Πορτοκαλί Σπυριάρα

Για γαβροβάζελους και όχι μόνο.

Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό r-evolution » Παρ, 02 Ιουν 2017 1:27 pm

Euroleage , Ελληνικό Πρωτάθλημα , NBA , Antetokounmpo και οτιδήποτε αφορά την πορτοκαλί σπυριάρα αγαπημένη και για να αρχίσουμε δυναμικά ''Στο Φάληρο ερχόμαστε να σας .....''
Άβαταρ μέλους
r-evolution
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ, 29 Σεπ 2012 10:42 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό ScepticEngineer » Παρ, 02 Ιουν 2017 1:34 pm

Οταν ακουω το "Στο Φαληρο ερχομαστε..." παντα μου ρχεται στο μυαλο αυτο Οε οε οε στο Φαληρο ερχ............. στο 0:47 και μετα τα καλα
:wave:
“I’m sowing the seeds,
I’m sowing the seeds I’ve taken,
I’m sowing the seeds I’ve taken for granted

This thorn in my side
This thorn in my side is from the tree
This thorn in my side is from the tree I’ve planted

Ohh it tears me and I bleed…”
Άβαταρ μέλους
ScepticEngineer
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Δευτ, 30 Ιαν 2012 11:31 pm
Τοποθεσία: Κάπου στα 80's
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό r-evolution » Παρ, 02 Ιουν 2017 1:51 pm

Δεν σε συμφέρουν τα throughback νομίζω https://www.youtube.com/watch?v=h9tsNBsi1Eo
Άβαταρ μέλους
r-evolution
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ, 29 Σεπ 2012 10:42 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό ScepticEngineer » Παρ, 02 Ιουν 2017 2:00 pm

Καλα για σκουπα σου εχω και πιο προσφατη Σκουπα 2015, αλλα εγω απλα σχολιασα το συνθημα στο "Φαληρο ερχομαστε" που ποσταρες.
Fun fact: στο τελος του χθεσινου αγωνα οταν πλησιασαμε στους 3 και ενω ακουγοταν το συγκεκριμενο συνθημα ξαφνικα επεσε μια σιωπη αλλο πραγμα. Μαλλον θυμηθηκαν τα περσινα... :lol:
“I’m sowing the seeds,
I’m sowing the seeds I’ve taken,
I’m sowing the seeds I’ve taken for granted

This thorn in my side
This thorn in my side is from the tree
This thorn in my side is from the tree I’ve planted

Ohh it tears me and I bleed…”
Άβαταρ μέλους
ScepticEngineer
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Δευτ, 30 Ιαν 2012 11:31 pm
Τοποθεσία: Κάπου στα 80's
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό r-evolution » Παρ, 02 Ιουν 2017 2:07 pm

Καλά και εγώ μετά το τρίποντο του Πρίντεζη τρόμαξα λίγο αλλά μετά έβαλε 2/2 ο Καλάθης πράγμα εξωπραγματικό οπότε δεν το χάναμε με τίποτα :lol: :lol: :lol: ( Μετά το τρίποντο του Αγραβάνη ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα το πάρετε το ματσάκι αλλά με διέψευσε ο Παπάς )
Άβαταρ μέλους
r-evolution
 
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ, 29 Σεπ 2012 10:42 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό gerakos » Παρ, 02 Ιουν 2017 6:11 pm

Καλά πιο ματσάκι να χάνατε όταν ο Πηλοϊδης, ο άλλοτε εφευρέτης του νον-κολ, είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία ?
Οργίασε πάλι χτες μπας και πάρετε το παιχνίδι, τι βολές έδινε σε φάουλ χαμηλά, τι αγκωνιές άφηνε, μόνο βολές δε μπήκε να βαρέσει.
Αλήθεια στη χαμένη βολή του Παππά γιατί δόθηκε επανάληψη, για χρήση λέιζερ...;
gerakos
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευτ, 05 Σεπ 2016 12:12 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό GiannisRad » Παρ, 02 Ιουν 2017 7:01 pm

Χωρις να ασχολουμαι ιδιαιτερα και να ξερω, ειναι απιθανη η φαση στην Ελλαδα, που παντοτε οποιος χανει, σε ποδοσφαιρο και μπασκετ, την επομενη κλαιγεται για την διαιτησια, ειτε ειναι Ολυμπιακος, ειτε Παναθηναικος, ειτε ΑΕΚ, ειτε ΠΑΟΚ. Ολοι πια εχουν παραγκες ταυτοχρονα;
Άβαταρ μέλους
GiannisRad
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Δευτ, 03 Ιουν 2013 9:14 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 02 Ιουν 2017 8:14 pm

Giannisrad μπαίνει σε οπαδικό τόπικ στο φόρουμ για να κραξει τους οπαδούς..... Κλασικός φιλελέρας που σχολιάζει τα πάντα για να μας βάλει μυαλό
Δεν θέλουμε ρε φίλε
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό ScepticEngineer » Παρ, 02 Ιουν 2017 8:54 pm

gerakos έγραψε:Αλήθεια στη χαμένη βολή του Παππά γιατί δόθηκε επανάληψη, για χρήση λέιζερ...;


Ελα ντε, το δα χτες και λεω δεν παιζει κατι καταλαβα λαθος. Νεοι κανονες στην Α1 "Οταν χανει την πρωτη βολη παικτης του ΠΑΟ ξανασουταρει" :clap:

GiannisRad έγραψε:Χωρις να ασχολουμαι ιδιαιτερα και να ξερω, ειναι απιθανη η φαση στην Ελλαδα, που παντοτε οποιος χανει, σε ποδοσφαιρο και μπασκετ, την επομενη κλαιγεται για την διαιτησια, ειτε ειναι Ολυμπιακος, ειτε Παναθηναικος, ειτε ΑΕΚ, ειτε ΠΑΟΚ. Ολοι πια εχουν παραγκες ταυτοχρονα;


Βασικα εγω προσωπικα εχω να κλαψω σε ηττα στο μπασκετ για διαιτησια πολυυυ καιρο. Ενταξει διαιτησια αυστηρα 50-50 ειναι δυσκολο να πετυχεις, συνηθως ο γηπεδουχος τα παιρνει τα σπορακια του και διαμορφωνεται μια κατασταση 53-47 ξερω γω. Τα χθεσινα παντως κατ' εμε ηταν κοντα στο 60-40 τουλαχιστον.
Τωρα για παραγκες και τα ρεστα εγω δεν τα πολυπιστευω, με την εννοια δηλαδη οτι υπαρχει οργανωμενο συστημα με στημενες διαιτησιες κλπ. Απλα αναλογα την εποχη και ποιος παρουσιαζεται ως μεγαλος παραγοντας/μεγαλη ομαδα που κανει κουμαντο, υπαρχει και μια ταση των διαιτητων να σφυριζουν υπερ του. Καποτε ηταν ο ΠΑΟ με τον γερο-Βαρδηνογιαννη, μετα ο Ολυμπιακος του Σωκρατη και του Μαρινακη, τωρα ξεπεταχτηκαν τα κακεκτυπα Σαββιδης και Μελισσανιδης.
Στο μπασκετ τα πραγματα ειναι πιο "ιδιαιτερα" οσο αναφορα την κλαψα περι διαιτησιας, καθως ολες οι ελληνικες ομαδες πλην του ΟΣΦΠ και του ΠΑΟ ειναι ανυπαρκτες, οποτε δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν τη διαιτησια σαν δικαιολογια. Αποτελεσμα αυτου, ειναι οτι κανεις περαν των γαυρων και των βαζελων δεν ασχολειται. Και οσον αφορα το παρασκηνιο, απο τοτε που ο Socrates παρατησε την ΚΑΕ, κουμαντο κανει το σοι των Γιαννακοπουλαιων με τις ευλογιες του Βασιλακοπουλου (ο οποιος ειναι κατι σαν βασιλιας/αυτοκρατορας, πρεπει να πεθανει για να τον διαδεχτει καποιος).
Χαρακτηριστικα παραδειγματα που δειχνουν την διαφορετικη αντιμετωπιση του παρασκηνιου σε ποδοσφαιρο και μπασκετ:

1ον) Πριν μερες καποιος ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ εισαγγελεας εθεαθη με κοκκινη μπλουζα στις εξεδρες του Σιναν Ερντεμ στην Κων/πουλη οπου γινοταν το F4, να πανηγυριζει την νικη του Ολυμπιακου εναντι της ΤΣΣΚΑ. Εγινε χαμος στο ιντερνετ απο βαζελους, παοκτζηδες, αεκτζηδες, με εκτενεις αναφορες σε αθλητικα σαιτ, ιστοριες για παραγκες του Μαρινακη και δεν συμμαζευεται. Τελικα ο ανθρωπος εξαναγκαστηκε σε παραιτηση.

2ον)Πριν λιγα χρονια ειχαν δει τον διαιτητη ΜΠΑΣΚΕΤ Τομι Σχινα, να κανει προπονηση εξω απο το ΟΑΚΑ με φορμα του μπασκετικου ΠΑΟ ενω παραλληλα διαβαζε την καθαρα οπαδικη εφημεριδα "Πρασινη". Σαν να λεμε δηλαδη αρρωστος βαζελος. Τα μισα και παραπανω σαιτ δεν ανεφεραν καν το θεμα, ενω στα υπολοιπα παρουσιαστηκε σχεδον σαν κατι αστειο και αναξιο σχολιασμου. Εν τελει κανεις περαν των γαυρων δεν ασχοληθηκε. Και παροτι ο Ολυμπιακος ειχε επανειλημμένως καταθεσει ενσταση ωστε ο συγκεκριμενος ρεφερι να μην σφυριζει ματς του ΠΑΟ η του Ολυμπιακου, ειναι μαλλον ο διαιτητης με τις περισσοτερες παρουσιες σε τελικους Α1. Επισης εχει εμφανιστει πολλες φορες στις εξεδρες του ΟΑΚΑ για να παρακολουθησει παιχνιδια του ΠΑΟ.

Ποιο ειναι το συμπερασμα;
Στη μπαλα ο Ολυμπιακος (που εχει ευνοηθει πολλακις) παρουσιαζεται απο ολους τους εν δυναμει ανταγωνιστες του, ως η τσατσικη ομαδα που παιρνει τα πετσινα πρωταθληματα. Ολοι θυμουνται το ματς στο Καραισκακη με τον Καλογεροπουλο και το "καλυπτα και εγω τον Κατσουρανη" (ασχετα αν δεν επαιξε ρολο στο πρωταθλημα). Στο μπασκετ με τον ΠΑΟ (που επισης εχει ευνοηθει πολλακις) του οποιου οι μοναδικοι ανταγωνιστες ειμαστε εμεις, κανεις αλλος δεν ασχολειται περαν απο τους γαυρους. Για παραδειγμα κανενας αεκτζης δεν θυμαται το πρωταθλημα που κριθηκε με το non-call το 2007. Υπαρχει μια αναντιστοιχια δηλαδη στις "εντυπωσεις" που δημιουργουνται σε καθε χωρο.

Ολα τα παραπανω διχως προφανως να εχω προθεση να υποτιμησω την αξια του μπασκετικου ΠΑΟ που εχει κατεβασει ισως την καλυτερη ελληνικη ομαδα ολων των εποχων, την σεζον 2008/9.
“I’m sowing the seeds,
I’m sowing the seeds I’ve taken,
I’m sowing the seeds I’ve taken for granted

This thorn in my side
This thorn in my side is from the tree
This thorn in my side is from the tree I’ve planted

Ohh it tears me and I bleed…”
Άβαταρ μέλους
ScepticEngineer
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Δευτ, 30 Ιαν 2012 11:31 pm
Τοποθεσία: Κάπου στα 80's
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Πορτοκαλί Σπυριάρα

Δημοσίευσηαπό georgecv » Παρ, 02 Ιουν 2017 10:26 pm

ScepticEngineer έγραψε:Τωρα για παραγκες και τα ρεστα εγω δεν τα πολυπιστευω, με την εννοια δηλαδη οτι υπαρχει οργανωμενο συστημα με στημενες διαιτησιες κλπ.


:lol: :lol: :lol:
Γι'αυτό στο κήτος επιβλήθηκε απαγόρευση ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο,δύο φορές τον μήνα καφεδάκι στο αστυνομικό τμήμα συν ότι πλήρωσε 200χιλιάρικα ως εγγύηση για να μην τον κλείσουν φυλακή.
Για την υπόθεση της εγκληματικής οργάνωσης στο ποδόσφαιρο η οποία εκρεμεί και περιλαμβάνει εκατοντάδες ώρες από νόμιμες υποκλοπές της ΕΥΠ δεν έχεις ακούσει κάτι έτσι;
georgecv
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Παρ, 12 Αύγ 2011 3:31 am
Έτος εισαγωγής: 0

Επόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά Θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron