11/11: Εγκαίνια Κλειστού Γυμναστηρίου ΕΜΠ

Για γαβροβάζελους και όχι μόνο.

Re: 11/11: Εγκαίνια Κλειστού Γυμναστηρίου ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό woody_alex » Δευτ, 16 Νοέμ 2009 6:39 pm

αμα μπορουσαμε να παιξουμε κιολας καλα θα ηταν .
μπασκετ μονο σε ωρες μαθηματων
το μεσημερι δε σε αφηνουν για να κανουν πιλατες γιογκα κικ μποξι και λοιπα τυχαρπαστα
woody_alex
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Τρί, 24 Φεβ 2009 1:26 am
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: 11/11: Εγκαίνια Κλειστού Γυμναστηρίου ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό korfolatis » Δευτ, 16 Νοέμ 2009 7:33 pm

Το γυμναστήριο ήταν μέχρι τώρα πονεμένη ιστορία...

Πολύ θα ήθελα να δω μια οργανωμένη προσπάθεια πίεσης για επέκταση των ωραρίων λειτουργίας του γυμναστηρίου. Γιατί να μην αποτελεί θέμα Γενικής Συνέλευσης; Το έχω συζητήσει και με άτομα από άλλες σχολές του Πολυτεχνείου κι εκφράζουν το ίδιο παράπονο.
Το γυμναστήριο που βρίσκεται στην Ηρώων Πολυτεχνείου κάνει χρυσές δουλειές από φοιτητές του ΕΜΠ, οι οποίοι φυσικά πηγάίνουν απογευματινές προς βραδινές ώρες...

Κατά τα άλλα, όταν είχα διατυπώσει την απορία μου στους γυμναστές του παλιού γυμναστηρίου "γιατί να λειτουργεί μόνο πρωί, όπου έχουμε μαθήματα", πριν ένα-δύο χρόνια, έλαβα την αφοπλιστική απάντηση..."το πρωί γυμνάζεται ο κόσμος"...

Επίσης, λέγανε ότι είναι ανοικτά μέχρι τις 4μμ κι εγώ είχε τύχει να πάω κατά τις 2.30μμ και δεν ήταν ψυχή, παρά μόνο κάποιοι εργάτες που δούλευαν για το νέο γυμναστήριο...

Τώρα βέβαια έχει γίνει σημαντική βελτίωση (απ' ότι έχω ακούσει), όμως είναι ευκαιρία να υπάρξει ακόμα μεγαλύτερη, ώστε να πιάσουν τόπο και τα χρήματα που δαπανήθηκαν. Για ποιους λειτουργεί το γυμναστήριο άραγε; Ποιος συνεπής φοιτητής μπορεί να γυμνάζεται το πρωί; Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν έναν υπεύθυνο να επιβλέπει το χώρο και το βραδάκι;
Ένα παιχνίδι 'ν' η ζωή κι εκείνος που κερδίζει
είναι εκείνος π' αγαπά κι αυτός απού γλεντίζει.
korfolatis Οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Σάβ, 18 Οκτ 2008 3:29 pm
Τοποθεσία: Παντέρμο Ρέθεμνος
Έτος εισαγωγής: 0

Re: 11/11: Εγκαίνια Κλειστού Γυμναστηρίου ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Πέμ, 19 Νοέμ 2009 1:56 pm

Μια ανακοίνωση από την Πρυτανεία σχετικά με το νέο Αθλητικό Κέντρο του ΕΜΠ που περιέχει και φωτογραφίες των χώρων:

2009-11-18_125160_sports_center2.pdf
(4.32 MiB) Έχει μεταφορτωθεί 363 φορές
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αθλητικά Θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης