Να την αρχίσω τη σχολή? Συμβουλές για κάποιον που απλά είχε γραφτεί προϊστορικά

Συζητήστε θέματα παντός ενδιαφέροντος.

Να την αρχίσω τη σχολή? Συμβουλές για κάποιον που απλά είχε γραφτεί προϊστορικά

Δημοσίευσηαπό Kika » Τρί, 01 Μάιος 2018 3:20 pm

καλησπέρα σε όλους.

Γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ. Ελπίζω να ασχοληθείτε με κάποιον άσχετο :P

Έχω περάσει στη σχολή το 2007 (με το 10% τότε) και απλά είχα γραφτεί, χωρίς να έχω καμία επαφή.
Τώρα μου περνάει από το μυαλό να δοκιμάσω να αρχίσω με τα μαθήματα, αν και δε ξέρω πόσο εύκολο είναι και αν μπορώ να κάνω κάτι.
Δουλεύω και είμαι μαθηματικός (καθηγήτρια σε σχολείο).Πιστεύετε ότι είναι εύκολο να τα βγάλω πέρα με τη σχολή ή να το αφήσω καλύτερα?
Δε θέλω να τη βγάλω για να αξιοποιήσω κάπου το πτυχίο αν το έπαιρνα -είμαι ευχαριστημένη με τη δουλειά μου-απλά έτσι, μιας και πέρασα.
Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη ρε παιδιά, να δούμε τι παίζει εμείς που δεν έχουμε ιδέα..
Kika
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί, 01 Μάιος 2018 3:08 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Να την αρχίσω τη σχολή? Συμβουλές για κάποιον που απλά είχε γραφτεί προϊστορικά

Δημοσίευσηαπό TheMaster » Τρί, 01 Μάιος 2018 6:56 pm

Να ξεκινήσεις , why not ? Απλα θα σου έλεγα να ξεμπερδεψεις με τα πρωτα δυο ετη γρηγορα γρηγορα γιατι εκει βρισκονται τα περισσοτερα , ας τα πουμε απαισια μαθηματα και ολα τα μαθηματικο-φυσικα :sick: :sick: (Μαθηματικος δεν ειπες οτι είσαι :D ?? Απλά μην το πεις σε κανεναν κανελαίδη :lol: :lol: ) . Κατα τα αλλα η σχολη ειναι very doable , αν παρεις τον χρονο σου φυσικα ... Θα σου ελεγα τελείωνε οσο πιο γρηγορα μπορεις τα πρωτα δυο έτη και μετα για τα υπολοιπα να καθησεις να το απολαυσεις μιας και εμεις δεν μπορεσαμε :D (θελαμε να τελειωσουμε στα 5 γαρ :geek: )
Spoiler: show
Μην αρχισετε τα σχολια για μιλφακια παιδια :lol: :lol: :D
"The funny thing about choosing sides is that you don't have to be all the way one one side or the other . It's okay to be feeling like 'this is the one I align a little bit more , ant it's not perfect,but at least there's stuff I can appreciate a little bit more on this side.'"
Άβαταρ μέλους
TheMaster
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Δευτ, 30 Δεκ 2013 2:56 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Να την αρχίσω τη σχολή? Συμβουλές για κάποιον που απλά είχε γραφτεί προϊστορικά

Δημοσίευσηαπό Nestoras » Τρί, 01 Μάιος 2018 8:37 pm

Αφού δεν έχεις πίεση , απόλαυσε το! Όντως τα 2 πρώτα έτη είναι σάπια μετά ξεκινάει το καλό. Άντε και καλό πτυχιο
Άβαταρ μέλους
Nestoras
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Κυρ, 12 Ιαν 2014 7:31 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Να την αρχίσω τη σχολή? Συμβουλές για κάποιον που απλά είχε γραφτεί προϊστορικά

Δημοσίευσηαπό Εκρηκτικός Μηχανικός » Τρί, 01 Μάιος 2018 10:24 pm

Παρατα την σχολη και ξεκινα το lol
Εκρηκτικός Μηχανικός
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ, 20 Οκτ 2013 5:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Να την αρχίσω τη σχολή? Συμβουλές για κάποιον που απλά είχε γραφτεί προϊστορικά

Δημοσίευσηαπό Kika » Κυρ, 06 Μάιος 2018 11:44 pm

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
θα.... το σκεφτώ!
Kika
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί, 01 Μάιος 2018 3:08 pm
Έτος εισαγωγής: 2007


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης