Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Για γαβροβάζελους και όχι μόνο.

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό γάντι του μποξ » Δευτ, 13 Δεκ 2010 12:43 am

Ηρεμήστε τέκνα μου! Αγαπάτε αλλήλους! Μην τσακώνεστε!
155879928913928913931aa9.jpg
155879928913928913931aa9.jpg (22.3 KiB) 5018 προβολές
Ειλικρινά δικός σας,
Παπασούζας
Εικόνα
Friends help you move. Good friends help you move bodies.
γάντι του μποξ
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 11:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό dimos » Δευτ, 13 Δεκ 2010 12:45 am

Δυο δυο, τρεις τρεις, να παίξετε, να ερωτευθείτε,
Και να ξεσκάσετε, αδελφέ, μετά από τόση κούραση.

(Μας γέρασαν προώρως, Γιώργο, το κατάλαβες;)
Άβαταρ μέλους
dimos
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 4:53 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό γάντι του μποξ » Δευτ, 13 Δεκ 2010 12:50 am

Δήμο, ο λαός ψήφισε:
l516455f0d0a4f87ec9279ahi4.jpg
(δεν είμαι γάβρος, απλώς τρολάρω νόμιμα)
Εικόνα
Friends help you move. Good friends help you move bodies.
γάντι του μποξ
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 11:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό Γιωργής » Δευτ, 13 Δεκ 2010 2:21 am

Ναι,μολις γυρισε ο πορθητης.Απ'οτι βλεπω ειχαμε ανεπιθυμιτες επισκεψεις.Αναμενομενο...Το αποτελεσμα στην Τριπολη δεν ειναι θετικο για τον Παναθηναϊκο.Αντιθετα στο λιμανι πηραν τους 3 βαθμους με τον δικο τους τροπο.

Σαφως,καποια στιγμη θα γινοταν.Ειναι αρκετες οι τελευταιες αγωνιστικες που η ομαδα δεν παιζει το ποδοσφαιρο που αρμοζει στο ροστερ,στην ιστορια και στην κερκιδα της.Ηταν βεβαιο ,λοιπον, οτι καποια στιγμη θα αφηνες καποιους βαθμους να σου ξεφυγουν.Για μενα ειναι ασχημο το ξεκινημα της ομαδας με Κατσουρανη και Λετο εκτος.Ειναι 2 παικτες οι οποιοι ειναι απαραιτητοι σε ενα τετοιο παιχνιδι.Η ομαδα ξεκινησε με ορεξη και αυτο φανηκε σε καποιες κινησεις του Νινη,του Σισε και του Λαζαρου.Παρόλα αυτα εριξε τον ρυθμο και εσβησε της μηχανες κυριως στο 2ο ημιχρονο.Απ'οτι καταλαβα το περιβραχιονιο εχει φερει αγχος στον Τζιμπριλ ενω εχει ενοχλησει και αυτους που το εχουν χασει.Την ωρα ομως που εσυ παιζεις ,ισως,τη χειροτερη μπαλα της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ιστοριας σου,καποιοι αλλοι νομιζουν οτι παιζουν οτι παιζουν την καλυτερη "μπαλα" της δικης τους μικρης ιστοριας.

Ας παμε στο μαντρι-λιμανι.Μετα το ντερμπι με την ΑΕΚ ο Φουστερ ειχε δηλωσει "Πρεπει να βελτιωθουμε στα πεναλτι".Μαλλον το ειχαν παρει αποφαση οτι πρεπει να ξεκινησουν να κερδιζουν πεναλτι απο εδω και περα.Ολως τυχαιως ο Ολυμπιακος εχει κερδισει 3 πεναλτι στα 3 τελευταια παιχνιδια.Η αποψη μου ειναι οτι τα 2 τελευταια(για το πεναλτι με την ΑΕΚ δεν το συζηταω) ειναι πεντακαθαρες φασεις για πεναλτι.Αλλου ειναι το προβλημα.Και τα 2 ειναι ανουσια πεναλτι που διεκδικηθηκαν απο τους ιδιους τους παικτες του γαυρου.Εννοω οτι,ειδικα στο πεναλτι με την Καβαλα, ο μικρος Μεσι παει ξεκαθαρα να παρει το πεναλτι(καλος μαλ***ς και ο αμυντικος).Εχει γινει πλεον τακτικη τους.Ενα πεναλτι να προηγηθουμε και μετα θα επιβαλλουμε τον ρυθμο μας,σκεφτονται.Και ολα αυτα συμβαινουν την ιδια στιγμη που σε εσενα Λετο,Σισε,Νινης και Γκαρσια δεν πεφτουν με τπτ γιατι θελουν να κερδισουν ενα γκολ,οχι ενα πεναλτι.Ειναι μαχητες,ειναι περηφανοι,δεν δεχονται να χασουν την μπαλ ευκολα.Ακομα και στο πεναλτι που κερδισε ο Τζιμπριλαρος στην Κερκυρα κλωτσαει την μπαλα προς το τερμα και θελει να συνεχισει για να την σπρωξει στα διχτυα.Οχι σαν τους γαυρους που οταν βρεθουν τετ-α-τετ πεταν τη μπαλα οπου να'ναι και μετα πεφτουν οι ιδιοι πανω στον τερματοφυλακα.Αλλα τα προβατα δεν καταλαβαινουν απο μπαλα.Μονο το τελικο σκορ τους νοιαζει.Ενω εσυ εισαι Παναθηναϊκος.Εχεις 2 αγωνιστικες στην κορυφη και παλι ομως νιθεις οτι κατι δεν παει καλα με την ομαδα(και φυσικα εχεις δικιο)

Τελειωνοντας,θελω να μιλησω για την ατμοσφαιρα στην διαρκεια του αγωνα.Ηταν μαγικη...Υπαρχουν παιδια μεσα σε αυτη την κερκιδα που αγαπανε την ομαδα σαν την οικογενεια τους και θα τα εδιναν ολα για αυτη(ενας απο αυτους ειμαι και εγω).Εξαλλου ας μην ξεχναμε οτι
η ζωη μας ειναι η Κυριακη
μπυρες,μπαχαλα και μια καλη εκδρομη.


(Οσο για τα posts των γαυρων κατι θα κανουμε.Θα φυγουν σιγα σιγα.Θα τους διωξουμε.Θα τους βαλουμε να ανοιξουν ενα δικο τους προβατοtopic οπου θα μπορουν να τρωνε ελευθερα οσο σανο και κουτοχορτο θελουν.)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ σημαίνει
ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ και ΝΙΚΗ

Εικόνα
Γιωργής
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ, 11 Οκτ 2010 12:35 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό efp@linos » Δευτ, 13 Δεκ 2010 11:31 pm

Γιωργής έγραψε:Αυτο ειναι ενα thread για ΟΠΑΔΟΥΣ του ΠΑΟ και μονο.Αυτο σημαινει οτι γαυροι,χανουμια,βουλγαροι,τυρογαλαδες,παγουραδες δεν εχουν θεση στο topic μας και αν τολμησει κανενας να παρει θεση θα τον διωξουμε εμεις με τον δικο μας ξεχωριστο τροπο.Εδω θα γραφουμε, αδερφια, τις σκεψεις για την ομαδα με σεβασμο παντα σε αυτο το μεγαλο συλλογο.Δυστυχως απ'οτι καταλαβα απο τα λιγα που εχω διαβασει μεχρι στιγμης στο φορουμ δεν επιτρεπονται οι βρισιες.ΟΚ,αυτο ειναι κατι που θα το στερηθουμε αλλα δεν μπορει κανεις να μας στερησει παγιες εκφρασεις,οπως γαυροι,χανουμια,κλπ.



Ξεκιναμε, λοιπον,με τον σημερινο αγωνα της ομαδαρας μας στην τριπολη.Ειναι γνωστο οτι θα παρευρεθουν τουλαχιστον 2000 φιλοι του τριφυλλιου.Εξαλλου, ας μην ξεχναμε,ειμαστε παντος καιρου,παιδια ενος ανωτερου θεου.Αισθηση εχει προκαλεσει η απουσια του Γκαρσια απο την 18αδα,καθως και των Γκοβου και Τζορβα.

Εγω προσωπικα αυριο θα παω με τα 1000 στο γηπεδο να φωναξω,να στηριξω,να εμψυχωσω.Αν θελει καποιος να ερθει,ας το κανει.Το ΚΤΕΛ στην Τριπολη ειναι πολυ κοντα στο γηπεδο και εχει λεωφορεια,απ'οτι ειδα, καθε μια ωρα.Ο δρομος ειναι ανοιχτος λοιπον.Ελπιζουμε αυριο η ομαδα να παιξει το ποδοσφαιρο που της αρμοζει αν και οι Αρκαδιτες πανε να παιξουν πιο πολυ ξυλο καθως βασιζονται στο οτι μπορουν να παρουν αποτελεσμα απο αυτο το ντερμπι.

Παμε, λοιπον, δυνατα ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ.Παμε για να κρατησουμε την πρωτια.Το Μετσοβιο ειναι πρασινο Παναθηναϊκε.



Σπουδάζεις κάτι ?? Είσαι στην σχολή των Πολιτικών Μηχανικών ??? :roll:
efp@linos
 
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Δευτ, 02 Ιουν 2008 4:48 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό Γιωργής » Τρί, 14 Δεκ 2010 12:48 am

Tι ερωτηση ειναι αυτη??? :?
Φυσικα και ειμαι. :?
Για να γραφω στο φορουμ,εσυ τι συμπεραινεις?? :?
Γιατι πριν γραψεις αυτο το post δεν μπηκες στον κοπο να δεις εστω και μια προηγουμενη δημοσιευση μου σε καποιο αλλο τοπικ(οπως εκανα εγω με σενα)?? :? 8-)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ σημαίνει
ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ και ΝΙΚΗ

Εικόνα
Γιωργής
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ, 11 Οκτ 2010 12:35 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό kavourdista-amugdala » Τρί, 14 Δεκ 2010 1:32 am

Το τόπικ είναι για τα μπάζα :thumbdown: Δεν προσφέρει τίποτα στο forum πέρα από οπαδισμό, συνθήματα και καγκουριλίκια. Προτείνω να απομονωθεί από τα μέλη.. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ο Γιωργής χτενίζεται.. :wtf:
Ήμουν αντάμης, δε θα πεθάνω κιότης κι αναδρομάρης χορτασμένος και προδότης
kavourdista-amugdala
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: Δευτ, 09 Μαρ 2009 5:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό Balleader » Τρί, 14 Δεκ 2010 1:52 am

kavourdista-amugdala έγραψε:Το τόπικ είναι για τα μπάζα :thumbdown: Δεν προσφέρει τίποτα στο forum πέρα από οπαδισμό, συνθήματα και καγκουριλίκια. Προτείνω να απομονωθεί από τα μέλη.. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ο Γιωργής χτενίζεται.. :wtf:


+1 (Αν και Παναθηναικος :P )
Always Confused
Balleader Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ, 16 Οκτ 2008 12:39 am

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό sk23 » Τρί, 14 Δεκ 2010 1:55 am

Διαφωνώ kavourdista-amugdala!!Πάντα και παντού χρείζεται να σπάμε λίγη πλάκα! :lol:
Οπότε άσε τον Γιωργή στην ησυχία του να εκφράζει ελεύθερα τις φιλοβαζελικές του πεποιθήσεις και εμάς πάντα παρόντες για να του αποδεικνύουμε τη λάθος επιλογή που έχει κάνει στη ζωή του... :D :D Έχει φάση,δεν έχει;;; :twisted:
(εννοείται πως ο χαρακτηρισμός ''τόπικ για τα μπάζα'' δεν ευσταθεί και είναι καθαρά προσωπική άποψη.Απλά επέλεξε να μη το παρακολουθείς!)
Γιωργή, τι λες γι' αυτή τη φωτό;;;καλή δεν είναι;;;
Συνημμένα
pao-2010.png
Γίνε ό,τι θέλεις.
Ένας ονειροπόλος, ένας ανένταχτος, ένας αραχτός, ένας ερευνητής, ένας ακτιβιστής, ένας ανύπαρκτος, ένας θεατής, ένας δάσκαλος...
Γίνε ό,τι γουστάρεις ρε παιδάκι μου. Εγώ μαζί σου.
Μόνο αυτό, που προσπαθούν με τόσο πείσμα να σε κάμουν, πρόσεξε να μη γίνεις.
Ένας χρήσιμος ηλίθιος!
Αλκυόνη Παπαδάκη
sk23
 
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τρί, 20 Ιαν 2009 7:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Ελλάς-Ευρώπη-Παναθηναϊκός

Δημοσίευσηαπό paktomenos » Τρί, 14 Δεκ 2010 2:02 am

Πες τα Τσόμσκι άρχοντα! :lol:
Όταν δίνω τροφή στους φτωχούς, με λένε άγιο. Όταν ρωτάω γιατί οι φτωχοί δεν έχουν τροφή, με λένε κομμουνιστή.
Έλντερ Πεσσόα Κάμαρα, αρχιεπίσκοπος Ολίντα-Ρετσίφε Βραζιλίας
(καλά σου κάνουν! οι φτωχοί είναι χαζοί! Αξιοκρατία ΡΕ!!!!)
paktomenos
 
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Παρ, 05 Μαρ 2010 11:14 pm
Τοποθεσία: Ανάμεσα σε Σκύλλα και Χάρυβδη.
Έτος εισαγωγής: 2008

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά Θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης