Σκόπιμη απόκρυψη από τους υπευθύνους της Σχολής ;

Συζητήστε θέματα παντός ενδιαφέροντος.

Re: Σκόπιμη απόκρυψη από τους υπευθύνους της Σχολής ;

Δημοσίευσηαπό Nefeligeretis » Τετ, 29 Νοέμ 2017 12:39 am

Aγαπητέ συνάδελφε

Διάβασα με ανακούφιση την αναρτησή σου . Συμφωνώ απόλυτα με ότι
λες . Ο σκοπός του της αρχικής μου ανάρτησης ήταν να αφυπνίσω
τους συναδέλφους.

Κατά την ταπεινή μου άποψη , μπορεί βέβαια να κάνω λάθος , οι υπερασπιστές του συγκεκριμένου καθηγητή είναι πιθανότατα κατετυθυνόμενοι και έσπευσαν σύσσωμοι να τον υπερασπιστούν στην γενόμενη συζήτηση .

Συγκεκριμένα διαχειρίστρια του MQN σχολίασε την αναρτησή μου
ως καταγγελία τύπου 'Στέφανου Χίου ' παρά το ότι δεν υπήρξε καμία απολύτως
φραστική παρεκτροπή ενώ η ίδια έδειξε τερατώδη ανοχή κατά τον εκτροχιασμό των συζητήσεων περί των φοιτητικών εκλογών . Προφανώς η νεαρή συνάδελφος έχει και αυτή δύο μέτρα και δύο σταθμά.
Η λογική εξήγηση για την συμπεριφορά αυτή είναι ότι δέχτηκε κάποιο τηλεφώνημα...ίσως.
Nefeligeretis
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευτ, 20 Νοέμ 2017 12:14 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Σκόπιμη απόκρυψη από τους υπευθύνους της Σχολής ;

Δημοσίευσηαπό digenis » Τετ, 29 Νοέμ 2017 12:54 am

Nefeligeretis έγραψε:Aγαπητέ συνάδελφε

Διάβασα με ανακούφιση την αναρτησή σου . Συμφωνώ απόλυτα με ότι
λες . Ο σκοπός του της αρχικής μου ανάρτησης ήταν να αφυπνίσω
τους συναδέλφους.

Κατά την ταπεινή μου άποψη , μπορεί βέβαια να κάνω λάθος , οι υπερασπιστές του συγκεκριμένου καθηγητή είναι πιθανότατα κατετυθυνόμενοι και έσπευσαν σύσσωμοι να τον υπερασπιστούν στην γενόμενη συζήτηση .

Συγκεκριμένα διαχειρίστρια του MQN σχολίασε την αναρτησή μου
ως καταγγελία τύπου 'Στέφανου Χίου ' παρά το ότι δεν υπήρξε καμία απολύτως
φραστική παρεκτροπή ενώ η ίδια έδειξε τερατώδη ανοχή κατά τον εκτροχιασμό των συζητήσεων περί των φοιτητικών εκλογών . Προφανώς η νεαρή συνάδελφος έχει και αυτή δύο μέτρα και δύο σταθμά.
Η λογική εξήγηση για την συμπεριφορά αυτή είναι ότι δέχτηκε κάποιο τηλεφώνημα...ίσως.


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δηλαδή συνάδελφε όποιος έχει μια καλή γνώμη για τον οποιοδήποτε καθηγητή σημαίνει αυτόματα ότι είναι ευνοούμενός του και φερέφωνό του? Μήπως μας πληρώνει κιόλας για να του φτιάχνουμε την εικόνα και να του κάνουμε δημόσιες σχεσεις? Και σίγουρα ειδοποιήθηκε και η διαχειρίστρια για να βάλει τάξη γιατί αλλιώς θα λέγανε κάτι κακό για τον αγαπημένο μας καθηγητή και εμείς όλοι θα παρεξηγιόμασταν. :lol: :lol: :lol: :clap: :clap:

Είχες ξεκινήσει μια πολύ ωραία και σοβαρή συζήτηση αλλά τελικά την ξεφτίλησες. Κρίμα. Δεν πειράζει, καλή καρδιά.
Πάντως πέρα απ τον χαβαλέ είναι καλό αυτό που πρότεινες για την επιτροπή αλλά θα ήταν καλό όπως είπε ο άλλος συνάδελφος να συζητηθεί πιο σοβαρά σε κάποια συνέλευση και να γίνει κάτι συλλογικό, αν πρόκειται να γίνει κάτι, και όχι ο καθένας όποτε κόβεται να το έχει σαν εναλλακτική μήπως τελικά περάσει ένα μάθημα.
Άβαταρ μέλους
digenis
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ, 08 Ιαν 2014 8:51 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Σκόπιμη απόκρυψη από τους υπευθύνους της Σχολής ;

Δημοσίευσηαπό fiddlerontheroof » Τετ, 29 Νοέμ 2017 3:00 am

Nefeligeretis έγραψε:
Κατά την ταπεινή μου άποψη , μπορεί βέβαια να κάνω λάθος , οι υπερασπιστές του συγκεκριμένου καθηγητή είναι πιθανότατα κατετυθυνόμενοι και έσπευσαν σύσσωμοι να τον υπερασπιστούν στην γενόμενη συζήτηση .

Συγκεκριμένα διαχειρίστρια του MQN σχολίασε την αναρτησή μου
ως καταγγελία τύπου 'Στέφανου Χίου ' παρά το ότι δεν υπήρξε καμία απολύτως
φραστική παρεκτροπή ενώ η ίδια έδειξε τερατώδη ανοχή κατά τον εκτροχιασμό των συζητήσεων περί των φοιτητικών εκλογών . Προφανώς η νεαρή συνάδελφος έχει και αυτή δύο μέτρα και δύο σταθμά.
Η λογική εξήγηση για την συμπεριφορά αυτή είναι ότι δέχτηκε κάποιο τηλεφώνημα...ίσως.

Η αλήθεια είναι πως κρατήθηκα αρκετά για να μην συμμετέχω σε αυτό το τόπικ(κυρίως επείδη θεώρησα αναπόφευκτο το ποστ-σεντόνι και γενικά τρέχω και δεν φτάνω αυτό το διάστημα)αλλά μάλλον έφτασε η στιγμή που όλοι περιμέναμε!
Αγαπητέ συνάδελφε,
Και εγώ γελασα με αυτο το πόστ αν και περίμενα πως θα εξελιχθεί κάπως έτσι.Υπήρξαν άλλωστε υπονοούμενα πως όσοι λενε θετικα σχόλια ειναι υποψήφιοι διδάκτορες που θέλουν να ανταμειφθεί η αφοσίωση τους.
Δεν θα σου απαντήσω για τους κατευθυνόμενους φοιτητές νομίζω ο digenis με κάλυψε.Να σημειώσω πως οι περισσότερες βεβαια απόψεις σε αυτό το τοπικ δεν είναι ακριβώς θετικές αλλά περισσότερο κριτικες,ζυγίζουν δηλαδη τα υπερ και τα κατα του καθηγητη-μαθηματος-εξέτασης.Αν κανεις μια βολτα στους διαδρομους της σχολης θα δεις μάλιστα πως ειναι αρκετα αντιπροσωπευτικες.Δυστυχως εγω δεν εχω παρακολουθησει αρκετα τον συγκεκριμενο καθηγητη ωστε να μπορω να εκφερω την δικη μου.
Τωρα όσο για τους συντονιστές του φόρουμ είναι γνωστό πως είναι τα τσουτσέκια των καθηγητών και στην περίπτωση που κάποιος τους θίξει προσπαθούν με κάθε τρόπο να τον φιμώσουν.Σε αυτό κανονικά θα έπρεπε να σου απαντησω γιατι δεν θιγει μονο εμας ως ατομα αλλα και το ίδιο το φορουμ.Θεωρώντας όμως πως τετοιες συκοφαντικες διατυπώσεις τις εχουμε αντιμετωπίσει εδω και καιρό,ουτε για αυτό θα σου πω κάτι,αφου πιστευω πως δεν συμμερίζεται κανεις αλλος εδω μεσα την αποψή σου.
Τέλος,κι εγώ κατα την ταπεινή μου άποψη και κοιτάζοντας τις ημερομηνίες εγγραφής και αυτες των δημοσιεύσεων μπορώ να βγάλω κάποια συμπεράσματα,αλλα επειδή μπορεί να κάνω και λάθος δεν θα τα γράψω(σημερα).

ΥΓ1:Καλό σας βράδυ
ΥΓ2:Αντυ χρονια πολλά

Spoiler: show
Φραστική παρεκτροπη δεν υπήρξε αλλά από την μία τα κεφαλαία και απο την άλλη το ύφος της αναρτησης θύμιζαν έντονα Στέφανο
make Orwell fiction again
Άβαταρ μέλους
fiddlerontheroof
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Τρί, 14 Οκτ 2014 12:34 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες