω ότι δεν θεωρώ ότι το αλγοριθμικό στυλ απαραίτητα σημαίνει ρετσέτα αρκεί κάποιος να εμβαθύνει στην θεωρία, να ξέρει δηλαδή τι κρύβεται πίσω από τους υπολογισμούς, τις συγκλίσεις και να μην ακολουθεί έτσι χωρίς να ξερεί το γιατί τα βήματα.. Νομίζω αυτή ήταν η λογική των σημειώσεων. Δεν σημαίνει ότι ο Παπανικολάου δεν έχει καλές σημειώσεις, δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.

Σόρρυ παρεξήγησα, απλά του Παπανικολάου είναι πληρέστατες και μου έκανε εντύπωση το σχόλιο.[/quote]

Σορρυ, μπορεί να μην ήταν σωστή η δική μου διατύπωση.
Δεν διαφωνώ για την πληρότητα των σημειώσεων Παπανικολάου, απλά επαναλαμβάνω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό ποιες σημειώσεις θα βολέψουν τον καθένα. Όλοι μας έχουμε διαφορετική αντίληψη, πιστεύω.
leyla
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ, 02 Ιουν 2013 8:02 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 10:59 pm

Σημειώσεις κου Παπακωνσταντή, εφαρμογές κου Παπαθανασιάδη. Επίσης Μαύρη Θύελα και Σκλαβενίτης hools πυρήνας Παγκρατίου. :ninja:
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό αζαζαζα! » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 11:00 pm

TEL9021 έγραψε:
balo έγραψε: Οι σημειώσεις του κ. Κατσαρέλη και του κ. Παπανικολάου είναι πολύ καλές για να περάσεις απλά το μάθημα αλλά δεν σε καλύπτουν πλήρως. Εάν π.χ. θες να κατανοήσεις πλήρως το μάθημα και να πας και για βαθμό, οι σημειώσεις της κ. Νάνου είναι εξαιρετικές. Απορώ πως δεν το έχει θίξει κανείς μέχρι τώρα. :?


xvantsik έγραψε:Διαφωνώ καθέτως οριζοντίως και πλαγίως. Για μένα σίγουρα Παπανικολάου, πιο πλήρης πιο επεξηγηματικός. Για Κατσαρέλη δεν σχολιάζω


Και εγώ διαφωνώ, οι σημειώσεις του Κατσαρέλη είναι οι καλύτερες για Ρευστά.

....και στο εικονίδιο σου γράφει masochistic....
αζαζαζα!
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ, 04 Φεβ 2011 11:45 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό TEL9021 » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 11:19 pm

αζαζαζα! έγραψε:....και στο εικονίδιο σου γράφει masochistic....


Off topic:
Η προέλευσή του εικονιδίου είναι από το βιντεοπαιχνίδι Darkest Dungeon.

Σκοπός του παιχνιδιού αυτού είναι η διαχείριση μιας ομάδας ηρώων μέσα από αντίξοες μάχες, και κύριος ανταγωνιστής δεν είναι οι ίδιες οι μάχες, αλλά το άγχος που προκαλείται στους ήρωες από αυτές. Εάν το άγχος των ηρώων αφεθεί ανεξέλεγκτο, τρελαίνονται και παθαίνουν τα λεγόμενα "afflictions", πχ Hopeless, Irrational, Fearful, Masochistic και άλλα.

Απλά το παιχνίδι αυτό μου θύμισε το καθημερινό εργασιακό στρες που προκαλεί η σχολή, και για αυτό κόλλησα ένα κακό σκίτσο της φάτσας μου πάνω σε έναν ήρωα του παιχνιδιού.
Άβαταρ μέλους
TEL9021 Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ, 10 Οκτ 2012 6:32 pm
Τοποθεσία: Παιανία - Ganja
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό balo » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 11:40 pm

Αυτό το καθημερινό εργασιακό στρες της σχολής δεν θα υπήρχε αν οι σημειώσεις των μαθημάτων ήταν επιπέδου Νάνου.
I'm back
Άβαταρ μέλους
balo
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2014 8:32 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό TEL9021 » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 11:46 pm

balo έγραψε:Αυτό το καθημερινό εργασιακό στρες της σχολής δεν θα υπήρχε αν οι σημειώσεις των μαθημάτων ήταν επιπέδου Νάνου.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TEL9021 Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ, 10 Οκτ 2012 6:32 pm
Τοποθεσία: Παιανία - Ganja
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό xvantsik » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 11:46 pm

balo έγραψε:Αυτό το καθημερινό εργασιακό στρες της σχολής δεν θα υπήρχε αν οι σημειώσεις των μαθημάτων ήταν επιπέδου Νάνου.


Γεια σας κυρία Νάνου
Άβαταρ μέλους
xvantsik Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Σάβ, 29 Μαρ 2014 11:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Μέσα Ποσοστά Επιτυχίας Μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό gousia » Πέμ, 03 Νοέμ 2016 11:54 pm

xvantsik έγραψε:
balo έγραψε:Αυτό το καθημερινό εργασιακό στρες της σχολής δεν θα υπήρχε αν οι σημειώσεις των μαθημάτων ήταν επιπέδου Νάνου.


Γεια σας κυρία Νάνου

Γεια σου Παπανικολαου! Ξυρισες το μουστάκι;
γιαούρτι με κέτσαπ
gousia
 
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί, 22 Φεβ 2011 2:10 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια/Προτάσεις/Παρατηρήσεις για τη Σχολή

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες